HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Veći promet na 700 kn kada stado krene, nego na 500 kn ne bi me začudio.
Isto je bilo i na drugim dionicama npr. RIVP još puno izraženije 100% cijene
Ovdje je trenutno razlika 43% u odnosu na 816 kn.
Svi se slažu da hoteli ne trebaju biti državni, čak i lažni imućni ljevičari.
Pametnome dosta

čisto sumnjam. na 500 su bile one velike transakcije kad su ušli mirovinci. ne vidim nikakvog razloga da se sad na 700 nešto značajno dešava. tražena cijena je 816. neki ni tad neće htjeti prodati. ako bude ponuda ask će nestati do tih razina no veliko je pitanje da li će instiucionalni odigrati po po pravilu i postaviti se malo ispod te cijene i skupljati ili će mo morati čekati novac ud eventalnog kupca. da to nije tako već sad bi se približili na neku razumnu distancu od tražene cijene. ovdje ima puno onih koji kontra zdravom razumu žele prodati jeftinije ono što je skuplje.

who dares, wins

Burza nam je inertnija nego ikad zato ne čudi sve ovo.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Slažem se, zapravo sa svime. U trenutku objave će ipak skočiti 7xx
Tko kupi HIMR napravio je odličan posao (mislim kupi tvrtku).
Efikasnije poslovanje ići će jako brzo, iako su mnoge stvari već posložene
obzirom da se radi o destinacija etabliranoj na turističkoj mapi i iznimnom dragulju.
Ovo trgovanje je u prvome redu smješno. Cijena neće ispod 500-ak kn
niti da se tanker izlije (koji ne prometuje) na Rabu.
ZSE je toliko neefikasna, da jedna takva dionica kao Imperijal nije preopoznata.
Čak je i država puno efikasnija od burzice.

optimizam je zdrava kemija. trenutna situacija na burzi ne potvrđuje pozitivan ishod 5 srpnja.skratiti poziciju prije isteka roka podnošenja obvezujućih ponuda po meni je optimalno riješenje.ako bude ponuda zaradio si, manje nego drugi, ako ne prođe opet si na dobitku jer ćeš kupiti jeftinije i povećati broj dionica.

Prodati 40% niže nego država nije mi u fokusu.

Gledajući otok Rab, prezasićen apartmanina očekujem da se HIMR
razvija u segmentu elitnih kampova i hotela po višim cijenama…
Tehnička Vlada će prodati ovo, jer mora i tu je spora nema.
Izgledno je da ćemo imati ovu tehničku Vladu, možda još godinu
dana ili duže.

Uopšte nije problem tehnička vlada, koja če naravno prodati, sve nas zanima, da li če biti kupaca po procijenjenoj vrijednosti…


optimizam je zdrava kemija. trenutna situacija na burzi ne potvrđuje pozitivan ishod 5 srpnja.skratiti poziciju prije isteka roka podnošenja obvezujućih ponuda po meni je optimalno riješenje.ako bude ponuda zaradio si, manje nego drugi, ako ne prođe opet si na dobitku jer ćeš kupiti jeftinije i povećati broj dionica.

ovo bi djelomično imalo smisla ako taj novac više ne misliš vraćati na burzu. u suprotnom postavlja se pitanje šta je slijedeća kupnja? na većini dionica postoji značajna mogućnost gubitka. dodaj k tome porez i uvidiš da je po nekad ne činjenje opravdano.

who dares, wins

Mislim da je veliki rizik prodavati HIMR na ovim cijenama 6 dana do objave obvezujućih ponuda.
Victoria je prestala prodavati i veću količinu više nije više moguće kupiti do 600 kn.
Nakon objave sve je jasno, scenariji trgovanja su slijedeći:
1. puno će rasti prema 750 – 800 kn
2. minimalno će pasti do 480-520 kn.

Što ako 2 kupca ponude istu cijenu tj. početnu ? 🙂

Da ne govorimo da netko ponudi više od u natječaju minimalne cijene 816 kn.


Što ako 2 kupca ponude istu cijenu tj. početnu ? 🙂

Da ne govorimo da netko ponudi više od u natječaju minimalne cijene 816 kn.

To su slatke brige:-)

u slučaju neuspjele prodaje mora doći do korekcije cijene . kolika će korekcija biti znaju Bog i joža manolić. novac se vraća u istu dionicu , himr-r-a.


u slučaju neuspjele prodaje mora doći do korekcije cijene . kolika će korekcija biti znaju Bog i joža manolić. novac se vraća u istu dionicu , himr-r-a.

Na 500 kn ce vjerovatno kupovati mirovinci, a toliko je i bez problema cijena zbog poslovanja koji je svake godine bolji.

New Report

Close