HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



plavi očekuje 7 do 12 potencijalnih investitora. ukoliko bude manje od 7 zainteresiranih, npr. 6 cijena će od trenutne 335 kn biti 325 (za 10 kn manje) ako bude 5 zainteresiranih cijena će biti 315 itd. ukoliko bude 8 cijena bi po njemu bila 345… 9 cijena 355. ….a za 12 zainteresiranih 385. vrlo jednostavno i razumljivo.

jednostavno jest, ali i nelogično jer jedino što se sada ne mijenja je početna cijena dok će velik dio ranijih uvjeta olabaviti. znači, tko se sad javi u prvom krugu spreman je platiti bar početnu cijenu od 478 kn (uz nove olabavljene uvjete) što znači da ako se sada javi i samo 1 koji je voljan platiti početnu cijenu, cijena na burzi trebala bi ići preko 400 kn, a sa svakim dodatnim zainteresiranim cijena bi se trebala dizati prema gore jer nosi solidnu vjerojatnost da će HMST otići bar po početnoj cijeni
[/quote]

Točno tako.
Kaadaa malo bolje promislim, očekivati 10-tak ponuda je malo previše, ako uzmemo u obzir vašu i moju pretpostavku da onaj tko se javio misli platiti početnih ca. 480 kuna. Ajmo reći da je realno da bude par zainteresiranih u 1. krugu, možda oko 5?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


očekivati 10-tak ponuda je malo previše, ako uzmemo u obzir vašu i moju pretpostavku da onaj tko se javio misli platiti početnih ca. 480 kuna. Ajmo reći da je realno da bude par zainteresiranih u 1. krugu, možda oko 5?

ja očekujem 1-3 ponude jer ovaj puta neće se uopće javiti oni koji se inače javljaju na svaki takav natječaj samo da vide kakvi su uvjeti nego će se javiti samo onaj koji je doista spreman ponuditi i platiti barem tih 478 kn, tako da realno ne očekujem da će ih biti više od 3, ali ovaj puta to će biti pravi igrači od kojih će netko doista i kupiti HMST

Ignore: KressoM, delux

Keša ne nedostaje,kako za moguće strane kupce tako i za domaće kompanije koje također imaju popriličnu količinu novaca na računu a ne mogu da opet ne napomenem da “ipak je ovo Dubrovnik” gdje cijene i vrijednost nekretnina neće padati već rasti u nadolazećim godinama jer turistički sektor je jedini na koji za sada grizu kako stranci tako i domaći kupci.[emo_smijesak]Zbog tog razloga je početna cijena ostavljena nepromijenjena a i realno ostvariva za mene osobno.

Jako ste pametni!Cena je ista mozda ne bude niti jedna ponuda u prvome krugu!Ja bih pricekao sa kupnjom dok ne vidimo ima li uopste zainteresovanih.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Jako ste pametni!Cena je ista mozda ne bude niti jedna ponuda u prvome krugu!Ja bih pricekao sa kupnjom dok ne vidimo ima li uopste zainteresovanih.

nitko ne tvrdi ništa, svatko iznosi svoja OČEKIVANJA i to je jasno napisano…a ti samo čekaj s kupnjom jer dođe li makar jedna ponuda, znači da je taj spreman platiti početnu cijenu…a onda ćemo vidjeti po koliko će se trgovati

Ignore: KressoM, delux

Jeste-kao sto je istina da ce cena u blokadu na nize ako ne bude niti jedan zainteresovan.Ja sam covek u godinama pa volim sigurnost pre svega.Kupiti cu ako bude dva tri zainteresovana-to je maksimum po mom misljenju.Da ima preko toga vec bi se trzila po 400 i preko.Ne smatrate valjda da informacije ne cure?

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

opcija da neće biti ni jedan zainteresirani je samo teoretska. ako se želi ući u igru mora se iskazati namjera, a da se pri tome ne znaju cijena i uvjeti kupovanja. informacije cure, ali koliko vidim do tebe još nisu stigle.


Ja sam covek u godinama pa volim sigurnost pre svega.Kupiti cu ako bude dva tri zainteresovana-to je maksimum po mom misljenju.

dobro je znati da vas ima koji čekate kupovati na 400 kn [emo_namigusa]

Ignore: KressoM, delux

http://www.duudi.hr/zavrsen-prvi-krug-javnog-prikupljanja-ponuda-za-maestral-d-d-d/

…iskaz interesa više domaćih i stranih potencijalnih investitora…

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


http://www.duudi.hr/zavrsen-prvi-krug-javnog-prikupljanja-ponuda-za-maestral-d-d-d/
…iskaz interesa više domaćih i stranih potencijalnih investitora…

vrlo dobro, ako ih je više kao što piše, uz olabavljene uvjete natječaja bi HMST prije nove godine mogli dobiti novog vlasnika, što bi onda značilo i minimalnu ponudu od cca. 478 kn i za ostale dioničare – a ako ponude budu više, onda i tu višu cijenu [emo_smijesak]

Ignore: KressoM, delux


http://www.duudi.hr/zavrsen-prvi-krug-javnog-prikupljanja-ponuda-za-maestral-d-d-d/

…iskaz interesa više domaćih i stranih potencijalnih investitora…


Odlično, poznato je da se cijena ne mjenja,a interesa ko u priči. Maestrali rade u plusu,a Dubrovnik bilježi sve bolje rezultate ,pa tako i za listopad:

Listopad je bio također izvrstan, tijekom ovog mjeseca u gradu je boravilo 75589 turista ili 15 posto više nego u listopadu 2013. godine, a ostvarili su 255 290 noćenja ili 11 posto više.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&ved=0CD8QFjAI&url=http%3A%2F%2Fwww.poslovnipuls.com%2F2014%2F11%2F04%2Fdubrovnik-biljezi-snazan-rast-turistickih-dolazaka-u-prvih-deset-mjeseci%2F&ei=tv1ZVPqvI6iS7AbAtoHABw&usg=AFQjCNHvurxgfatBmA1Ub58bsnydZV-DRw&bvm=bv.78677474,d.d2s&cad=rja

Dakle ako ja dobro shvacam, slijedeci korak ovdje je da Cerp donese dokument naziva “Odluka o početnoj cijeni, uvjetima i provedbi postupka javnog prikupljanja obvezujućih ponuda”

S obzirom da su vec vise puta u javnosti razni duznosnici komentirali da se cijena nece mijenjati, obvezujuce ponude ce ovisiti o uvjetima, koji ce morati biti mijenjani s obzirom da prvi krug nije prosao. Stoga, mislim da u ovom krugu je puno veca sansa da se proda. Izgleda dobro 🙂

New Report

Close