HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da nadopunim i da sve bude na jednom mjestu za budućnost jer vjerujem da će trebati

možda i najnajvažnija je stvar koju dobiva budući novi vlasnik=potencijal
potencijal koji omogućava bitno poboljšanje svih parametara fundamentalne analize.
projekcija budućnosti na temelju potencijala je ono što su mnogi gutači postojećih ili bilanci iz prošlosti zanemarili pa su opterećeni tim brojkama i dolazili do zaključaka da treba prodati dionice,neki na 150 a neki na 400…
potencijala koji će ozbiljan novac iskoristiti bitno bolje od dosadašnih vlasnika
jer on to zna,može…
i zato držim da su njemu ove promotivne cijene još bitno promotivnije i da neće dugo odgađati kupnju.


više sam puta izrekao na ovoj temi a vrijedi za sve dionice
nemam ništa protiv gutanja bilanci za doručak ručak i većeru ali
samo pod preduvjetom da se vidi,želi vidjeti šuma od drveta.
u suprotnom se dolazi do svakakvih zaključaka a bilo je takvih bisera na ovoj temi da su prve stranice anala zse.
a)"komparativnom metodom" dolazi se do zaključka da je najbolje prodati himr po 150 dok je cijena bila na burzi 200,
b) nemojte slušat "bezveznjake" koji govore da će ovo >400
mogli bi tako nabrajati do….
pustimo sad tko je šta govorio i tko je bio u pravu.
pitanje svih pitanje je što je danas šuma?
1. imovina,iznimno vrijedne nekretnine koji i sa državnim vlasništvom omogućavaju rezultate usporedive sa privatnim sektorom=ebitda 40%
po koliko se prodaju te nekretnine?
ako se mene pita po nerealno niskoj cijeni.
zašto?radi šume
šuma=početna cijena/broj m2 u čvrstim objektima =novi će vlasnik
kupiti za <1000 eur m2 a pričamo o 60% kapaciteta na 4*
2.monopol na destinaciju koji se dobiva gratis za 0 kn
3.ogromne površine zemljišta za mogući nekratninski biznis koje nisu sve građevinsko zemljište ali dali smo tako naivni da vjerujemo da lokalna zajednica neće biti "susretljiva" prema najvažnijoj tvrtki na otoku od koje svi imaju koristi i u kojoj se zapošljavaju nečija djeca.
kupnjom se dobiva za 0kn
ne tvrdim ja da će himr biti sada prodan,već bogu hvala da nije do sada i nadam se da neće što duže
jer sam prilično uvjeren da ću zaraditi odgodom više jer ne vidim za sebe "bolje prilike".
money making mashine je došao na radnu temperaturu i najbolje je tek pred nama.
očekujem višegodišnje obaranje svih rekorda.
ako nitko ne ugrabi ovaj biser mediterana po promotivnoj cijeni i gratis poklončinama u stotinama mil kn otvorit ću najskuplji šampanjac iz podruma u uvjerenju da je to najbolji scenarij za mene.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Sve to što je napisao kolega Migra je logično. Niko nigde na svijetu ne preuzima jer gleda bilanse za prošlu godinu, nego svako pravi projekcije za 10 godina unapred. A zna se šta se može napraviti kad se preuzme kompaniju u državnom vlastništvu ako je preuzme neko ko če znati bolje popuniti sobe i izvan sezone te još dodatno investirati.

Sve prazne priče….

Činjenica je da, za razliku od prije koji dan, više ne mozes prodati ni pišljivih 300-tinjak komada bez rušenja cijene do 400kn, i to nikako nije dobro….

Promašili ste za 30 %. 520 ne 400.
Bez brige, ovdje će se premijera odigrati 2016. i to u sat ili dva trgovanja.
Bolje poznajete Haludovo nego HIMR.

http://www.cerp.hr/default.aspx?id=4417

Timov kalkulator: Evo zašto Orešković sve stavlja upravo na ovih sedam aduta


” U tijeku su, inače, i postupci prikupljanja obvezujućih ponuda za hotelska poduzeća Imperial Rab i za dubrovačke Hotele Maestral, za koje je lani CERP-u pristiglo 25 pisama namjere. Pitanje je koliko će i stvarnih ponuda u narednim tjednima pristići, no prema postavljenim minimalnim cijenama za njihove većinske dioničke pakete država bi mogla uprihoditi gotovo 370 milijuna kuna.

Vaš link …[/url]

who dares, wins

umjetno spustanje cijene jer se skida po bidu svaki dan po malo.

Teško je razumjeti ove cijene, ali očito ovdje nije stvar u cijeni nego u riziku.
Ovaj tjedan izgledan povratak na 500 kn. Možda bude barem više likvidnosti.
Vjerojatniji scenarij nego 600 kn, sudeći po trgovanju prošlih dana.


Teško je razumjeti ove cijene, ali očito ovdje nije stvar u cijeni nego u riziku.
Ovaj tjedan izgledan povratak na 500 kn. Možda bude barem više likvidnosti.
Vjerojatniji scenarij nego 600 kn, sudeći po trgovanju prošlih dana.

iluzija od trgovine i to žešća u zadnjih par godina na ovoj donici
prodavali bi i po “400” ali samo oni koji nemaju dionice.
prije par dana na hr radiu ujutro gost je bio boban
koga zanima točno neka presluša a koliko sam ja polovio ima 4-5 ozbiljnih kupaca ali naravno nije sigrno da će netko platiti.
ići će brzo novi natječaj ako nitko ne kupi pa…
nekome razlog za optimizam a nekome za pesimizam
još je dodao da su se neki prijavili za oba natječaja,interesantno zar ne?
kao da je neka navala,žurnost,strah od propuštanja prilike…
valjda su im oba interesantna,povoljna ili ih samo žele ili….
možda je i to razlog povećanja početne cijene za 30 kn uz realan porast imovine za 80 od zadnje procjenen.
gle čuda još jedna dodatna poklončina: 50 kn po dionici.
jednog će se dana netko jako plakati za propuštenim svim tim poklončinama u stotinama mil kn volim kada je vrijeme na mojoj strani više nego priliku za jeftini dokup a nije ni to za bacit jer i na ovima koje su plačene po 600 će biti povrat 10% godišnje u 2016 pa…
nekom malo,nekom puno,nekom taman
vidjećemo u budućnosti tko je danas vidio dobre a tko bolje prilike.
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

“Potraznja je veca ali nemamo kapaciteta..ne ocekujem bolje rezultate…Maistra nije zainteresirana za udjele turistickih tvrtki oje drzava prodaje..!

Halo !?!?..imas potraznju..nemas kapacitete da ih zadovoljis a nisi zainteresiran za povecanje odnosno kupnju drzavnih hotela…Ma svaka cast na menadjerstvu.

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/adris-grupa-zainteresirana-za-aci-ali-ne-i-za-drzavne-udjele-u-turistickim-tvrtkama-1084965

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Zavrsno-usminkavanje-Obnovljeni-rapski-hotel-Padova-ovog-tjedna-prima-prve-turiste

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close