HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Aktivirat će mrtvi kapital do kraja 3. kvartala

Kolega evo vam jedan link…poprilicno izgleda slicno ovom prethodnom. Jedina razlika je sto je datum 29.04.2008…Nista manje nego 8 godina svi pricaju istu pricu…Svi znamo da je to to..evo sad ce..gotovo pa prodano..a godine idu..i idu..i idu..

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/5384/drzava-prodaje-hotele-vrijedne-38-milijardi-kuna

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Kolega evo vam jedan link…poprilicno izgleda slicno ovom prethodnom. Jedina razlika je sto je datum 29.04.2008...Nista manje nego 8 godina svi pricaju istu pricu...Svi znamo da je to to..evo sad ce..gotovo pa prodano..a godine idu..i idu..i idu..

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/5384/drzava-prodaje-hotele-vrijedne-38-milijardi-kuna

Pozdrav


priča možda” ista”ili slična ali fundamenti bitno drugačiji zar ne?
zato je sad jeftinije nego ikad i to značajno.
ako će se još koju godinu samo pričati u kojima će money making mashine zaraditi brdo love ja se neću žaliti.
prošle godine je to bilo oko 50 kn po dionici
očekujem 60-70 za 2016.
ozbiljan novac više nemože skrivati znakove nervoze,nestrpljivosti…
što je najvažnije zna da će odgađanjem kupnje morati platiti više.
osobito kada se prodaje nešto iz kategorije money making mashine.
postoji i realna opasnost da će mu netko drugi odnjeti serviranu večeru po promotivnoj cijeni pa sam sklon očekivati relativno brzu realizaciju ovdje.
idu ovdje u paketu gratis poklončine u stotinama mil kn a to je velika lova i za ozbiljan novac.
najznačajnija nova materjalna činjenica je da je nova vlada proračunom za 2016 već potrošila
velike prihode od privatizacije pa je za očekivati da će se i potruditi da prodaju ono što su već potrošili zar ne?
u suprotnom proračun pada a iz EU prijete opasno pa…
alternativa prihodima od privatizacije su iznimno nepopularne mjere koje će izgledno imati velike negativne posljedice za vladajuću garnaturu pa…
možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Kolega evo vam jedan link…poprilicno izgleda slicno ovom prethodnom. Jedina razlika je sto je datum 29.04.2008…Nista manje nego 8 godina svi pricaju istu pricu…Svi znamo da je to to..evo sad ce..gotovo pa prodano..a godine idu..i idu..i idu..

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/5384/drzava-prodaje-hotele-vrijedne-38-milijardi-kuna

Pozdrav


Imate pravo ali sto nam osim nade preostaje?

preostaje nam zadovoljiti se” mrvicama” kao prošle godine 50 kn po dionici
ove će godine” mrvice” biti veće,2017 još veće…
te “mrvice” večini nose prinos u rasponu 10-30% godišnje ovisi kada je tko “progledao”
ili kada će eventualno progledati…
šta ćeš kada na zse večina investitora ne ustaje iz kreveta za <20% godišnje
pa im himr nije u fokusu,imaju oni dovoljno boljih prilika
i naravno na burzi koja stagnira 7 godina zarađuju bitno više nego su mogli (će)na himr
:-)))

p.s.
ova dionica nije bez rizika pa netko svatko sam za sebe prouči i odluči.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Prati li netko top10 promjene od prije 30 dana?

ništa specijalno. viktorija prodala 100 i kusur komada. na djelu je fingirana trgovina po 500 pa tko uleti. mirovinci trenutno ne kupuju.

who dares, wins

Prodaju hotele – Za Sunčani Hvar, Imperijal, Maestral i Jadran dobit će se do 800 milijuna kn
Pa ako ni sada ne ode gore HIMR onda stvarno ova burza nema smisla…ili ima nesto sto bas nije cool.

kolega pa zar niste primjetili ovaj tjedan razmicanje aska na imperijalu? i samo okrugle cifre prolijeću (broker više ne može skontati koji je prijateljski nalog a koji nije pa je malo pojednostavnio stvar) i sasvim besmisleni udar po bidu na maestralu? sve ukazuje na skoru pretumbaciju. no naši “vrhunski” ekonomisti tipa lovrinčević i td. gube svake godine po cca 10% na nekretninama pa im ova sigurna zarada nije interesantna. šta onda očekivati od običnog plebsa…

who dares, wins

Ne vidim cijeli clanak.
Jesu cijene za procijenu u clanku uzeli s trzista ili?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

kolega rečeno je bezbroj puta da se neće ići ispod procijene koju je napravio rast d.o.o. i koje je već sad zastarijela. što se mene tiče može po 600, 700, 800, 900, 1000kn. ma samo daj lovu pa da se uvalim u tamo neke bisere tipa ptkm, igh, ingra i td. i da popušim svu ovdje teško stečenu zaradu.

who dares, wins

Znam ja sta je receno. 🙂

Al’ me zanima i sto pise u clanku. Kupio sam na kraju Vecernji.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

kolega niste se trebali izlagati trošku. i onako je izračun pogrešan. 🙂
Vaš link …

who dares, wins

New Report

Close