HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega funky ne razumijem čemu tolika ljutnja i optužbe.
da pratite moje postove vidjeli biste da sam cijelo vrijeme samo pozitivno pisao o HIMR jer sam znao da vrijedi i tu sam imao skoro 50% portfelja.
Očekivao sam ponude i sa zadovoljstvom ih dočekao. Ali danas popodne kad sam shvatio (zahv, kolegi Barbarosa) da Zakon zapravo dopušta zaobilaženje takeover bida, shvatio sam namjeru i zašto su to izveli zajedno sa fondom. Rizik mi je bio prevelik i danas sam izašao. Usput sam upozorio kolege na forumu.
Možda vi imate bolje objašnjenje zašto je AZ unutra? Zar Valamar nema dovoljno novca? želim vam sreću s dionicom

kolega Slovenac i vama želim sreću dalje. za vaše dobro, nadam se da ste u pravu. ja ipak neću riskirati. pozdrav

Inače siguran sam da je cilj Valamara kupiti 100% HIMR i integrirati ga u svoj sistem. Niko ne kupuje sa željom imati 50%, svi žele barem 75%, a večina 100% i brisanje iz burze.

Danny znam da ste sve vrijeme pozitivno pisali o HIMR i zato i dobro zaradili. Nikad se ne plače kad je profit dobar. No što se zakona tiče, zakon je vrlo jasan.

To je to izgleda…danas se zaradilo pa udari zakulisne igre da se kupi ujutro i zaradi u par sati 50 kn po dionici…pa opet i tako to može danima po burek..


Meni to zvuči kao da Valamar i AZ ponude otkup preostalih dionica i nakon toga AZ proda svoje Valamaru i u tom slučaju ne moraju dati novu ponudu za preuzimanje, a ne da ne moraju dati ponudu. 
Ali nisam ja baš prepametan. 

Jel imamo neki primjer od prije ovakvog nečega?

Ja bih isto prodao danas da sam imao himr. 


To je tocno. Ali prva ponuda od valamara je ona koja se neda izbjeci…i to je ono na sto mi racunamo!

Mozda bi mogla biti zamjena vlasnickog udjela Himr od AZ za Rivp gdje bi na mala vrata usli u vlasnicku strukturu s vecim udjelom bez pitanja sta ste cekali do sad. U tom slucaju bi se i ostali udjeli prenjeli iz himr u rivp u ovom trenutnom omjeru, a onda bi iz tog razloga i bilo moguce dati obveznu ponudu na ovu visu cijenu

Čeka se potvrda CERP-a koja će naravno biti pozitivna jer državi treba lova. Sve ispod 800 ko bombon.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

7.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/KD VICTORIA FOND (01914309442)
12.470 1,96

malo i ovo da popratimo. čisto da vidimo koliko će još nanijeti štete svojim udjelničarima. a bome i oni kd skladi su ovdje odigrali maestralno.

who dares, wins

Ajoj, joj… dakle mirovinski fond ne moze stjecati neograničeno dionice odnosno udjel u jednom izdavatelju. Mislim da je ograničenje 20%. Na ovaj način ih vjerojatno moze steći toliko ili vise al pod uvjetom da ih ugovorno otudji, sto vjerojatno neće biti slučaj. Dakle, kupit ce ih zajedno odnosno zajednički ce djelovati radi uvjeta ishođenja garancije i sl., a onda ce ih u ovisnosti ako se ponuda prihvati prenijeti do maksimalne količine koju je moguće steći. Dakle, teoretski Valamar 80% ukupnog izdanja, a AZ 20% pod pretpostavkom da se na ponudu jave svi dioničari. Kasnije kroz dokape ili eventualna ulaganja equityem prate taj udjel dalje.

Kolega Migra, Vama kao objektivnom forumašu i čovjeku mogu samo čestitati i zapljeskati u ovom trenutku i izreći onu poznatu sportsku izreku…”skidam kapu Migra”.



Meni to zvuči kao da Valamar i AZ ponude otkup preostalih dionica i nakon toga AZ proda svoje Valamaru i u tom slučaju ne moraju dati novu ponudu za preuzimanje, a ne da ne moraju dati ponudu. 
Ali nisam ja baš prepametan. 

Jel imamo neki primjer od prije ovakvog nečega?

Ja bih isto prodao danas da sam imao himr. 


To je tocno. Ali prva ponuda od valamara je ona koja se neda izbjeci…i to je ono na sto mi racunamo!
[/quote]

Nisam pravni stručnjak ali mislim da je točno.
Dakle, RIVP i AZ djeluju zajedno i prelaskom praga će morati dati ponudu za preuzimanje od nas manjinaca. Iznimka koja se na forumu navodi zapravo znači da nakon što se provede ponuda za preuzimanje, AZ i RIVP mogu međusobno kupovati/prodavati bez nastanka nove ponude za preuzimanje.

New Report

Close