HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je l u pripremi novi članak?

Previsoka cijena Imperiala put u novi propali natječaj

Ja mislim da je HIMR opasno preplaćen. Al lako je sada …. gloginje mlatit, ionako ćemo mi to svojim radom vise manje sve platiti. Valamar ce se kompenzirati kroz management fee, svoj fee ce uzeti kako sami kažu “vodeće investicijsko društvo”, mozes si misliti… a radni ce narod sve to skupa skupo platiti!

Vjerojatno i niste svjesni koliko su dioničari imali sreće, jer na nekom novom natjecaju sve bi to išlo barem 30-40 posto jeftinije. Veceg interesa očito opet nije bilo. Vise od pola mlrd. za HIMR je cijena sa značajnom i debelom premijom. Da smo pravo tržište, kao sto nismo, sad bi Valamar roknuo barem 10-15 posto… al naši ce ga znalci vjerojatno jos i nagradit za preplatu.

Sto se tiče same ponude, ona mora Ići. Oko toga ne bi trebalo biti spora.


Je l u pripremi novi članak?

Previsoka cijena Imperiala put u novi propali natječaj

Valamar Riviera s AZ-om kupuje Imperial Rab, više im nisu preskupi

Kolega fahrudin nije Valamar od jučer, znaju oni vrlo dobro što su kupili i zašto su plačali koliku su plačali. Da nemaju vizije zarade za sledečih 10 godina vjerujte, da ne bi kupili…Nemaju ni oni novac za bacanje, nega zato da zarade i več su se dokazali da to znaju zar ne?



@lanica

to nisu raznorazni zakoni nego zakon koji regulira ono sto se ovdje dogadja, a to je preuzimanje trgovackog drustva
@ lebovski
niste razumjeli kolega, prodaja ce se desiti, ali ne postoji obveza preuzimanja od drugih dionicara, tj. nece biti takeover bid

Mislim da nisi ti dobro razumio, vrlo jasno piše u zakonu NAKON PROVEDENE PONUDE ZA PREUZIMANJE, tu je sve jasno…To što če kupiti paket dionica od države to nije ponuda za preuzimnje, to tek slijedi…Po tvojoj logici niko nikad ne bi trebao dati ponudu za preuzimanje ako kupuju dve prijateljske firme zajedno. A i inače kod svakog preuzimanja taj koji kupuje želi imati barem 75%, da ima statutarnu večinu.

Ma Valamar ce u svakom slučaju na dugi rok zaraditi, al pitanje je hoće li udjelnicari AZ fonda. Lako je tudjim, gloginje mlatit!

Da i onda ce biti na 3 prodaje i 10 ili 11 Ebitda! Pitanje je i sporova i uknjižbe zemljišta. Ako država izda garanciju mozda i postoji natematika, bez nje onda moguće postoji i mačak u vreći.

Ja ne vjerujem u Imperial i mislim da je preplaćen. Da ce povrat biti dug i skup. Al dobro, bolje i da je tako bilo, nego opet neki novi Dalekovod, Petrokemija ili Djakovstina! Nadam se da ce nam AZ ako transakcija prodje, dati javno pojašnjenje koja je matematika iza tog ulaganja, kakvi su poslovni i financijski planovi te kada se očekuje povrat cijele investicije?

Ovakvih iznenađenja bit ce sve manje i zato budite sretni i zadovoljni i pažljivo s novcima.

Evo probat ću još jednom objasniti…. otvorite si Zakon o PDD. Pogledajte članak 14 koji se zove IZNIMKE OD OBVEZE OBJAVLJIVANJA PONUDE ZA PREUZIMANJE. Tu je navedeno 15 slučajeva u kojim stjecatelj nije dužan dati ponudu za preuzimanje. Od tih 15 meni se stavak 9 činii nekako najprimjenjiviji u ovom slučaju. A to ujedno i objašnjava zašto su napisali ono u ponudi o “zajedničkom djelovanju”.

Onda si pogledajte na stanicama HANFE
http://www.hanfa.hr/HR/nav/136/ponude-za-preuzimanje.html
tu piše:
“U slučajevima propisanim Zakonom o preuzimanju dioničkih društava, unatoč prelasku kontrolnog praga ne nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje pri čemu je potrebno Hanfu obavijestiti o korištenju iznimke…..”

Drugim rječima, nakon što obave kupnju državnog paketa, obavjestit će HANFU da neće dati ponudu drugim dioničarima, reći će da je to zajedničko djelovanje i pozvat će se na Članak 14, stavak 9.
Meni to tako izgleda, ali nadam se da sam u krivu.

joj sada su mi ovi najbolji koji sada izmisljaju da nece biti javne ponude. prvo su govorili (pod drugim nickovima naravno!) da nema nista od ponude a sada opet oce loviti u mutnom s izjavama da nema ponude. pa ako nam je drzava banana nismo bas svi majmuni!



@lanica

to nisu raznorazni zakoni nego zakon koji regulira ono sto se ovdje dogadja, a to je preuzimanje trgovackog drustva
@ lebovski
niste razumjeli kolega, prodaja ce se desiti, ali ne postoji obveza preuzimanja od drugih dionicara, tj. nece biti takeover bid

Ako nemate dionice ( a ispada da nemate) sto onda radite na ovoj dionici? Glumite samaritanca?
Dajte pls odite pomagati sirijskim izbjeglicama u udomljavanju

Kolega Danny sami ste stavili copy paste zakona:
Stjecatelj nije obvezan objaviti ponudu za pruzimanje ako – nakon provedene ponude za preuzimanje stekne dionice ciljnog drustva prijenosom izmedju osoba koje su sudjelovale zajednicki u ponudi za preuzimanje.
NAKON PROVEDENE PONUDE ZA PREUZIMANJE!!!!!!

Molim vas čitajte šta piše u zakonu, to što piše znači, da ako Valamar posle ponude za preuzimanje stekne dionice HIMR od AZ, koji je sudjelovao u preuzimanju zato mu ne treba objaviti novu ponudu za preuzimanje. Sve je jasno i logično, imate isti zakon kao u Sloveniji. Da bi bilo tako, da kad dva prijatelja preuzimaju zajedno nikad ne treba dati ponudu za preuzimanje, onda nikad niko ne bi dao tu ponudu zar ne?

New Report

Close