HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

odužilo se sa objavom ovdje.
dali je moguće da se čeka završetak na himr(17.12.) kako bi se oglasio objedinjeni natječaj za hmst i himr,neznam kakva je situacija sa platom
početkom ove godine su za sva tri odjednom donesene odluke o privatizaciji pa se to nekako tokom godine razdvojilo.
možda se sad opet želi iz nekog razloga opet spojiti?
ili su predsjednički izbori razlog čekanju s obzirom da neki kandidati potežu pitanje privatizacije pa se procijenjuje da je bolje pričekati kraj predsjedničkih izbora?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Prošli put je prošlo više od tri mjeseca između prvog i drugog kruga na HMST (od kraja trećeg do 01.07.2014), tako da mislim da je sve najnormalnije što se tiče rokova. Ako ga ne objave ovaj tjedan onda ga najvjerojatnije ni neće do prvog mjeseca.
Po meni ovo nema veze s izborima jer ne bi onda sad objavili plan za 2015. nego poslije izbora.

Lp

sve ide svojim tijekom.kilavo.nitko neće zaustaviti proces.treba napuniti riznicu.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Biznis/tabid/69/articleType/ArticleView/articleId/267928/Default.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

da ne živimo u Hr dokupio bih još.ovako znajući skim imamo posla ne bi me začudio još jedan krug šišanja na nulu

da ne živimo u Hr cijena dionice bi bila >500 kn pa vjerojatno opet nebi dokupili ništa.
sve u svemu dođe na isto.
ne mislim da je ono što imamo u hr dobro.
vjerujem u realizaciju privatizacije jer alternative nema samo se nezna u kojem krugu i po kojoj cijeni a opet 99% sam siguran da će to biti po većoj od trenutnih 300 kn.
zato sam i kupio a mirno spavam jer sam pokriven sa imovinom od 470 kn i bez privatizacije.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

kada bi se trebalo znati koliko neobvezujućih ponuda ima?Dudu se oglasio za imperijal ,jadroplov …

za hmst je završio krug prikupljanja pisama namjere 01.12. točno?
za himr završio 17.12. i 18.12 objave rezultate a za hmst ništa?
tko je tu lud,zbunjen ili možda normalan?
znači li to da netko već 18 dana zna nešto i ne želi to objaviti?
razlog?
nesposobnost ili namjera?
postoji li treća mogućnost?
teško da netko može biti toliko nesposoban ako je namjera koji bi mogao biti motiv?
nema baš neke velike kupnje da bi se moglo zaključiti da se nekom pogoduje.
možda da se sakrije neuspjeh u prikupljanju pisama namjere.
koliko bi se to dugo moglo sakrivati ako bi se htjelo,nije ni to?
možda ne žele objaviti jer nije još spremna papirologija za raspisivanje natječaja,to mi još zvuči kao najrealnije ali opet ne objašnjava zašto ne objaviti koliko ima pisama namjere?
sada znamo da predsjedički izbori nisu.
Hrvatistan live
gledaš i ne vjeruješ ali je stvarnost nažalost.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


za hmst je završio krug prikupljanja pisama namjere 01.12. točno?
za himr završio 17.12. i 18.12 objave rezultate a za hmst ništa?
tko je tu lud,zbunjen ili možda normalan?
znači li to da netko već 18 dana zna nešto i ne želi to objaviti?
razlog?
nesposobnost ili namjera?
postoji li treća mogućnost?
teško da netko može biti toliko nesposoban ako je namjera koji bi mogao biti motiv?
nema baš neke velike kupnje da bi se moglo zaključiti da se nekom pogoduje.
možda da se sakrije neuspjeh u prikupljanju pisama namjere.
koliko bi se to dugo moglo sakrivati ako bi se htjelo,nije ni to?
možda ne žele objaviti jer nije još spremna papirologija za raspisivanje natječaja,to mi još zvuči kao najrealnije ali opet ne objašnjava zašto ne objaviti koliko ima pisama namjere?
sada znamo da predsjedički izbori nisu.
Hrvatistan live
gledaš i ne vjeruješ ali je stvarnost nažalost.

od kud ti 1.12? čeka se odluka o prodaji s uvjetima. Koliko se ja sjećam to nije vremenski ograničeno. Usporedite HIMR JDPL I HMST. Kako kod kojeg. Nakon toga ide drugi krug 60 dana. Postoji Uredba o prodaji dionica u NN iz 2013 broj 120 ili 121.

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Kolega Migra, valjda se čekalo spajanje Valamara pa će biti ubrzo objavljeno…padaju mi na pamet svakakvi razlozi a jedan od njih je i ovaj…

Objavljeno je da je pisma namjere predalo vise domacih i inozemnih investitora, nista dalje nece ni objavljivat. Takodjer nece niti objavit kada krene drugi krug, zvat ce investitore iz prvog kruga pojedinacno, da obave dubinsko i predaju obvezujuce. O kolicini zainteresiranih za dubinsko i predaju obvezujucih ce ovisit trajanje drugog kruga, moze biti puno krace od 60 dana. Da li je krenuo drugi krug ne znam, nisam zvao CERP vec 2 tjedna.

kakvi su to dvostruki kriteriji za jednu firmu(himr) koja se prodaje kažu tri pisma namjere + jedno nevažeća a za drugu firmu (hmst)više domaćih inozemnih investitora.
u jednom slučaju precizan broj u drugom slučaju opisno kao u prvom razredu osnovne?
dobro da nisu odgovor dali u zagontki iako ni ovo nije daleko od toga.
već od prvih pokušaja natječaja upozoravao sam na nelogičnosti u sakrivanju informacija iz procesa privatizacije u kojem su neki povlašteni u odnosu na nas ostale jer imaju uvid u informacije u koji mi dioničari nemamo pa tako oni koji predaju pismo namjere znaju pod kojim se uvjetima provodi privatizacija a mi nemamo što je po meni nedozvoljena povlaštena situacija za neke.zalagao sam se za pošteniji pristup ili sve objaviti ili obustaviti trgovinu da okončanja natječaja.sada zainteresirani kupci znaju uvjete pod kojima se prodaje i na temelju tih povlaštenih informacija mogu trgovati na burzi.opet će i u procesu snimanja neki znati tko snima a večina neće znati.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close