HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Krajem sedmog, početkom osmog kada je posao objavljen sam napisao sve rokove pa potražite

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Nema troska ovjere potpisa kod javnog bljeznika jer ti to isto plate prilikom isplate novaca za dionice

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

hvala svima na pojašnjenjima

Bolje da isplata ide nakon 01.01.2017. radi odgode poreza tko je kupovao o.g.

evo vam službeno priopćenje. Vaš link …

who dares, wins

Nevjerojatno je da i danas ima ljudi koji su toliko neupućeni da i dalje prodaju dionice po 800 kn na burzi.
Svi ovi koji imaju naloge na prodaji ispod 819 kn/dionica mi nisu jasni.
Jedino mi je jasna namjera ovog što drži strašilo od 6000 komada po 808,50kn na prodaji.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

meni nije jasno da već danima stoji nalog od 6000kom na 808,50kn i da tolika sigurna zarada u roku mj. dana ne zanima nikakvog velikog institucionalnog investiora. da su nekakve sumnjive državne i ine obveznice već bi se poklali za njh. valamar to ne zanima jer vjerojatno stoje na 800 i s ovim imaju prešutni dogovor o ne napadanju. neko treći bi se tu ipak mogao uplesti za više od 1% za mj. dana. napominjem sigurna zarada. ali za to treba imati para i nekih osnova iz matematike.

who dares, wins

Decki, pa kaj vi ne kuzie da ovdje 1% je nista.
LRHC i RIVP daju 2-5% odmah…pa nemrem bulivit da se i to mora objasnjavati.

Mislim da nema više prepreke za HIMR.
Lijepo se vidi po prometu danas.


meni nije jasno da već danima stoji nalog od 6000kom na 808,50kn i da tolika sigurna zarada u roku mj. dana ne zanima nikakvog velikog institucionalnog investiora. da su nekakve sumnjive državne i ine obveznice već bi se poklali za njh. valamar to ne zanima jer vjerojatno stoje na 800 i s ovim imaju prešutni dogovor o ne napadanju. neko treći bi se tu ipak mogao uplesti za više od 1% za mj. dana. napominjem sigurna zarada. ali za to treba imati para i nekih osnova iz matematike.

A mogli bi imati i osnovnog poznavanja zakona, pa bi znali da ne može Valamar kupovati (ni da žele, a ne žele jer tko prodaje sada na tih 800 definitivno će prihvatiti ponudu) dok traje ponuda za preuzimanje.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

a zašto valamar ne može kupovati? ako i postoji neko zakonsko ograničenje za koje ja nisam čuo zn se kako se to zaobilazno radi.
ode onaj nalog od 6000kom. znao sam da sam vidovit ali ovo je ipak previše i za mene.

who dares, wins


27.07.2016. – prihvaćena ponuda Valamara i AZ-a kao najbolja, 819 kuna po dionici
27.09.2016. – rok za potpisivanje ugovora – 60 dana nakon odabira najbolje ponude (za očekivati je da ovo bude i ranije s obzirom da su izbori 11.09., a to su već i najavili odmah iza sjednice)
27.09.2016. – Potpisivanje ugovora znači nastanak obveze davanja ponude za preuzimanje o čemu se odmah mora obavijestiti Hanfa
27.10.2016. – Ponuditelj je obvezan u roku od 30 dana od dana nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje podnijeti Agenciji zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje
10.11.2016. – Hanfa donosi rješenje u roku od 14 dana od dana primitka zahtjeva.
17.11.2016. – Ponudu za preuzimanje, ponuditelj je obvezan objaviti u roku od 7 dana od dana primitka
15.12.2016. – Ponuda za preuzimanje traje 28 dana od dana objave. Rok trajanja ponude za preuzimanje počinje teći od dana kasnije objave.
29.12.2016. – Rok za plaćanje pohranjenih dionica je 14 dana od dana isteka roka trajanja ponude za preuzimanje

U konačnici to bude uglavnom 15-20 dana dulje od predviđenog, pa gledajte to okvirno

Hanfa je izdala odobrenje s danom zaostatka (ali sjednice su samo petkom), ali je Valamar svoje odradio i prije roka tako da će se ipak plaćati porez za ovu godinu.


@Verdi
: ZPDD

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close