HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tekst ponude za preuzimanje objavljen je u Narodnim novinama br. 105/16 od 16.11.2016. i na stranicama Zagrebačke burze d.d. 14.11.2016.
– Ponuda za preuzimanje traje 28 dana od dana kasnije objave. Ako posljednji dan roka pada u subotu, nedjelju, državni blagdan ili u neki drugi dan kada SKDD ne radi, rok istječe istekom prvog sljedećeg radnog dana.

tko misli prodati i nakon toga kupiti neke druge dionice nema velike koristi od čekanja. i sadašnja cijena je prihvatljiva ,a vlak na drugima je već u pokretu.

who dares, wins


tko misli prodati i nakon toga kupiti neke druge dionice nema velike koristi od čekanja. i sadašnja cijena je prihvatljiva ,a vlak na drugima je već u pokretu.

Pa nemres prodati 400 komada jer nema bid-a…o cemu ti pricas?

je si li ikad probao prodavati po ask-u? stavi 1000 kom na 810 pa ćeš vidjeti. ovaj čeka da se nakupi pa pomete.

who dares, wins

Hvala na informaciji..stigao mi je ovaj druga kuverta sa konkretnim podacima sinoć gdje piše 28 dana od objave u NN.

pa lijepo smo vam napisali


tko misli prodati i nakon toga kupiti neke druge dionice nema velike koristi od čekanja. i sadašnja cijena je prihvatljiva ,a vlak na drugima je već u pokretu.

to je bila jedna racionalna odluka još od razina 780 o kojoj je tada i bilo rasprave.
neki su tako napravili i nisu pogriješili a s obzirom da se je moglo i 760 dokupiti što neki od nas i jesu iskoristili tada se može reći i da mi koji nismo otpustili kako bi se ukrcali na druge vlakove smo napravili isto dobar posao.
bilo je i onih koji su više brzim otpuštanjem zaradili ali to znamo sada a u onom trenu je naš rizik bio značajno manji.
na kraju ispalo dobro za sve.
e sad pošto je ostalo stvarno malo razlike a u sljedećih mjesec dana bi se moglo(a i nemora)svašta dogoditi dvoumim se i sam.
neke dionice se ponašaju kao tempirane bombe,na malim volumenima rastu brutalno pa postoji realna opasnost od kašnjenja.
ima podcijenjenog još dosta ali svi mi imamo neke svoje 1. izbore koje nebi htjeli propustiti.
neke koje dugo pratimo,čekamo…
poslije bitke svi ćemo biti generali,srećom svi scenariji bitno izgledniji u happy anding izvedbi.
win-win,slatke muke….
ako ne giješim…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@migra šta misliš da li će prije završetka ponude tržišna cijena biti veća od cijene javne ponude?

who dares, wins

to sam pitanje i ja postavio na početku .
nebi bila senzacija jer protrgovana je značajna količina
dali samo radi arbitraže ili su neki viši ciljevi u pitanju što bi moglo i dići cijenu iznad ponude time will tell.
bilo je i večih čuda na ovoj dionici koja su samo malobrojnima bila čudna zar ne?
tvoje pitanje dali je mudrije prodati i ne čekati isplatu svakim danom,satom trgovanja dobiva više na težini.danas je sve predrežirano za preskok razine 2000
a što će se tada dogoditi?živi bili…
izgledno osim što je cash bio pogreška,je pogreška , da će biti pogreška.
drago mi je da je cash već duže vrijeme kod mene više iznimka nego pravilo.
u izglednoj nadolazećoj “inflaciji” trebat će biti majstor u kešlesiranju.
možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Vaš link …
evo i vlado miš će prihvatiti ponudu u što u opće nisam ni sumnjao jer su direktori trojanski konji koji navuku što više radnika na prodaju. za njega se ja ne brinem da se neće snaći u novo nastaloj sitaciji.

who dares, wins

u to netreba niti najmanje sumnjati da će se on snaći.
teško da se nije dodvoravao novim vlasnicima još od vremena njihovog dubinskog snimanja.
nije već tada bilo teško predvidjeti da je jedini” snimač” ujedno i najizglediji budući kupac zar ne?
nemožemo biti nekorektni i ne priznati da je s pozicije državnog vlasništva iznad prosječno kvalitetno upravljao sa himr što nam je i omogučilo prodaju po 819.
moglo je i bolje a moglo je i bitno lošije.
netreba zaboraviti njegovo zalaganje za privatizaciju.
za mene je on pozitivac i ako se je “snašao”,neka je,nije nezasluženo.
novi vlasnik bi sa njim kao dogugodišnjim dubinskim poznavateljem barem u početku mogao biti na dobitku.očekujem da će ga zadržati.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

slažem se u potpunosti prem da mi nešto od samog početka govori da je on navlačio za valamar. bit će interesantno šta će učiniti cilika i renić sa svojim dionicama jer su oni iz iste branše.

who dares, wins

New Report

Close