HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Migra stara izreka kaže da se strpljivima otvaraju sva vrata. Iskreno čestitam!

Pridružujem se čestitkama!

Da li prodati ili ne pitanje je sad, možda 50:50 ?
Bilo bi korektno da Valamar otvori karte, tu je AZ ?
Takva rasprava je korisna. Cijena 819 se čini “pristojnom” dobrom,
ali ne može se sada malo realnija cijena zaključivati prema trgovanju na ZSE
potpuno morbidnoj i neefikasnoj burzi u zemlji gdje je ulaganje u
dionice znanstvena fantastika u kojoj građani drže milijarde u gotovini,
a u dionice ulaže vrlo malo ljudi. Kapaciteti HIMR će ići uglavnom sve na 4
zvjezdice, to je neka druga priča (matematika), danas ima puno toga 2 zvjezdice.

Koje su opcije, ako se ne proda. Da li u slučaju delistiranja Valamar obveza
prema malima ili je to njihova volja tada…

Obično nakon preuzimanja, odnosno javne ponude, cijena pada. Pretpostavka je da se prilikom preuzimanja plaća određena premija.

Ok, lebowski na komentaru slažem se. Ali ovdje se NASTAVLJA investicijski ciklus
lokacija je fantastična, rastući biznis itd. Ne gledam od danas do sutra.
Opasnost je delistiranje, sve drugo ide u prilog da se barem dio ne proda.
Isto tako bila je lokalna firma sa puno sitnih interesa i to je strahovito umanjivalo
profitabilnost. Da ne spominjem Valamarove strašno dobre kanale prodaje
TUI…Rab će puniti biciklisti za koju godinu van špice sezone…Skandinavci,
Nizozemci, NJ, A…. nautički turizam vrlo jak…


čestitam svima koji su izdržali,prepoznali ovu odličnu priliku kakva se ne pruža često u životu.
bila je to velika prilika prije svega radi vrlo malog rizika ,Bv (i to nerevalorizirani)koji nije padao ispod 450,praktično nekretnine prvi red na biseru mediterana.
nudila se prilika kupnje po 160(120 u zenemarivim količinama),na 200 se je moglo kupovati u desecima tisuća kom.
u više navrata sam napisao da još nije vrijeme za prodaju.
došlo je vrijeme da se razmisli o toj mogućnosti
neću davati svoje mišljenje što je najbolje napraviti u ponudi jer svatko ima svoju različitu životnu situaciju na temelju koje će odlučiti.
ostaviti ću barem mali dio dionica kako bi sa legitimnim pravom mogao nastaviti učestvovati
u raspravi na ovoj temi.
sretno svima koji će otpustiti sve.
želim se ispričati za sve neprimjerene tonove s moje strane ako ih je bilo.
sve je bilo u "žaru" i u najboljoj namjeri,potaknuto velikim stupnjem uvjerenosti u vlastite agrumente.
respect
ovdje u opće nije bilo rizika. ja sam tri puta kupovao i u opće nikada nije došlo do moje nabavne razine. korf me je jednom izvadio iz ambisa, drugi put me je lansirao na ath. mogu samo konstatirati da je hr jedna zlatna država koja pruža bezbroj prilika, a razno razni živi zidovi, mostovi i ostali luzeri nek još jednom prelete gradovo iz osnovne škole. ovako sigirne igre nema u kladionici.


ovdje u opće nije bilo rizika. ja sam tri puta kupovao i u opće nikada nije došlo do moje nabavne razine. korf me je jednom izvadio iz ambisa, drugi put me je lansirao na ath. mogu samo konstatirati da je hr jedna zlatna država koja pruža bezbroj prilika, a razno razni živi zidovi, mostovi i ostali luzeri nek još jednom prelete gradovo iz osnovne škole. ovako sigirne igre nema u kladionici.

who dares, wins

Prema Ugovoru o suradnji, Valamar Riviera i AZ kroz proces privatizacije ciljaju postići omjer vlasništva nad dionicama Imperiala Rab od 60:40 u korist u Valamar Rivijere.

Ajde da se odmah u startu eliminira ova glupost sa delistiranjem.

Mirovinski fond koji već ima skoro 10 posto se ovdje uključio da poveća izloženost turizmu i poveća svoj udio na 20 posto a ne da izađe van što je jedina moguća druga opcija jer ne mogu imati u portfelju ni dionice koje su na MTP-u a kamo li one koje nisu na nikakvom tržištu. Dakle nikakvo delistiranje ne da nije ideja Valamara i AZ-a nego je i zakonski u potpunosti neutemeljeno.

Ono što je teoretski moguće, ali u praksi ne vjerujem, je da Valamar skupi skoro sve u ponudi pa pripoji HIMR RIVP-u ali tada moraju davati svoje dionice ili izdavati nove čime bi im udio pao ispod 50%, a to mi se baš i ne čini kao realni scenarij.

U svakom slučaju, delistiranje je totalna nebuloza.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Može li netko ukratko objasniti, ili dati link na objašnjenje, kako izgleda ta ponuda za sve dioničare? Tehnički mislim kako ide to preuzimanje, moram (mali dioničar) potpisati nešto što dođe poštom? Ide li to preko brokera (naknada)? itd

Nisam pronašao nigdje datum, kada se očekuje to preuzimanje, cca?

27.07.2016. – prihvaćena ponuda Valamara i AZ-a kao najbolja, 819 kuna po dionici
27.09.2016. – rok za potpisivanje ugovora – 60 dana nakon odabira najbolje ponude (za očekivati je da ovo bude i ranije s obzirom da su izbori 11.09., a to su već i najavili odmah iza sjednice)
27.09.2016. – Potpisivanje ugovora znači nastanak obveze davanja ponude za preuzimanje o čemu se odmah mora obavijestiti Hanfa
27.10.2016. – Ponuditelj je obvezan u roku od 30 dana od dana nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje podnijeti Agenciji zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje
10.11.2016. – Hanfa donosi rješenje u roku od 14 dana od dana primitka zahtjeva.
17.11.2016. – Ponudu za preuzimanje, ponuditelj je obvezan objaviti u roku od 7 dana od dana primitka
15.12.2016. – Ponuda za preuzimanje traje 28 dana od dana objave. Rok trajanja ponude za preuzimanje počinje teći od dana kasnije objave.
29.12.2016. – Rok za plaćanje pohranjenih dionica je 14 dana od dana isteka roka trajanja ponude za preuzimanje

U konačnici to bude uglavnom 15-20 dana dulje od predviđenog, pa gledajte to okvirno

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Kako se cini, ovo je negdje razina na kojoj je prinos 3,8% u nekih pol godine, mozda manje.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

u tijeku je dobacivanje i prebacivanje, ne bi li se još kakvog vrapca u letu uhvatilo

jasno da će mirovinci biti osigurač protiv istiskivanja “malih” i svojevrstan garant korektnog odnosa prema manjinskim vlasnicima .
.vlmr ima dobre “veze” sa TUI pa bi se popunjenost u pred i posezoni+profitabilnost moglo značajno popraviti i prije uložene 1 kune u daljnje dizanje kvalitete smještaja.
radi toga postoji mogućnost da će izostati očekivano masovno otpuštanje dionica u ponudi,postoji mogućnost da se u igru ubace novi igrači koji će vidjeti za sebe dobru priliku da jednog dana te dionice dobro prodaju vlmr-u.
nebi bila senzacija da vlmr kojem to ne ide u prilog poduzme nešto po tom pitanju ili da tržište samo za sebe nešto poduzme.
držim da ne treba uzeti zdravo za gotovo da će svi oni koji sada kupuju otpustiti dionice u ponudi.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close