HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HMST (Hoteli Maestral d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

478,30 kuna po dionici je bilo u prošlom natječaju, vrlo lako moguće je da neće mjenjati početnu, samo uvjete, prostora za rast ko u priči

http://zse.hr/default.aspx?id=53443



Sumnjam da su i najveći optimisti očekivali novi poziv ovako brzo iako nema nikakvih uvjeta što je bio glavni problem

Vaš link …

Ne vjerujem da ćemo morati predugo pričekati da čujemo objašnjenje što će se to promijeniti u ovom krugu natječaja. Ta bi se informacija morala pojaviti prije nego što završi neobvezujući krug, čisto da se pozove investitore da pokažu interes.

Osobno vjerujem da će se ići na poništavanje dodatnih uvjeta, koje su neimenovani izvori iz krugova bliskih potencijalnim investitorima (KBPI) i naveli kao glavni problem. Ako ste pratili dosadašnje izjave KBPI mogli ste pročitati da sama cijena nije bila problem. Problem je to što se mora dignut na 4 zvjezdice i što se mora uložit vlastita, a ne sredstva iz kredita.
[/quote]

Složio bi se kao i svatko normalan da je uvjetovanje da sredstva moraju biti vlastita totalna glupost, pogotovo u trenutku kada je kapital rekordno jeftin a većina tvrtki koje to zanima ima pristup inozemnim izvorima, direktno ili indirektno uz neki haircut. Ono s čime se ne bi složio je da je dizanje na 4 zvijezdice. S jedne strane užasno glupo uvjetovanje od strane države, ali s druge strane tko god to uzima dignuti će kategorizacije i bez da ga se to traži. Da ne pametujem, dovoljno objašnjenje je ovaj članak.
U konačnici se time zadovoljava vrlo vjerojatno i uvjet od 200 milijuna ulaganja (cca 55 k eura po sobi).

Ako uzmemo u obzir da čak neki i imaju tolika vlastita sredstva vraćamo se na to da će izmjenjena cijena vjerojatno biti umanjena za diskont za neriješene imovinsko pravne odnose

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


478,30 kuna po dionici je bilo u prošlom natječaju, vrlo lako moguće je da neće mjenjati početnu, samo uvjete, prostora za rast ko u priči

http://zse.hr/default.aspx?id=53443


Neka je i diskont 20 % meni dobro

Mene zanima zasto cerp javno ne objavi procjenu drustva,pa da vidimo sto se to prodaje. Nisu dali ni analizu propalog natjecaja. Kod nas moze biti samo gore i jos gore.

novim pozivanjem potencijalnih ulagatelja za iskazivanjem interesa sve kreće ispočetka, sukladno Uredbi.Sada postoji dodatna opcija za određivanje cijene. 3 mjesečni ponderirani prosjek ako je ispunjen uvjet 5% prometa od ukupnog broja dionica. po toj opciji, cijena bi bila oko 310,00 kuna.


novim pozivanjem potencijalnih ulagatelja za iskazivanjem interesa sve kreće ispočetka, sukladno Uredbi.Sada postoji dodatna opcija za određivanje cijene. 3 mjesečni ponderirani prosjek ako je ispunjen uvjet 5% prometa od ukupnog broja dionica. po toj opciji, cijena bi bila oko 310,00 kuna.

startna cijena mislis

Deca,ne.
Slabo kopcate.Mislim…morate biti (i) pravnik ako zelite ulagati na tk.Sad bi vi pocetnu 310.Uredba je jasna,procitajte i pravilno valorizirajte rijec IZNIMNO.Dakle procijena je napravljena i ona mora biti temelj,samo je pitanje da li ce i koliko spustiti pocetnu cijenu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Mene zanima zasto cerp javno ne objavi procjenu drustva,pa da vidimo sto se to prodaje. Nisu dali ni analizu propalog natjecaja. Kod nas moze biti samo gore i jos gore.

pa procjena je napravljena…478 kn/dionici…
treba uzeti u obzir da će prodati s diskontom…pitanje je samo kolkim…
i kao što plavi kaže, ići će s blažim uvjetima i s nižom početnom cijenom…dok su u prošlom krugu išli s početnom cijenom koja je zapravo odgovarala procjeni….

I što, ko se onda ovaj put sve javlja na “Javni poziv za iskazivanje interesa za kupnju dionica”? Mislim, to je prilika da se kasnije dobiju uvjeti i početne cijene, zar ne? Ja razmišljam da pošaljem pismo iako niti nemam HMST… Ali imam interes za kupnju!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Natječaj za Maestral pao je tek djelomice zbog visoke cijene, (168 milijuna kuna za preuzimanje, 90 milijuna za ulaganje plus jamstva), no ključna je bila odredba natječaja da se sva ulaganja moraju izvršiti iz vlastitih sredstava, što se traži i za Plat i za Imperial Rab.”Nije jasno za koga je natječaj pisan, i zašto se dio ulaganja ne bi mogao pokriti kreditima, što je danas uobičajeno za tako velika ulaganja, i to uz postojanje Hrvatske banke za obnovu i razvitak koja prati upravo ulaganja u turizmu.

HBOR ima posebne uvjete za ulaganje na otocima, zašto to ne iskoristiti? Uz to, traže se silne garancije koje stvar kompliciraju i poskupljuju, a postoje znatno jednostavniju mehanizmi osiguranja da će se ulagači držati ugovora”, pojašnjavaju naši sugovornici

Nakon propale prodaje Maestrala, isto čeka Rab i Plat


Iz DUUDI-ja podsjećaju da su u tom drugom krugu uvjeti bili definirani sukladno odluci Upravnog vijeća CERP-a od 1. srpnja ove godine, odnosno, kako kažu, početna cijena definirana je sukladno zakonu i uredbi, temeljem procjene ovlaštenog investicijskog/financijskog savjetnika, a uvjeti su bili usuglašeni s nadležnim ministarstvom.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCQQFjAB&url=http%3A%2F%2Fliderpress.hr%2Fbiznis-i-politika%2Fhrvatska%2Fduudi-uvjeti-za-kupnju-hotela-maestral-trzisno-neprihvatljivi%2F&ei=r1IsVNyXHcTIyAOo_IDoCQ&usg=AFQjCNEe6S9jKMHOTfVQZddg7HFW_qC-xA&bvm=bv.76477589,d.bGQ&cad=rja
Meni ovo govori da se mjenjaju uvjeti ali ne i cijena, a brzina ponovnog natječaja mi govori da se već ima kupaca.

Kada smatrate da će mo doznati novu cijenu? Oce li cerp javno otac sa cijenom ili će se opet preko Dubrovačkih novina i sličnih uslužnih sredstava dolazit do informacija???

“Iz DUUDI-ja podsjećaju da su u tom drugom krugu uvjeti bili definirani sukladno odluci Upravnog vijeća CERP-a od 1. srpnja ove godine, odnosno, kako kažu, početna cijena definirana je sukladno zakonu i uredbi, temeljem procjene ovlaštenog investicijskog/financijskog savjetnika, a uvjeti su bili usuglašeni s nadležnim ministarstvom.”
Temeljem ove odluke mišljenja sam da će početna cijena(478kn) ostati ista a da će promjena nastati u uvjetima koje će u dogovoru sa nadležnim ministarstvom olabaviti tj.prilagoditi budućim zainteresiranim investitorima…..Ipak je to Dubrovnik.[emo_smijesak]

New Report

Close