HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao što sam rekao prije 2 dana…..

U trenutku kad je CERP objavio početnu na svojoj stranici, ova cijena na burzi od 550kn je bila poklon i sjajna prilika za brzi ulaz i izlaz.

Sad vise nema sanse izaci po 600kn s većom količinom od parsto komada.

Kolega Fahrudin, svako ko kupuje hotele zna, da ne kupuje sadašnjost nego budučnost i to dugogodišnju. Tako da zatečeno stanje neme posebne veze, iako je ok i svake je godine bolje. Jadran pridobiva na vrijednosti zbog promijenjene situacije u Mediteranu. A sad vi izračunajte, da ako to kupi neko ko može dovesti do 100-300% rasti prihoda u slijedečih par godina, da li se to onda isplati sad kupiti ili ne. Naravno da niko to neče kupiti ako nema projekciju šta može sa tim ustvariti u 10 godina. Pa pogledajte primjer Kupara. Zar je trenutačno stanje tamo odlično ili su to Rusi kupili jer imaju projekciju da če tamo za 10 godina praviti stvarno dobar biznis?

fahrudin@
ako je malo je tko iznio više od mene “brojeva “na ovoj temi?
ako je malo je tko iznio više od mene “konstruktivnog” na ovoj temi?
ako je malo je tko iznio više od utemeljenih mišljenja koja su se pokazala kasnije kao točna na ovoj temi?
tvoje prozivanje je apsurdno.
otočne firme?
koločep
preuzeo samo formalno agrokor
praktično tui i karisma.
tui puni sobe u sa do sada neviđenom popunjenošću na hr jadranu.
to je ono što priželjkujem za himr i nebi mi smetalo da mu se proda po 600 ali nebi otpustio niti jednu svoju dionicu.
a prodaja nazovi kupcima sa diskontom koji nemogu podići postojeću popunjenost samo da bi kasnijom preprodajom zaradili bila bi ludost.
kupnja koločepa je bio početak dolaska ozbiljnog novca i za mudre jasan smjer u kojem će ići hr turizam.
neki još i danas godinama poslije odbijaju prihvatiti ono što se je tada vidjelo.
vidjeli su bolje prilike to je njihovo legitimno pravo.
i danas ih vide,nemam ništa protiv,dapače sretno.
predlažem da za koju godinu ponovo raspravimo što je na današnji dan bila dobra ili bolja prilika.
pretpostavka toga je da takvi kao ti imaju hrabrosti napisati koje su to bolje prilike od himr?.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Vidim da neki spominju prometnu povezanost Raba kao problem. Prvo, Rab je sjeverni otok i samim time je puno blizi svojem trzistu nego bilokoji dalmatinski otok.
A drugo, na Rabu se uskoro ocekuje gradnja velikog novog aerodroma.
Planovi su jako ambiciozni, a ko je bio na Rabu zna i zasto, takvih pjescanih plaza nema nigdje na nasoj strani Jadrana.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Rab-gradi-aerodrom-za-200.000-putnika-godisnje?meta_refresh=true

što se tiče prometne povezanosti ako ne želiš masovni turizam onda je nekad i bolje biti malkice izoliran. npr. bogate turiste mogu s padobranom direkt u bazen prizemljiti. ko preživi odma ima popust. nego nešto si razmišljam ova kombinacija mirovinci i strani kupac (sa tim padobrancima) kao preslikano iz arene.

who dares, wins

@verdi

i meni je ta kombinacija dosta logična.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Evo i Šveđana na Kvarneru, bokte ovo je kao kad su nam Švabe pred nosom za male pare kupovali starine po Istri i otocima a mi im se smijali.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/node_1585/Opatijska-hotelska-kuca-mijenja-vlasnika-Svedani-zainteresirani-za-Liburnia-Riviera-Hotele

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Znam da sposobni trejderi na ZSE imaju puno boljih i bržih prilika za veću zaradu.
Međutim, ovih 38% u odnosu na početnu cijenu za otok Rab nije baš sitno ili ?

bi oni rado zatrejdali ali fali municije. i ovo što gledamo su fondovska nadmudrivanja sa tuđim parama.

who dares, wins

7.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/KD VICTORIA FOND (01914309442)
12.704 2,00
ovi se baš nisu pretrgli u prodaji, mirovinci nisu kupovali. znači neka petljancija van top 10. ima tu još bar 2mj. doigravanja.

who dares, wins


Vidim da neki spominju prometnu povezanost Raba kao problem. Prvo, Rab je sjeverni otok i samim time je puno blizi svojem trzistu nego bilokoji dalmatinski otok.
A drugo, na Rabu se uskoro ocekuje gradnja velikog novog aerodroma.
Planovi su jako ambiciozni, a ko je bio na Rabu zna i zasto, takvih pjescanih plaza nema nigdje na nasoj strani Jadrana.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Rab-gradi-aerodrom-za-200.000-putnika-godisnje?meta_refresh=true

Čemu linkanje članka iz 2014.te?
Evo mene kao vjerojatno jedinog Rabljanina na ovoj temi:
1. http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Ministarstvo-odbilo-zahtjev-za-izgradnju-aerodroma-na-Rabu-zbog-bjelonokte-vjetruse
Aerodrom je odbačen još prošle godine, ništa od toga – barem ne sad za vrijeme HDZa
2. Hidroavion, o kojem se puno pričalo, u toku prošle sezone nije letio većinu mjeseci jer nije bilo interesa i ponton se raspao (sad prepravljeno)
3. Gužve na trajektu su realnost – Rapska Plovidva ima 4 trajekta; u sezoni 2 su na moru, 1 na mišnjaku, 1 na stinici – svejedno gužve budu cca 3 sata.
4. Izvan sezone prometna povezanost je grozna – busevi idu 1-2 puta dnevno u šugava vremena.
5. Besplatan prijevoz trajektom dobiva autoprijevoznik koji dovozi ljude busom u hotele imperial; privatne osobe nikada neće dobiti besplatni trajekt (mislim da je sad cijena oko 163 kn ili slicno)
6. katamaran je dobar ali ovisi dosta o vremenu i 99% ljudi u katamaranu ide za Novalju

Pogledajte samo prije 4-5 tjedana – 3 dana nije vozio trajekt – nitko s otoka, nitko na otok. Struje svako malo nismo imali. Sumarum – prometna povezanost je zaista grozna, onaj tko nije zivio na otoku ne može ni pojmiti kako je biti na otoku u zimske mjesece.

p.s. moj post ne komentira natječaj, samo prometnu povezanost

Kolega imate direktan trajekt iz Valbiske za Lopar. Aerodrom je na Krku..auto put skoro do Valbiske. Najnoviji trajekt Jadrolinije odrzava vezu..malo kad zbog vremena ne vozi..guzve nikad nema. Cijena ?..Tu je sto je .
Malo vise reklame i putokaza nebi skodilo..ali Jadrolinija nije rabska i nije bas u interesu lokane zajednice da je reklamira. Jos godinu dana pa krece slobodno trziste…Antisica vise nema da vam cuva ledja..ali to je neka druga tema.
Rusu nije bio problem sto do losinja treba i trajekt preko cresa i dva sata voznje.Lokalna samouprava je napravila sve da dodje i sad ubire korist od toga..Ako dodje novi vlasnik na Rab bit ce i druga prica sa trajektima…ne brinite . puno analize dovodi do paralize.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close