HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


27.07.2016. – prihvaćena ponuda Valamara i AZ-a kao najbolja, 819 kuna po dionici
27.09.2016. – rok za potpisivanje ugovora – 60 dana nakon odabira najbolje ponude (za očekivati je da ovo bude i ranije s obzirom da su izbori 11.09., a to su već i najavili odmah iza sjednice)
27.09.2016. – Potpisivanje ugovora znači nastanak obveze davanja ponude za preuzimanje o čemu se odmah mora obavijestiti Hanfa
27.10.2016. – Ponuditelj je obvezan u roku od 30 dana od dana nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje podnijeti Agenciji zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje
10.11.2016. – Hanfa donosi rješenje u roku od 14 dana od dana primitka zahtjeva.
17.11.2016. – Ponudu za preuzimanje, ponuditelj je obvezan objaviti u roku od 7 dana od dana primitka
15.12.2016. – Ponuda za preuzimanje traje 28 dana od dana objave. Rok trajanja ponude za preuzimanje počinje teći od dana kasnije objave.
29.12.2016. – Rok za plaćanje pohranjenih dionica je 14 dana od dana isteka roka trajanja ponude za preuzimanje

U konačnici to bude uglavnom 15-20 dana dulje od predviđenog, pa gledajte to okvirno

Vrlo dobro napisano. To su naravno krajni rokovi, sve može i neka dva mijeseca brže.

jasno da će mirovinci biti osigurač protiv istiskivanja “malih” i svojevrstan garant korektnog odnosa prema manjinskim vlasnicima

Ovo bitno što piše migra, ja razmišljam vrlo slično. U velikoj sam dvojbi da li sada prodati
jer HIMR kao dugoročna pozicija mi se čini odlična. Ali jednostavno je teško predvidjeti
ovaj pravni aspekt u odnosu na razvoj poslovanja. Valamar je ugovor pristao na samo
60% vlasništva, tako da se meni čini vrlo logičnim da ima mjesta za male dioničare slično
kao i kod samog RIVP. Mislim da je malo ovakvih poslovnih i dividendnih perpektiva, osiguranih fantastičnim nekretninama. Prije kratkog vremena nitko nije htio štapom po 400, a sada je 800.
Sam sam se preispitivao kada sam kupovao zašto nitko ne kupuje i zaključio da je ovdje rizik
nevjerojatno mali. Da nije Valamar kupio danas, za godinu dvije tri vrijedilo bi puno više…
Tako da mi je glupo uzimati 819 kao realnu vrijednost. Danas DA. Ali za 5-10 godina.

Barikb@


…ne tvrdim da nije bolje otpustiti dionice već da će doći dan kada će mnogima koji su prodali,koji prodaju ili će otpustiti da će im biti po 1500 jeftino.
s pravim kupcem a čini se da ovaj to je nije više od 5 g u pitanju.
pa sad pitam ja avg zse ulagača koji u zadnjih 8 g nije zaradio ništa na čemu će zaraditi ono što će izgledno na himr i to sa vrlo malim rizikom?…

migra, 28.07.2016. u 13:51

s druge strane ako netko vidi bolje prilike od ovog logično je da otpusti usprkos izglednom scenariju.
od potencijalno dobre postoji i potencijalno bolja prilika a od potencijalno bolje potencijalno najbolja.
za koju godinu moći ćemo napraviti analizu čiji su argumenti bili ispravniji.
ili kako bi rekli neki koji su prodali himr na 3xx-4xx nakon valamarove ponude
vidjećemo tko će imati više “sreće”

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@trajder27
Kako vam nitko nije odgovorio, obvezujuća ponuda vam dođe doma poštom ako imate ispravnu adresu u SKDD. Trebate ako želite prihvatiti ispuniti OIB, broj tekućeg, broj dionica koje želite prodati po toj cijeni, potpisati, nisam 100% treba li ovjeriti kod bilježnika i poslati im preporučeno. I za par mjeseci dionice nestaju, a lova sjeda na račun. Ili ako imate malo dionica obično nakon službene objave na ZSE dionica visi na 0,5%-1% ispod ponude pa možete prodati ljudima koji skupljaju kojima je tih 0,5-1% na dva do tri mjeseca dovoljna zarada.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Ne treba bilježnik.

Ponekad cijena na burzi čak i nadmaši onu iz javne ponude.

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/HIMR-fin2016-1H-NotREV-N-HR.pdf

izvješće više manje očekivano a najvažnija je po meni zadnja rečenica.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

zadnja rečenica u izvješću uprave ,čak je i podcrtano 🙂
ukratko biće veći prihod i dobit
a koliko veći?
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ocemo li dobiti i onu dividendu ili se to sada sve ponistava?

ne vidim razlog niti temelj za poništavanje te odluke.
moglo je to biti i više ali se uprava od države postavljena nije htjela izlagati riziku kritike.
ja ću se počastiti sa kojom luksuznom večericom sa ili bez dividende 🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

kad je neki realan rok da se ova trakavica okonča? interesantno da je od dana prihvaćanja ponude bio osjetno povećan promet ali nikakvih značajnjih promjena u top 10 nije bilo. čak više ni viktoriji ne smeta što su debelo preko zakonskog limita.

who dares, wins


kad je neki realan rok da se ova trakavica okonča? interesantno da je od dana prihvaćanja ponude bio osjetno povećan promet ali nikakvih značajnjih promjena u top 10 nije bilo. čak više ni viktoriji ne smeta što su debelo preko zakonskog limita.

Vjerovatno još u ovom mijesecu kad se svi vrate u državnoj upravi sa godišnjeg odmora:-)

na kraju mjeseca će mo uzeti još i dividencicu pa će mo poslije razmišljati šta i kako. strpljen spašen.

who dares, wins

New Report

Close