HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Value

Znam za taj debilni zakon ali sigurno imaju neki rok, čemu guranje na asku, da se maknu na 800 skidalo bi se i po 800.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ne bi kupio jer je nedavno izjavio da nije zainteresiran. Moguće je da su lagali, al onda su nevjerodostojni. Očito su našli model po kojem im se to moze isplatiti. Ako nista kroz naknadu za upravljanje jer je prilično očito tko ce nju naplaćivati. Vjerojatno ce se ići na ulaganja, al obzirom da je društvo već dosta kreditno zaduženo, ići ce se na povećanje equityem. To AZ moze i očito hoće pratiti. Za male u takvoj varijanti, vjerojatno nema mjesta, a ni interesa.

Na kraju će se i fond Victoria dobro omastiti brk, uz nas
koji smo jeftino kupovali radi nje.

Moguća je varijanta da društvo izda neke obveznice ili konvertibilje, koje ce otkupiti AZ i na taj način financirati proširenje i osuvremenjivanje kapaciteta. Moguće su razne kombinacije, ali AZ je bio točka preokreta jer nije do kraja jasno na koji bi način Valamar sve to isfinancirao, iako je naravno i to bilo moguće samo na dosta dulji rok. Al tada je matematika podosta drugačija i pitanje je točke pokrića investicije i razdoblja povrata.


Valamar nudi 816, a ovdje se daje i po 735, ma ovo je stvarno za zatvoriti, kako su vas naplašili ovi što žele pokupiti što više ispod

Valamar nudi 819!


Moguća je varijanta da društvo izda neke obveznice ili konvertibilje, koje ce otkupiti AZ i na taj način financirati proširenje i osuvremenjivanje kapaciteta. Moguće su razne kombinacije, ali AZ je bio točka preokreta jer nije do kraja jasno na koji bi način Valamar sve to isfinancirao, iako je naravno i to bilo moguće samo na dosta dulji rok. Al tada je matematika podosta drugačija i pitanje je točke pokrića investicije i razdoblja povrata.

Mogao je to valamar i sam kupiti, dosta su veliki i imaju novce…ali nije ni bitno, samo nemojte pisati gluposti, kao da valamar ne zna sta je kupio i zasto je platio koliko je platio. Znaju oni vrlo dobro, da su kupili dobro inace ne bi kupili. Nema tu nikakve filozofije. Sve su izracunali.



Valamar nudi 816, a ovdje se daje i po 735, ma ovo je stvarno za zatvoriti, kako su vas naplašili ovi što žele pokupiti što više ispod

Valamar nudi 819!
[/quote]
onda još bolje, možda i ovi ponude 738, evo ipak se bude mirovinci nakon spokojnog umirovljeničkog sna, bitno da su oni Inu prije par godina platili 2820,već imaju 80 kn na taj ulog , a ovdje su mogli uzeti 400 nakon par mjeseci, lopine u službi stranog kapitala

Imaju, al imaju i duga. Pored toga oni su najavili interes i za neke druge akvizicije i očito su moguće našli partnera kako ih sto prije realizirati. Pokrenuti nužna ulaganja i napraviti od njih profitabilnije price. Na kraju, takav partner je i poželjan javnosti jel kakti AZ ulaze u budućnost hrvatskih umirovljenika… mozes si misliti!


Stvarno se ovdje da svašta pročitati…

Prvo, ponuda za preuzimanje se ne može nikako izbjeći. A drugo, ne znam zašto svi konstatno pametuju i misle kako su super a u Victoria fondu blesavi. Prodaju jer moraju po zakonu, jedna pozicija ne smije biti više od 10% imovine/izloženosti fonda i svaki rast cijene ih ponovno gura preko tog praga. Slično su imali prije i na ARNT.
Vaš link …[/url]


a kako su se to oni veliki stručnjaci i profesionalci doveli u situaciju da su kupovali po 1000 i sad rasprodaju od 200 na dalje? je li to neki novi zakon koji ih je zatekao ili samo dobra izlika da svjesno prave gubitke svojim klijentima i korist nekome drugome? gdje je velika lova u igri ništa nije slučajno.

who dares, wins


@Value

Znam za taj debilni zakon ali sigurno imaju neki rok, čemu guranje na asku, da se maknu na 800 skidalo bi se i po 800.

Pokušavam naći ali mi ne ide baš. Sječam se da je neki kratak i totalno nerazuman rok koji ih dovodi u situaciju da prodaju odmah a ne da taktički to malo rasporede pa prođu bolje


@Verdi
: sasvim druga vremena i druge okolnosti, siguran sam da svatko na forumu tko je bio tada prisutan na burzi ima neku kupnju zbog koje bi se sam lupio po glavi.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



Moguća je varijanta da društvo izda neke obveznice ili konvertibilje, koje ce otkupiti AZ i na taj način financirati proširenje i osuvremenjivanje kapaciteta. Moguće su razne kombinacije, ali AZ je bio točka preokreta jer nije do kraja jasno na koji bi način Valamar sve to isfinancirao, iako je naravno i to bilo moguće samo na dosta dulji rok. Al tada je matematika podosta drugačija i pitanje je točke pokrića investicije i razdoblja povrata.

Mogao je to valamar i sam kupiti, dosta su veliki i imaju novce…ali nije ni bitno, samo nemojte pisati gluposti, kao da valamar ne zna sta je kupio i zasto je platio koliko je platio. Znaju oni vrlo dobro, da su kupili dobro inace ne bi kupili. Nema tu nikakve filozofije. Sve su izracunali.
[/quote]
upravo tako +
na velika vrata ulazi ozbiljan novac na hr jadran a vlmr i sličnima je 5 sec do12 da “progledaju”
jer sve što kupe prodat će za duplo na rok 5-10 g
da nisu odnjeli “poklončine ” oni netko drugi bi
a radi se stotinama mil kn,nekim presmješnim likovima to nije argument
šta ćeš kada je to za njih “sića” pa oni nebi ni sa štapom ili kako je ono išlo…
oni koje nas koji smo kupovali od 160 nazivaju “bezveznjacima i “veleumovima”…
svojim još većim veleumom nemogu pojmiti da im se “nacrta” još 100x
zašto je vlmr kupio himr već sve pripisuju “sreći”
očito je za njih burza lutrija a i njihova prodaja na 400 govori više od 100 riječi o njima.

…još do prije par dana su nazovi kupci vjerovali da im ni kupare neće odnjeti netko ispred nosa zar ne?
ali ode,još jedna večera manje,koliko je još ostalo premium večera?.
bila bi ludost da se mi ovdje na himr zamaramo nazovi kupcima.već će oni shvatiti.
došao je ozbiljan novac a njemu netreba crtati.
sve će biti svakim danom skuplje a pogotovo firma kao himr čija krivulja trenda ne da raste već divlja.
himr će u ovoj godini što prikazano što zamagljeno ostvariti 10% povrat na današnju cijenu!!!
a ta se dionica danas može kupiti za presmješnih 0,6 od imovine i bez uračunatih premija i bonusa koje vrijede pravo bogatstvo koliko god mi šutili o tome.
teći će potoci suza,jala za propuštenom prilikom ne samo nazovi kupaca već i malih ulagača sa zse a nebi bilo čudno da se i potoci pretvore u rijeke…

još će puno suza proteći rijekama dok neki ne evoluiraju.
dobro da je tako za nas jer na kome bi se dalo tako dobro zarađivati da ih nema.
još jedan među najjačim zakonima prirode.
evolucija ili izumiranje,svatko ima pravo na svoj izbor.
kao što vidimo vlmr je evoluirao u vrlo kratkom vremenu,dobro za njih jer će tim potezom zaraditi relativno uskoro ogromnu lovu za svoje dioničare.
usput želim im se ispričati za sve “teške”riječi s moje strane ali uvijek sam ih argumentirao.
imale su temelj u njihovim izjavama koje kako sada stvari stoje su prije svega bile usmjerene na zavaravanje konkurencije.
od danas za mene vlmr je promoviran u kategoriju”ozbiljan novac” i kao takav ima šanse opstati i obraniti se od budućih nasrtaja svjetskog “ozbiljnog novca”.
dioničari vlmr mogu više nego zadovoljno trljati ruke jer ono što je vlmr jučer “kupio” to već danas vrijedi barem 1000 kn kada bi netko htio kupiti a za 5-10 g vrijediti će barem 1500 po dionici.
neka se slobodno ovi što su prodali po 400 ismijavaju biti će još više rijeka jala,žala…

p.s.
očekujem sličan ako ne i bolji rasplet i na hmst jer tamo je početna cijena brutalno po meni nepotrebno snižena.očekujem tamo više obvezujućih ponuda i žestoku borbu za vrh vrhova lokaciju.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Vjerujem da je svima drago da se bar Valamar javio ali je zalosno da je jedini…S Maestralima bas i ne ide dobro…bar po ovome sto CERP ima u planu

http://www.seebiz.eu/boban-ponuda-valamara-za-imperial-vjerojatno-ce-biti-prihvacena/ar-138962/

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close