HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za mjesec i pol dana znati ćemo kupca. Do tada računajte na cijenu sa predznakom 7xx

使用を信頼し、あなた自身の能力の

kilavo.volumen trgovanja mizeran.


Migra, čini mi se da ste full u ovome i da pratite, jer možete malo s brojkama potkrijepiti svoj optimizam? zašto mislite da je ovo povoljna ili barem realna cijena i da će sada biti uspjeha za razliku od prethodnih pokušaja?

prošlogodišnja ebitda 40% u državnom vlasništvu i ove će godine biti nadmašena i bez promjene vlasništva.
osim u kvalitetnom menagmentu i radnicima ključ je u monopolu na biser destinaciju mediterana koja se kupnjom himr po početnoj 816 dobiva gratis za 0 kn.
gratis se i dobiva mogućnost bavljenja nekretninskim biznisom jer himr raspolaže sa 400.000 m2 zeljišta za razne namjene i mogućnosti.
procjenjujem vrijednost te dvije stavke na >500 kn po dionici
kada ozbiljan novac a ne kao što kaže jedan kolega”domaći žmukleri” odluči kupiti himr to će biti i plačeno.
što se mene tiće do tada neka “money making mashine” radi svoj posao.
prošle godine prikazano+zamagljeno 50 kn po dionici,ove očekujem min 60,sljedeće 70…
kome je to malo i vidi bolje prilike pri vrlo malom riziku ,sretno.
privatizacija nije ovdje neophodna već poželjna.
ne traži se kupac već partner koji može bolje popuniti pred i posezonu a to može samo ozbiljan novac koji ima svoje kanale prodaje.
onaj tko kupi od države iste sekunde je u plusu par stotina kuna po dionici i zato očekujem borbu i prodaju.
garancije nema ali i neprodaja nije ništa loše,dapače dosadašnje iskustvo na himr govori baš suprotno zar ne?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Čak je jučer i predsjednik sindikata za turizam (ne znam točno naziv) podržao privatizaciju i rekao da je nužna. Ovdje će biti povremenih sitnih fluktuacija ali trend je jasan.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Na HIMR će vlasnička struktura biti zanimljiva.
Većinski nešto iznad 50%


Početna cijena 816,18 kuna po dionici.
http://www.cerp.hr/default.aspx?id=4414

Da li su objavljeni uvjeti za II krug? Hvala.

. Za hotele Imperial i Maestral, iako je pristiglo 25 neobvezujućih ponuda, u međuvremenu su interese iskazali još neki ulagači. Valamar je već ranije najavio da ima interesa, tvrtka povezana sa slovačkim fondom J&T rapski bi Imperial… Država u Imperialu ima oko 52 posto udjela, u Maestralu 77,72 posto, a u Sunčanom Hvaru 32,35 posto.

who dares, wins

Poslovni , ovakav clanak je vise na nivou nekog tabloida nego ozbiljnog poslovnog dnevnika kojim vas smatramno.
Koji “izvori poslovnog dnevnika to smatraju ” ?..Imaju li interesa oni da to iznose ?…Informirajte se malo bolje o hotelima makarska , statusu imovinskih odnosa i datumu objave za prvi krug.
Kad sve to saznate onda napisite vise argumentira clanak na temu privatizacije hotelskih kuca.

Previsoka cijena Imperiala put u novi propali natječaj


Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Lucijan
👍

Znači, poslovni sugerira povratak na početne pozicije.

Bilo je i za očekivati.

Cijena je prebrzo poletjela gore……


Poslovni , ovakav clanak je vise na nivou nekog tabloida nego ozbiljnog poslovnog dnevnika kojim vas smatramno.
Koji "izvori poslovnog dnevnika to smatraju " ?..Imaju li interesa oni da to iznose

tragično ili smiješno?
deja vu u svakom slučaju
novinarka crnjak crnjači ponovo za nečiji račun.
tako je svojevremeno dionica sa 550 srušena na 390 pa je za par dana narasla ponovo na 530
bilo je tada crnjačenje “utemeljeno” na objavi da nije bilo niti jedno snimanje na na hmst ali usprkos predviđanjima bilo je na himr
biće da nozovi kupci nemogu prežaliti propuštenu kupnju u prošlom natječaju.
a tko im je kriv za njihovu prepohlepu???
tako kako ti nazovi kupci vrednuju himr neka vrednuju i svoju imovinu to će ozbiljan novac jako razveseliti.
zar ne shvaćaju da se time “legitimiraju” kao nesposobni i da će biti radi toga biti preuzeti prije vremena i po nižoj cijeni?
ako njihovim menagerčićima nije jasno zašto je početna cijena veća neka čitaju ovu temu,sve je ovdje obrazloženo barem 10x. ili neka prouče nekoliko zadnjih FI i biti će im puno jasnije.
neka i dalje nastave izmišljati “utege”,nama se je odgađanje privatizacije do sada isplatilo.
očekujem da će nam se u budućnosti još više isplatiti.
napisao sam odavno da će im biti po 1500 jeftino.
naravno pod pretpostavkom da prije toga ozbiljan novac ne ugrabi a što je gotovo nemoguć scenarij.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Mene zanima tko je oda vas ovdasnjih filozofa i zvjezdoznanaca procitao posljednje godisnje izvjece o poslovanju drustva i iznio svoj komentar o rezultatima, trenutnim (70 milijuna kuna) i osobito buducim investicijama (260 milijuna kuna) do 2020. godine? Da li vam se cini realnim da drustvo sa sezonom od stotinjak dana i 125 milijuna kuna god.prihoda moze nesmetano financirati ovolike investicije iz postojeceg i buduceg novcanog toka? Na postojeci dug? S tim da nastoji povecavati ulaganja u promidzbu.

Cak ni uz povoljne HBOR-ove kredite to ce biti tesko moguce. A sad se stavite u polozaj investitora koji prakticki mora platiti drustvo vise od 1,5 booka, vise od 13 Ebitda i 4 godisnja prihoda. I jel uopce moguce izvrsiti takva ulaganja? Vjerojatno je, al uz ulaganje vlastitog kapitala ili dokapitalizaciju. Tako gledajuci, staticko-imovinsko vrednovanje i cijena od 500-injak milijuna kuna za firmu na natjecaju, jednostavno ne drze racunicu. Nazalost ne. Ili cak i da drze, nemojte zaboraviti da je Rab otok koji je relativno slabo prometno povezan sa ostatkom obale i to je to bitna prepreka buducem snaznijem rastu posjecenosti i posljedicno prihoda. Mozda ako se uvede neka zrakoplovna linija, no za takvo sto osim dobre volje, potrebne su i investicije, al za postojece kapacitete jesnostavno nema matematike za njih.

Ja ne znam hoce li netko uistinu ponuditi trazenu cijenu ili cak i vise, al razmislite malo o brojevima, stavite ih na papir i napravite projekcije. Umjesto da se stalno bavite prodavacima i teorijama zavjere. Novci jos uvijek ne rastu na stablu… kad se to dogodi, onda vrlo vjerojatno vise nece biti prepreka za dostizanje cijene od tisucu ili vise kuna za dionicu Imperiala.

New Report

Close