HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dakle 770 je cijena koja ce biti do preuzimanja. kome je ovo dosta moze van, kome nije (5% zarade ako ce cekati) ostaje do jeseni.

Funky, meni bi to bilo normalno kada bi znali da je CERP prihvatio ponudu i kada bi znali da stvarno slijedi ponuda? Vjerojatno je to sve već dogovoreno, ali ne zaboravimo da je s druge strane država… Imate portfelj od milijun eura i 20-25% je cash. Da li bi stavili sada taj cash u HIMR i računali da imate sigurnih 5%?

Ne želim pametovati, samo kažem da još neki rizik postoji… Neki dan sam tu pitao da li je netko našao rok u kojem se CERP mora očitovati jer sam sve zakone i pravilnike pročitao i nisam to našao. Na kraju sam nazvao CERP i otvoreno su mi rekli da takav rok ne postoji i da je to njihovo diskrecijsko pravo??? Meni je to nevjerojatno.

Inače, mimo toga, kada CERP službeno prihvati ponudu nekih 6-6,5 mjeseci je do isplate.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

što sam se ja naslušao,načitao javno i na privat da je najbolje prodati dionice još od razine 300
izgleda da je to sudbina na ovoj dionici.
sada me još malo više golica da ipak ostavim više dionica do 1500.
a možda su i u pravu dobronamjerni koji nemaju dionice,nebi bilo…
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Štasvi trkeljate o isplati kad će cijena po prihvaćanju ponude torpedirati iznad 800 kn.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Funky, meni bi to bilo normalno kada bi znali da je CERP prihvatio ponudu i kada bi znali da stvarno slijedi ponuda? Vjerojatno je to sve već dogovoreno, ali ne zaboravimo da je s druge strane država… Imate portfelj od milijun eura i 20-25% je cash. Da li bi stavili sada taj cash u HIMR i računali da imate sigurnih 5%?

Ne želim pametovati, samo kažem da još neki rizik postoji… Neki dan sam tu pitao da li je netko našao rok u kojem se CERP mora očitovati jer sam sve zakone i pravilnike pročitao i nisam to našao. Na kraju sam nazvao CERP i otvoreno su mi rekli da takav rok ne postoji i da je to njihovo diskrecijsko pravo??? Meni je to nevjerojatno.

Inače, mimo toga, kada CERP službeno prihvati ponudu nekih 6-6,5 mjeseci je do isplate.


kolega kad bi sad na primjer mogli ući sa tolikom količinom novca u ovu dionicu napravili bi totalnu nestašicu iste. tj. da se desi i najgori scenarij (odbijanje ponude) sa miljom eura bi to natjerali na 900. to je snaga novca, a ne ove optičke prevare koje gledamo svakodnevno. a ovih 6mj. ne želim ni komentirati.

who dares, wins

Jasno mi je Verdi ali ne pričam o tome (čak bi se 200.000 eura sad skupilo kroz tjedan dana jer ima prodavača), samo kažem da pola foruma govori o no risk 5% za 6 mjeseci a ne znam baš koliko ih je stvarno spremno staviti na to

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ima nesto u nasem “mesetarskom zargonu ” sto se zove “odradjen rast”..Ovdje ocito neki smatraju da je cca 770 kn dovoljno dobar izlaz i ne opterecuju se hoce li bit jos 5 % vise ili ne…U isto vrijeme neke dionice su dok se tu ceka odluka otisle i po 10% gore i nema razloga za kritiku ako se tako razmislja..
Nadam se da ce ovih dana doc vijest o potvrdi prihvata ponude i svi bit jos sretniji.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kojih 6 mjeseci?? Eno vam ponuda za SUNH 24 kn i odmah je raketirala na 23,7X a sad je već preko 24,50, nema tu 6 mjeseci, čim prihvate ponudu ode ovo preko 800 kn. Djeco.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Ima nesto u nasem "mesetarskom zargonu " sto se zove "odradjen rast"..Ovdje ocito neki smatraju da je cca 770 kn dovoljno dobar izlaz i ne opterecuju se hoce li bit jos 5 % vise ili ne…U isto vrijeme neke dionice su dok se tu ceka odluka otisle i po 10% gore i nema razloga za kritiku ako se tako razmislja..
Nadam se da ce ovih dana doc vijest o potvrdi prihvata ponude i svi bit jos sretniji.

Pozdrav


ja bi volio znati koje su to u međuvremenu otišle 10% gore? u stalnoj sam potrazi za sličnima. na nekima vidim potencijal rasta ali nisam siguran za vremenski period. na ovome je bar to sigurno. kad se završi ta transakcija na 819 da li će kupci početi prodavati niže ili će ogromna količina dionica prijeći u sigurne ruke? a oni koji nisu prodali na 819 će navaliti da to prodaju jeftinije ili? nisam primjetio da je valamar nakon objave ponude pao bar 5% što bi isto tako trebalo biti normalno. vrlo lako se može desiti da ovo nakon preuzimanja nastavi rasti. fundamenti su tu a ostalo zavisi sam od fondovske dobre volje ili nekog novog igrača sa određenom količinom novca.

who dares, wins

Mislim da je ovdje igra takva da se računa kako će do objave dionica nešto pasti, pasti ispod razine po kojoj ovi sada prodaju i da će se ask popuniti i onda pravovremenom reakcijom pri donošenju odluke o ponudi eventualno opet ući na približno istoj razini po kojoj su prodali.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ovi koji prodaju ne razmišljaju da bi kupili nazad par posto jeftinije, nego su jednostavno dobro zaradili i uzimaju sigurnu zaradu. To je po mojem mišljenju to.

Ako prodaju sada nema više rizika a ako opet bude radio Uskoković mogu dignuti 5% u par minuta, ovako čekaju a nije sigurno da će biti prihvaćena ponuda (iako hoće) ali strah je vrag. Čudo od burze 🙂

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close