HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bid se pojačava, cijena ide prema 600 kn, ali toliko sve skupa polako traljavo kao da je 05.07. za godinu dana. 816 kn je velika razlika u cijeni od 580 sada. Jednostavno otkačena burza, dok u isto vrijeme se
govori o tome kako u HR nedostaje dobrog i izvrsnog smještaja. Ako u državnom vlasništvu ova firma
ostvaruje ovakvu maržu, što će biti kada se sve skupa posloži od nabave, prodaje i upravljanja i drugih
elemenata. Kao da ima na ZSE ovakvih prilika bar 100.


Kao da ima na ZSE ovakvih prilika bar 100.

nije100 x ali nije daleko od toga puta ovdje na temi napisano da ima “boljih prilika”.
velom tajne ostalo je obavijeno koje su to,nitko nikad nije skupio hrabrosti napisati koje su.i bolje da nisu jer imali su vrlo velike šanse da bi promašili.
bilo ih je nekoliko u zadnjih par godina ali ipak se može himr okarekterizirati kao jednom od većih propuštenih prilika za one koji nisu kupili ili prerano prodali.
u usporedbi sa avg prinosom avg ulagača ovo je bio svemirski brod a ima još vellikog prostora za moguću “nadogranju”
strpljivi će je dočekati a kada će to biti i tko će biti u kategoriji srpljivi kada se to dogodi?
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



7.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/KD VICTORIA FOND (01914309442)
12.570 1,98
ovi luzeri su nepokolebljivi. da nema njihovog prosipanja po bidu ovdje se možda u opće ne bi trgovalo. i što je najgore oni su trenutno jedan od oif-ova s najboljim prinosom ove godine (+2,91% na današnji dan, juče je čak i bolje bilo) !!!???…

-1,47 u zadnjih godinu dana i 3,62 avg godišnje od osnutka
ako to nije razlog za pesimizam neznam što je?
ako to nije dokaz da bi i nečija pok. baba mogla bolje od toga neznam što je?
pa koliko su u tih 18 godina isplatitli sebi naknada i provizija?
a bili su najkrcatiji od svih daleko najboljeg sektora na zse
ne usudim se ni pomisliti kakav bi tek bio rezultat da nisu?
ako je to perjanica hr fondovske industrije onda nije niti čudo da ljudi drže 170 mlrd kn na oročenju radi straha od takvih fondova.
to su najveći grobari groobexa.
jedino rješenje je da dođu strani fondovi a znamo zašto ne dolaze zar ne?
a što reći o mirovinci koji nisu bili prepoznali priliku na 200 već na 500 iako je i na 200 bilo isto sve vidljivo iz aviona i nama "bezveznjacima"?
[/quote]
ja sam prije par godina čuo jednu izreku o obrazovnom sistemu koja nije daleko od istine. važno je da se dijete zna potpisati i prebrojati novce. sve ostalo obrazovanje je manje više. tako je i u ovom našem poslu. bar 300 g. se ništa revolucionarno nije promjenilo. osnovni postulat kupiš jeftino i prodaš skuplje. sad ove neke nadogradnje tipa eng. izrazi i citati to je onako da na veče u kafiću šarmiraš neke apsolventice sa ekonomije ili da prodaješ m… pod bubrege.

who dares, wins



@kvart99

Znači dizanje cijene po tebi je kad netko proda po bidu?!Hmmm,interesantno. A po tome spuštanje cijena kad netko poklopi po asku.Zanimljivo!!!

legendo, daj da cujem tvoje objasnjenje dizanja/spustanja cijene, majke ti.

@Funky
Slusaj legendo,ja nemam objasnjenja za spustane/dizanje cijene.Vec pitaj tvog kolegu kvart99,majke ti.



@Funky

Slusaj legendo,ja nemam objasnjenja za spustane/dizanje cijene.Vec pitaj tvog kolegu kvart99,majke ti.

Pokusao sam se malo nasaliti ali vidim da bas nije pogodno tlo za to …
Kako god, OK nema problema, ako sam pretjerao oprostite, nije mi to bila zelja niti namjera.

Jedno objašnjenje u svezi prodaje Imperiala,tako i Maestrala. Te tvrtke nisu od strateškog interesa od države, te kao takve nemju veza sa palom vladom ili novim izborima. Do 05.07.2016. ostaje rok za obvezajuće ponude.

Sasvim isto kao kod prodaje Kupara koje je prodala vlada SDP kad je več bila kao tehnička. Naravno ostaje rok za odaju obavezujučih ponuda isti.

Ako stvarno ima još netko tko nakon svih dogadjanja misli da će ovo u ovim okolnostima biti prodano po OVOJ ponudjenoj cijeni…..onda mogu samo reći…….keep dreamin`……

@kvart99
NHF, ali malo si naporan…

Whatever you're up to, I hope it's profitable!

Doči če nova vlada, kao svugdje na svijetu, isto kao i u Italiji gde su se vlade mijenjale svake godine, ali hoteli žive i prodaju se neodvisno od toga….


Sasvim isto kao kod prodaje Kupara koje je prodala vlada SDP kad je več bila kao tehnička. Naravno ostaje rok za odaju obavezujučih ponuda isti.

neki dan je budući premijer (milanović) u presingu na N1 rekao da privatizacija u opće više nije neko političko pitanje jer je privatizirano skoro sve što se je mislilo privatizirati. po meni još se samo oko hep-a koplja mogu lomiti ovo drugo je već u privatnim rukama. hac je vruć krumpir.

who dares, wins

New Report

Close