HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega Kvart pojasnite onda zasto netko prodaje na 780 ako je izlaz na 819 "zagarantiran"

Pa zato jer je neko tu dobro zaradio, čekao možda godinama, ne predstavlja mu 5% u par mijeseci toliko, možda vidi bolje prilike negde drugde,… Stvarno vas ne razumem danny…. Nije tih 819 sutra nego ide vjerovatno prvo namjera za preuzimanje, pa preuzimanje i odmah su tu tri mijeseca čekanja…A na drugaoj strani ima banaka, fondova, koji na sigurnu investiciju kupuju, jer imaju 5-8% zarade u tri mijeseca, a na banci znamo koliko dobivaš za tri mijeseca…


Kolega Slovenac ne znam sto se toliko uzrujavate oko mog pisanja. Samo kazem da mali rizik i dalje postoji i da je ovo po mojoj procjeni 90% rijeseno ali nikako 100%. A i trziste se slaze sa mnom, jer inace bi cijena bila fiksirana na 819

Nikad ali baš nikad cijena na burzi nije fiksirana na cijeni preuzimanja, nego se uvijek trguje par % ispod te cijene….

kolega Slovenac, ajde se vi lijepo ostavite citiranja mene i mojih postova. Hvala i sretno dalje

Reci te mi ako valmar uzima imperijal po cijeni koju je dao za paket u vlanistvu drzave,dali je valmar duzan po toj cijeni otkupiti od nas malih dioničara?



Živnuo HIMR zadnjih dana otkad je toplije i stiglo pravo ljeto.
Sigurno su puni kad ovako raste.

Još u ponedjeljak nije nitko, ni štapom dirao po 570.
Pisao sam o takvom scenariju.

Molim mišljenja migra, slovenac i drugi koji su dobronamjerni i znaju nešto.
Da li prodati Valamaru po 819 kn ili držati dalje ???????????
Nalazim se na mukama, jer mi je HIMR na ovim cijenama
postao najveća pozicija i u slatkim brigama sam sada.


Obično je to tako, da oni neče željeti imati puno dioničara uz sebe i cilj jim je preči 95%, iztisnuti ostale dioničare, delistati himr sa burze in uklopiti ga u svoj sistem. Pošto ne znamo kakvi su im dugoročni planovi, ja ču prodati.
[/quote]
ne mora to baš tako biti. valamar se pokazao kao izrazito korektan sa malim dioničarima. ne povjerenje u njihove iskrene namjere sam jednom već platio preranim izlaskom na korf-u.. drugi put ne mislim ponoviti grešku. tu kad se stvari raščiste cijena dionica na malom volumenu može i više. naravno da može i manje ali predpostavljam da će se glavni akteri rušenja cijene do tad istrošiti.

who dares, wins

Danny, pa očigledno vam je treba objasniti zašto cijena na burzi nikad nije jednaka cijeni preuzimanja…




Živnuo HIMR zadnjih dana otkad je toplije i stiglo pravo ljeto.
Sigurno su puni kad ovako raste.

Još u ponedjeljak nije nitko, ni štapom dirao po 570.
Pisao sam o takvom scenariju.

Molim mišljenja migra, slovenac i drugi koji su dobronamjerni i znaju nešto.
Da li prodati Valamaru po 819 kn ili držati dalje ???????????
Nalazim se na mukama, jer mi je HIMR na ovim cijenama
postao najveća pozicija i u slatkim brigama sam sada.


Obično je to tako, da oni neče željeti imati puno dioničara uz sebe i cilj jim je preči 95%, iztisnuti ostale dioničare, delistati himr sa burze in uklopiti ga u svoj sistem. Pošto ne znamo kakvi su im dugoročni planovi, ja ču prodati.
[/quote]
ne mora to baš tako biti. valamar se pokazao kao izrazito korektan sa malim dioničarima. ne povjerenje u njihove iskrene namjere sam jednom već platio preranim izlaskom na korf-u.. drugi put ne mislim ponoviti grešku. tu kad se stvari raščiste cijena dionica na malom volumenu može i više. naravno da može i manje ali predpostavljam da će se glavni akteri rušenja cijene do tad istrošiti.
[/quote]

Naravno, sve je moguče….


Naravno 90% i jest najvjerojatniji ishod, ali na mojoj gledalici do cijene 819 trenutno ima jos oko 4,000 komada na prodaji, to je preko 3 miliona kn. Ako to nije indikativno, onda ne znam sto jest.

Pa eno gore vam je Migra kazao da je mali rizik, iznad njega Valuewalk kaze da puse na hladno kad je drzava u pitanju… rizik je mali ali je i dalje prisutan. A s obzirom na politicku situaciju nije ni cudo.


0% rizik ne postoji jer:
mogu doći vanzemaljci,može tsunami od 10m,može i smak svijeta,…nastavite niz
tko se boji neka proda ,dobro za njega ako nije do sada prodao od straha jer ima oih koji su prodavali na 120,160,2xx,3xx,4xx,5xx,6xx
tako da večina nema više šta prodavati osim širiti paniku i strah valjda u nadi da će prodano ponovo kupiti i ponovo prodati te tako dodatno zaraditi.
legitimno je pravo da sa svojim novcem i dionicama svatko raspolaže kako želi a koliko je moralno bez novih materjalnih činjenica mjenjati mišljenje ovisno o prodanim ili kupljenim dionicama?
to neka svatko za sebe zaključi.osobno nisam to radio niti ću raditi.dapače u više navrata u prošlosti kada sam dokupljivao sam intenzivno pozitivno pisao na temi.
sve je zapisano(i transakcije) pa koga zanima neka čita.
nikad pa ni danas nisam žalio što sam radi toga i platio svoje dionice barem nešto skuplje.
svi su od mene dobili koliko su tražili ili po koliko su htjeli prodati i zato nikoga tko je prodao ne žalim.
između redova u puno sam navrata pisao da će doći vrijeme za prodaju.
oni koji su pisali ili mislili da ima “boljih prilika” propustili su priliku kakvih nema puno u životu ne radi zarade već radi rizika koji je bio beznačajan.i dalje je imovina značajno podcjenjena jer u tih 819 niti lipe nije plačen monopol na destinaciju i mogućnost bavljenja nekretninskim biznisom….
procjenjujem da to vrijedi >500 po dionici,neće proći puno vremena …
živi bili …

p.s.
ne tvrdim da nije bolje otpustiti dionice već da će doći dan kada će mnogima koji su prodali,koji prodaju ili će otpustiti da će im biti po 1500 jeftino.
s pravim kupcem a čini se da ovaj to je nije više od 5 g u pitanju.
pa sad pitam ja avg zse ulagača koji u zadnjih 8 g nije zaradio ništa na čemu će zaraditi ono što će izgledno na himr i to sa vrlo malim rizikom?
ako misli da zna i ima hrabrosti neka napiše ne košta ništa a može mu se isplatiti jer ovdje će se osloboditi za zse velika likvidnost
može i na privat.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ajde bacite svoja razmišljanja iz perspektive zaposlenika. Hoće li Valamar pročistiti kroz sve zaposlenike, samo kroz “C” level ili ništa od toga? cijenim svaku informaciju dobivenu iskustvom/prethodnim saznanjima…

sitno nešto ali još se ne vidi tko kupuje
7.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/KD VICTORIA FOND (01914309442)
12.387 1,95

who dares, wins


Naravno 90% i jest najvjerojatniji ishod, ali na mojoj gledalici do cijene 819 trenutno ima jos oko 4,000 komada na prodaji, to je preko 3 miliona kn. Ako to nije indikativno, onda ne znam sto jest.

Pa eno gore vam je Migra kazao da je mali rizik, iznad njega Valuewalk kaze da puse na hladno kad je drzava u pitanju… rizik je mali ali je i dalje prisutan. A s obzirom na politicku situaciju nije ni cudo.

Kako se bavim izracunom rizika, mozete li me prosvijetliti kako ste dosli do 90% a ne 87% ili 94% …. stvarno me ponekada zivcira lupetanje brojevima samo tako, ko kumice na placu.
P.S.
Na temelju onog sto mogu procijeniti (i pomalo izracunati) rizik je puno puno manji nego sto pisete a za tocniji izracun nema dovoljno varijabli.
P.P.S.
Tko kupuje tolike kolicine a ne vidi se u top 10?
🙂


Reci te mi ako valmar uzima imperijal po cijeni koju je dao za paket u vlanistvu drzave,dali je valmar duzan po toj cijeni otkupiti od nas malih dioničara?

Da

New Report

Close