HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vlada je previše sigurna da će uskoro smanjiti dug što bi se reklo da već imaju sigurne kupce. u glavnom ja zadovoljan.

ovi su nam zadnja sansa da ne budemo grcka. ako ovi ne uspiju, eto nas pored njih, nazalost.

To je moj kompa iz kvrta i dobio je 340 tisuća kuna a prošlo ljeto je dobio 50 tisuća kuna…Tako da on često dobije…A mi možda..

Nadam se da ste ipak nešto naučili iz mojih odmjerenih, mudrih i komentara sa pokrićem.
Što se tiče vašeg osvrta na duljinu razmišljanja, u pravu ste. Nekome su dovoljne milisekunde, a netko
ne shvati nikada ili mu treba bitno više vremena. Naravno, ništa osobno.
Izgleda da je rasprodaja HIMR pri kraju dok likvidnost raste. Odlično. Cijena, moglo je i bolje obzirom
na cijenu financiranja i još neke parametre, napisao sam da očekujem oko 830 kn, ali to je približno to.


Stvarno mi nije drago ali pokusavam zamisliti kako sada brokeri u viktoriji smisljaju koliko prodati …. odnosno baciti u vjetar…jer moraju
10% portfelja a ponasaju se kao da ih se to ne tice…pa nista nisu napravili da smanje taj udio…

ja sam jednom bio onako letimično pregledao portfelje ostalih fondova. manje više svi se drže tih 10% ali sam bio našao da neki imaju i 15% pa nikom ništa.

who dares, wins

sad se tek vidi koliko i drugi turisti imaju prostora za rast jer ako ovo projde po 800 plus kuna vecina drugih turistia je debelo podcijenjena na nekom nivou ocekuje preljevanje iz ove dionice u druge turistie


sad se tek vidi koliko i drugi turisti imaju prostora za rast jer ako ovo projde po 800 plus kuna vecina drugih turistia je debelo podcijenjena na nekom nivou ocekuje preljevanje iz ove dionice u druge turistie

Pa nisu bas svi, sorry…cak bih rekao da vecina nije ali ajde da vidimo …

Da je netko mislio da postoji ikakva realna šansa da ovi tulipani iz CERPa budu takvi tupani pa stave jos višu početnu cijenu nego za zadnji propali natjecaj, već bi se odavno počistilo sve po 550kn, jer je bilo jasno da u tom slučaju ide odmah do 600 – kao zadnji put.

U stvari, čisto sumnjam da bi uopce bilo aska do 550 – kao danas – da je društvo iz fonda pretpostavljalo da ce im CERP dati takav poklon da se istovaruju na još visim razinama.

Sve u svemu – bio je to lijep poklon za sve one koji su bili u pravi čas pred kompjuterom, kad je objavljena početna cijena na webu od CERPa.

Što se samog natjecaja tiče, očito da tamo u tom društvu nema nitko razuman koji uistinu zeli da se ti hoteli netkom na kraju i prodaju.

Svi vi koji se do 500 kn niste ukrcali možete se sada lupati čekićem po glavi. Migra vam je stotinu puta sve nacrtao i objasnio. Koji će vam tikvan sad ovo prodavati ispod 550 kn? Viktorija se silom prilika svojski trudila da svojim udjelničarima reže dobit i sada je pri kraju misije – jer uskoro više neće imati municije. A CERPU čestitam na fer utvrđenoj cijeni. Valjda će i natječaj dosljedno provesti do kraja.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Pred kraj trgovanja dovuklo se 550+ komada na ask na 650kn.

Taj sigurno vjeruje da ce natječaj ovaj puta biti uspjesan i zato vec danas poklanja nekom zaradu od 75000+ kn…..

Bolje vrabac u ruci, nego……

početna 816 je i dalje nekima iznenađenje???

…imovina više ne vrijedi 782 već i najkonzervativnijim izračunom dolazimo do 810 realno 830…

a u tu procjenu sigurno nisu ušli :monopol na biser destinaciju mediterana,mogućnost bavljenja nekretninskim biznisom….
procjenjujem to na više stotina mil kn a kako će to procjeniti ozbiljan novac?
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kako to mislite “u pravi čas pred kompjutorom”? Cijena za ulaz je definitivno i dalje “strong buy” i takva će sigurno ostati do kraja natječaja, ovo je Hrvatska. Danas je išlo po 526, sutra vjerojatno i po 626. I ova cijena od 600 nije toliko luda i otkačena kao 505, ali je isto tako smješno niska. I opet će se sutra “štopati” ! Zašto? Zato jer ZSE nije efikasna burza, zato jer su ljudi u prosjeku financijski slabo pismeni i zato što je 816 kn tek početna cijena natječaja, pa se to uzima kao vrh iako mislim da neće biti mudro prodavati sve po toj cijeni bez obzira na ulaz. Samo u hotel Padovu je uloženo 62 milijuna kn,… U svakom slučaju drago mi je da se lik koji je na moju opservaciju primitivno reagirao potpuno pokunjio. Čestitam svim imateljima HIMR i onima koji će to tek postati po ovim promotivnim cijenama.
Ovakve top jahtaške djevičanske otočne destinacije više nema, cijena novca je manje neko ikad, a hrvatski turizam tek počinje ozbiljno rasti unatoč glasnim, jalnim, bahatim neukim jazavcima koji nas okružuju. Dugoročni investitori imaju sigurno ulaganje i po cijenama bitno višim od 1.000 kn. Raspitajte se o cijenama zemljišta uz more na Rabu, a Imperijal je praktički cijeli Rab. Ova usporedba s Trgom bana J. odnosi se na pp u prizemlju 🙂 I bivši ministar Herak baljezga kako treba firmu prodati zaposlenicima i stanovništvu kao da je lud, ali barem je bio realniji. Da li je puno milijardu kuna za HIMR, danas možda ipak država prodaje, a sutra???

Barikb 19.4.2016 20:13
Što reći za ovu cijenu 500 kn. Izgleda mi potpuno luda i otkačeno cijena? Kao da se prodaje uređen poslovni prostor na Trgu bana Jelačića po 500 eura/m2 . Da bolje mogu razumjeti fetišisti nekretnina. Nije Trg, ali je cijeli Rab. Ovo mi se čini sigurnije od bilo koje dionice. Ipak, rizici uvijek postoje i to ne samo jedan…Morao sam se registrirati da komentiram ovo. Imam dionice i vjerojatno nisam objektivan i uzmite ovo razmišljanje sa svim mogućim ogradama…Inače ulažem dugoročno i ne zanima me toliko niti prodajna cijena državnog
paketa, niti trejdanje, nego “ne možeš faliti” situacije koje su na burzama vrlo rjetka pojava posebno u
kratkom roku u bilo kojoj branši. Kažu iz Valamara da im je skupo. Šaljivdžije iz Valamara. Dobro, to su
ipak pregovori…tako da kapa do poda…

Migra, čini mi se da ste full u ovome i da pratite, jer možete malo s brojkama potkrijepiti svoj optimizam? zašto mislite da je ovo povoljna ili barem realna cijena i da će sada biti uspjeha za razliku od prethodnih pokušaja?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close