Hitno nam treba zakon o osobnom bankrotu, čeka 30.000 građana

Naslovnica Forum Komentari članaka Hitno nam treba zakon o osobnom bankrotu, čeka 30.000 građana

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Hitno nam treba Zakon o smanjenju poreza kako bi osim Javnog sektora mogao preživjeti i Realni sektor koji stvara dodane vrijednosti i puni Državne Jasle .

U ovih 374.000 nezaposlenih , jel ima netko iz Javnog sektora ?

.

Daj Pero ne lupetaj…koji realni sektor…što je to?
Je li to proizvodni ili privatni sektor?

Dajte mi već jednom definiciju…a onda ću Vam je zauzvrat dati samo nekoliko primjera financiranja privatnih kompanija od strane cijelog društva…
Ima primjera povezanosti politike i poduzetništva koliko ti srce želi…

I predlažem vam da krenete istraživati u sljedećem smjeru…
Već duže se zalažem da se naprave dodatne kategorije u identifikaciji gospodarskih grana ili to nazovite kako hoćete…

Po meni , a svima je to sada vidljivo, postoje ali stvarno veliki sektori koji su iako nominalno privatni u biti izmišljeni od države…

Evo Vam primjer iz Amerike

http://www.alternet.org/comments/economy/how-true-parasites-private-sector-suck-system-dry#disqus_thread

Ovdje su spomenute financijske institucije i osiguravateljske kuće uz prodavače nekretnina(ta tri sektora su neraskidivo vezana) koji posluju u potpuno izlobiranom okruženju…i bez obzira što su privatni ti sektor baš i ne podliježu tržišnim principima…naravno i tu vrijedi pravilo većeg i Bogu bližeg

Mogla bi se lista u SAD-u proširiti i na cijeli tehnološki i industrijski sektor koji je neraskidivo vezan uz Ministarstvo obrane…

Pored toga imamo i uslužni sektor koji je unutar države zaštićen i velikom većinom nije izložen globalizaciji a najčešće je zaštićen licencama a i da nije ne može postojati u državi koja nema nikakav primarni i sekundarni sektor…

TAKO DA NE STOJI TVRDNJA DA REALNI SEKTOR(iako ne znam još što je to) STENJE POD DRŽAVOM…barem ne generalno i ne cjelokupni sektor
Čak bih rekao da dobar dio i postoji samo radi veza u politici..
Problem je što ova država ne potiče i ne podržava gotovo pa niti malo proizvodni sektor(na poljoprivredi se to vidi najbolje a i Poslovni to odlično pokriva)
Potrebno je doći do nekakve ravnoteže u vanjskoj trgovini posebno na polju prehrane…
Ove moje riječi uopće nisu obrana javnog sektora već precizna kritika istoga koja upućuje na uzroke i posljedice(netko gore na vrhu raznih institucija je po diktatu kreirao ovakav okvir) , a neučinkovta birokracija znači da
se javni novac upucava na neproduktivne poslove na kojima profitiraju vrlo često baš privatnici na neki način povezani sa vrhom javnog sektora…počesto ti privatnici i dolaze iz više razine javnog sektora, sa političkih mjesta gdje je vidik bolji i isplativiji…
Napuhani tečaj bi se slobodno mogao smatrati kao čista subvencija određenim sektorima, ne u smislu da im osigura volumen posla već da osigura brze enormne dobitke…Održavanje tečaja sigurno košta poreznih novaca, profiti banaka bi bili čista nula da nema poreza, osiguranja su u biti parafiskalni nameti kao i svaki posao nametnut zakonom ako nema konkurencije i osigurava dogovorenu zaradu… mi u suštini imamo oligopole i izostanak konkurencije…

Zato se mora donijeti nekakav zakon o osobnom bankrotu jer rizici bankarskog poslovanja su skroz prebačeni na cijelo društvo, omogućeno im je ne samo upravljanje tuđim novcem već STVARANJE novca tako da prema tržišnim principima većina duga danas predstavlja nelegitiman dug koji treba izbrisati
Ako nije realno ili je nemoguće neka se barem nađu na pola puta a to je omogućavanje vađenja iz dužničkih ralja…
U pravoj tržišnoj ekonomiji gdje novac ima realnu podlogu i gdje novac nije izmišljen zakonom i pritom predan u privatne ruke ne možemo uopće doći u situaciju prezaduženosti…
Nađite nekakav modalitet jer u ovakvom sustavu svi trpimo ,manja potrošnja , veće kamate i na zdrave kredite, loš rejting, nekretnine postaju mrtvi kapital a oporezuje ih se…ima sto razloga ali glavni argument je sva sila povlastica koju uživaju vjerovnici u ovom slučaju

IMas pravo Galico.

Kada jedna država i njene firme postanu opterećene svojim napretkom(socijalna davanja, starost populacije, mirovinski i zdravstveni sustav pod sponzorstvom države) onda država radi onaj dio napretka i “konkurentnosti” koje su prirodno već prestale postojati i preselile se negdje gdje prirodno dolaze po sebi(Kina).

Kina je po meni, iskoristila svoju prvu fazu napretka kroz izvoz, sada treba proći ono što USA i pogotovo EU prolaze. Kina bi trebala i bude imala uplitanje države u “sigurnost građana” dok bi na Zapadu to trebalo barem malo oslabiti.

U Hrvatskoj bi se trebala dogoditi sloboda privatnog poduzetništva i realnog esktora. Definirajmo realni sektor kao onaj koji ne ovisi niti u kojem slučaju o novcu poreznih obveznika kroz porez nego kroz potrošnju.

Hrvatska ima previsoke poreze za pre-neefektivni socijalni sustav, javnu upravu i potrebu da se država zauzme u sve pore života.

S time se slažem sa Perom. Hrvatska treba manju centralnu državu(centralnu sigurno ne) i manje davanja da se dogodi dolazak stranih investicija na nekakav jednaki playfield.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ja sam također rekao da treba skroz drugačiji javni sektor…
U Hrvatskoj je u javnom sektoru puno previše politiziranja, a stranke uvijek netko financira..to su u početku neformalni odnosi koji se kroz određeni period itekako formaliziraju u gospodarstvu

Druga teza mi je bila da u Hrvatskoj nije realni sektor onaj kojeg se često apostrofira realnim

Radi se greška u percepciji…Čim je firma privatna odmah se misli da podliježe tržištu,.,.Ima ih puno koje su jednakije od ostalih jednakih
Ne želim ja reći da nam ne trebaju banke , niti čak nisam protiv frakcionalnog bankarstva ali bih uveo kontra mjere(nema uzimanja više od 1/3 plaće i slično) za zaštitu privatnih osoba…meni je vrlo upitno koliko je uopće moguća tržišna utakmica danas kada su mnogi kroz privatizaciju dobili enormnu startnu prednost, ili kroz društvene stanove i slično…tržišni odnosi su u startu poremećeni…

Imamo goleme firme koje imaju ogromne udjele državne pomoći iza sebe..I tako godinama…

Pročitaj npr. intervju(danas.hr-intervju tjedan prije nekoliko tjedana sa Matom Rimcem(koncept ONE e-automobil)…

Čovjek je imao financijsko zaleđe ali se pita kako u Hrvatskoj da uspije netko sa idejama a bez kapiatala…

Uz današnji sustav mi smo stvorili rentijersku kastu kapitalista koji se hrane
kontrolom novca i propisa, odnosno države (pročitati Luigija Zingalesa)

Već sam dosta puta nabrojao neuralgične točke javnog sektora (lok. samouprava, političko upravljanja javnim poduzećima , zdravstvo i posebno bih istakao visoko školstvo ali i upravljački kadar u ministarstvima…) koje stvara dugove a ne vrijednosti

Iako je na poduzetniku da stvori vrijednost ali bi za onaj kick in trebao ipak

pomoć…kao što kaže Rimac Tesla motors je dobio direktnu pomoć od pola milijarde dolara..a ELon Musk se hvali kao veliki entrepreneur
Kongres svako malo odobri nekakve subvencije…

Ne tako davno Bošković je napisao u Jutarnjem zašto državne investicije u zatvorenoj ekonomiji(velika ekonomija koja proizvodi gotovo sve) imaju dobar učinak pa čak i u slučaju malverzacija a zašto ne u malim i još k tome zatvorenim ekonomijama…

U Njemačkoj ako se javno investira 100 eura(ili subvencionira) zavrti se 600 eura u realnom gospodarstvu a kod nas značajno manje a plus k tome raste nam dug jer sve financiramo stranim novcem…

A i već sam ti rekao kako se ulagalo u mnoge sustave zajednički i sada nam
dolaze poduzetnici tipa ovih iz HUP-a koji bez države ne bi imali firmu prodavati poduzetničke vještine i promovirati ovakve stvari

http://www.dw.de/borba-za-vodu-protiv-pohlepe-i-europske-komisije/a-16687765?maca=kro-TB_kro_seebiz_300-4631-html-cb

Preporučio bih i ovaj tekst…

Svima na forumu…

http://www.h-alter.org/vijesti/hrvatska/ekonomska-demokracija-prije-svega

@ galico , “daj ne lupetaj” ,

Realni sektor i Javni sektor ?

Realni sektor je onaj koji stvara nove vrijednosti , nove proizvode , uglavnom.
A Javni sektor je servis Realnog sektora , uglavnom .
I šta se u Hrvatskoj dogodilo ?
Toliko se namnožilo zaposlenih u Javnom sektoru koliko Realni sektor netreba i nemože ih platiti .
Čak što više , taj preveliki Javni sektor svakodnevno sve više i više buja a Realni sektor sve je manji .

Taj Javni sektor (posebno administracija)iako ih je za ovakav Realni sektor 50 % previše tako loše radi , da se stiče dojam da ih još 50 % fali .

I šta se događa sada u Hrvatskoj ?

Trgovinu i građevinare je uništila i ova Kukuriku Vlada preteči ljudima uvođenjem novog poreza na nekretnine .

Umjesto da su ljudima koji kupuju stanove smanjili poreze i poticali ih da investiraju u nekretnine .

A tek ovi koji su rušili kuće i prestrašili 100.000 onih koji nemaju građevinsku dozvolu .

Reda mora biti , ali krivnju zbog čega ljudi nemaju dozvolu snosi preveliki Javni sektor koji loše neprestalno radi .

I šta se sada dogodilo ?

Javni setor si je sa ovih 100.000 predmeta za legalizaciju našao novog posla za zaposliti novih 10.000 parazita .

Nagradno pitanje :
1. Jel ima tko iz Javnog sektora na Burzi , ili su tamo samo nezaposleni iz Realnog sektora i oni koji nisu nikada radili ?

2.Jel ima u ovih 30.000 koji trebaju bankrot bilo tko iz Javnog sektora , ili su to samo oni koji su radili u Realnom sektoru ?

.

Gospodo vi svi zaboravljate da političke elite u RH zadnjih 20 godina nemaju blagog pojma što je to uopće relani sektor jer nitko od njih nije ni preko studentskog servisa radio u realnom sektoru (uglavnom uhljebi preko tradicionalnih partijsko-stranačkih-obiteljsko-rodjačkih veza). Tu prestaje sva priča o hrvatskim političarima i realnom sektoru.


Gospodo vi svi zaboravljate da političke elite u RH zadnjih 20 godina nemaju blagog pojma što je to uopće relani sektor jer nitko od njih nije ni preko studentskog servisa radio u realnom sektoru (uglavnom uhljebi preko tradicionalnih partijsko-stranačkih-obiteljsko-rodjačkih veza). Tu prestaje sva priča o hrvatskim političarima i realnom sektoru.

Tocno tako! Svrha osobnog bankrota je izlaz kada ga vise nema, ali poanta je da se ta osoba oporavi financijski, nakon nekog vremena. Cini mi se da ovdje to ide samo u jednom smjeru, jer kad dodje do bankrota, iz njega nema izlaza.

Posla nema, novaca nema, porezi rastu i to je to. Pa tako mozemo svi u bankrot i amen. Inace u razvijenim drzavama, koje ovo imaju, to ima i svoje posljedice, dugorocne(osobni kreditni rejting npr)

Izlaz nije u “osobnom bankrotu”.
To je nastavak vašeg poniranja.
Mangupi će vam oteti i ono malo vaše imovine koja vam je ostala.
Rješenje je da se prestante zaduživati i trošiti nezarađeno!
A najvažnije je da poćmete više raditi !
Morate raditi cjeli dan , svaki dan.
Nezaposleni ste ?
Nemojte srati!
Samozaposlite se!
Otvorite sa par kuna svoju tvrtku ili obrt i bogatite se !

.

New Report

Close