HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CERP preko burze prodaje svaki dan dionicu po dionicu..nekad se raspojasaju pa prodaju i dvije tri.

S obzirom da ih imaju jos jedno 13 000 brzo ce ih rasprodat 🙂

I opet naravno misterij mir fondova koji su dokapitalizirali tvrtku sa 320 mil kuna a sad se srame kupit

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Povecanje kapitala za 689 mil kuna..AZ/Valamar prelaze preko 95%..ocekujem uskoro isplatu ostalih dionicara.

Dokap se radi po cijeni od 873 kn..bilo bi fer da po tome ide I isplata..kad vec nemoze vise 🙁

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/39013

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 29.07.2021. u 09:35

Povecanje kapitala za 689 mil kuna..AZ/Valamar prelaze preko 95%..ocekujem uskoro isplatu ostalih dionicara.

Dokap se radi po cijeni od 873 kn..bilo bi fer da po tome ide I isplata..kad vec nemoze vise 🙁

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/39013

 

Pozdrav

Nema squeez out-a, ne može biti kada su dva vlasnika, a i mirovinskim fondovima nije u interesu. Bitnije je koji to hoteli idu u obnovu i što će se graditi.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Lucijan, 29.07.2021. u 09:35

Povecanje kapitala za 689 mil kuna..AZ/Valamar prelaze preko 95%..ocekujem uskoro isplatu ostalih dionicara.

Dokap se radi po cijeni od 873 kn..bilo bi fer da po tome ide I isplata..kad vec nemoze vise

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/39013

 

Pozdrav

Opa! Iznad ATH cijene… zanimljivo. A kazu neki da turizam propada…

 

Ne zelim promisljati di bi isla cijena da nije covida, ali u ovoj situaciji, ovo je pozitivna vijest.

HIMR ce ovim povecanjem biti jako malo zaduzen, vjerujem da se spreamju neka preuzimanja ukoliko bude prilika na trzistu.

 

Ili B opcija konsolidacija s RIVP?

Nekako sam ocekivao da ce razdvojiti hotelski i kamp dio zamjenom nekretnina izmedu RIVP i HIMR iako mi se sad cini da nemaju to u planu u skoroj buducnosti.

maro77, 29.07.2021. u 11:55

HIMR ce ovim povecanjem biti jako malo zaduzen, vjerujem da se spreamju neka preuzimanja ukoliko bude prilika na trzistu.

 

Ili B opcija konsolidacija s RIVP?

Nekako sam ocekivao da ce razdvojiti hotelski i kamp dio zamjenom nekretnina izmedu RIVP i HIMR iako mi se sad cini da nemaju to u planu u skoroj buducnosti.

Valamar je ubacio puno zemljišta, ali nije hotele koliko sam primjetio. Vjerojatno će dio casha sho je Alianz ubacio ići kao i u Poreču za otkup nekog hotela. Tirena i Valamar Club bi vjerojatno trebali obnovu, pogotovo Tirena

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Po prijedlogu izgleda da Valamar daje svoje nekretnine u Dubrovniku ( Hotel ? ) a AZ 337 mil kuna.

Korona nas je kostala dividende od 40 kn po dionici I to sad mozemo zaboravit.

A za cijenu se brine CERP sa svojim svakodnevnim prodavanjem po dvije tri dionice..

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Dividendu sam prebolio vec. Tu nema spasa. Dokle god je poslovanje OK i ne topi kapital, zadovoljan s obzirom na situaciju.

Istina, RIVP daruje zemljista i nesto sto su u naravi zgrade. Vjerojatno neki objekti van funkcije na istim zemljistima. Zanimljivo jer ce to biti prva greenfield invisticija za Valamar u Dubrovniku. Zemljiste koje do sada nije bilo u funkciji, ide u izgradnju. Vjerujem da ce ovdje kao i u Rapcu odradit dobar posao.

Samo nek se koronapanicari maknu s pozornice… 🙂

maro77, 29.07.2021. u 17:25

Dividendu sam prebolio vec. Tu nema spasa. Dokle god je poslovanje OK i ne topi kapital, zadovoljan s obzirom na situaciju.

Istina, RIVP daruje zemljista i nesto sto su u naravi zgrade. Vjerojatno neki objekti van funkcije na istim zemljistima. Zanimljivo jer ce to biti prva greenfield invisticija za Valamar u Dubrovniku. Zemljiste koje do sada nije bilo u funkciji, ide u izgradnju. Vjerujem da ce ovdje kao i u Rapcu odradit dobar posao.

Samo nek se koronapanicari maknu s pozornice… 🙂

Pogledajte u katastar čestice pa će namjera biti očitija. Hoteli se ne prenose, prenosi se zemljište oko Trirene i Valamar Cluba koji su spremni za obnovu, neiskorišteno zemljište i sportski tereni na ulazu u kompleks i neobnovljeni kamp. Dobar dio (skoro pola čini mi se na prvi pogled) Valamarovog zemljišta na Babinom kuku. Tri hotela 4/5* i zemljište oko njih se ne unose. Po meni će vjerojatno Trirena i/ili Valamar Club biti prodani da Valamar smanji dug i onda ide obnova, a tu ima mjesta i za još jedan hotel čini mi se. I to sve naravno ostaje Valamaru na upravljanje.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Krece Valamar/AZ u kupovinu ..dosta “liparenja”…sad me zanima reakcija CERP-a

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Izglasana dokapitalizacija po 873 kn. Novih 689 mil kuna ( sto kesa sto nekretnina ) u bilanci.

Hoteli rade https://www.makarsko-primorje.com/?p=171544

Vracamo se pomalo na staro

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 14.09.2021. u 11:54

Izglasana dokapitalizacija po 873 kn. Novih 689 mil kuna ( sto kesa sto nekretnina ) u bilanci.

 

I kada se pogledaju u zemljišnoj knjizi nekretnine unesene u dokapu (uglavnom zemljište bez hotela) velika je vjerojatnost da dio casha ide Valamaru za otkup Tirene i Valamar Club-a, a onda vjerojatno obnavljanje hotela ili građenje novih na njihovom mjestu.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

New Report

Close