HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

s askom je već dugo isto. vidim ja do 1400.
200 783,00
78 820,00
32 950,00
10 1.097,00
75 1.100,00
2 1.200,50
43 1.250,00
150 1.266,69
20 1.279,98
75 1.300,00
33 1.347,47
20 1.400,00

who dares, wins

verdi@
dobro da nije do 1500.
to je zabranjeni broj.
odmah se protumači kao provokacija,navlačenje,drukanje…

čitam ovaj članak i …

Investitori masovno bježe od dionica i obveznica

“…Europski STOXX 600 indeks također je pao preko sedam posto. Iako bi se moglo zaključiti da će se novac iz dionica u tom slučaju preliti u nešto sigurnije obveznice, analiza pobija takvu tezu. Naime, trećina investitora planira smanjiti i obvezničke portfelje, a 24 posto tvrdi da će pojačati kupnju obveznica. Pa kamo onda kapital odlazi?
Analiza pokazuje da su sada popularne nekretnine što je zanimljivo za 47 posto ulagača…”

evo jednog zanimljivog pitanja za one željne rasprave.
koliko je realno očekivati da će strani fondovi,ulagači početi kupovati hr dionice prije svega mislim na turističke a i nekretnine(prije svega na moru)?
zašto uopće postavljam to pitanje s obzirom na stanje na zse?
između zse i stranih burzi postoji značajna razlika jer su oni na ATH a mi gotovo na ATL.
prostora za rast dioničkih indeksa vani ako i ima nije veliki,kapital očito traži prilike za zaradu ili bolju zaradu.
upravo u trenutnoj pojačanoj sklonosti kapitala prema nekretninama vidim tu mogućnost iz postavljenog pitanja.
ulaganje u turizam je prije svega ulaganje u nekretnine koliko god mi šutii otome.
za turizam prevladava opće mišljenje da je nisko profitabilan pa kako tada objasniti toliki interes za njim?.
dali je stvarno tako ili postoji tajna i oni koji ju znaju žele da ona ostane neotkrivena kako nebi dobili konkurenciju?
nekretnine su prije svega konzervativno,sigurnije utočište za kapital tako da oni koji u njih ulažu ne vide primarni motiv u zaradi već očuvanju kapitala.
ali to ne spriječava neke da usprkos malom riziku u turizmu ostvare i visoke prinose.
ključ svega je amortizacija kroz koju se “zamagljuje” stvarna profitabilnost.
koja omogućava da se hoteli od armiranog betona i kamena koji traju stoljećima potpuno otpišu za 30 godina.
motiv za to je smanjenje osnove za plačanje poreza na dobit.
zato i imamo ovu smiješmu situaciju da se malo tko usudi kupovati po 500 ono što u nekretninama vrijedi min. 850 ali i u tih 850 nisu ušle “poklončine” koje vrijede na stotine kn po dionici.
ok,na zse nema ulagača koji mogu,žele kupovati ali što je sa onim stranim fondovima,ulagačima (47% njih)koji sada žele preseliti kapital u nekretnine?
možda nisam objektivan jer nemogu biti ali gdje se još na svijetu mogu kupovati nekretnine u razmjerno sigurnoj zemlji po takvim diskontima?
dali će biti senzacija ako uskoro dođu strani fondovi,ulagači i počnu kupovati hr turizam(nekretnine)?
nije li se već to počelo događati nama pred nosom a da to ne primjećujemo?
tko stoji iza “ozbiljnog novca” koji postaje sve ,nestrpljiviji,gladniji …
naravno da se sve mora dobro zamaskirati jer inače bi im cijene otišle u nebo prije nego se “nakrcaju” u željenim količinama.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@migra moja dubina pregleda je samo 30 naloga. ali to nije bitno. imamo sad dva mirovinca koji kupuju po 500 od oif-va koji su to stjecali po daleko višim cijenama kad je poslovanje bilo puno gore. naravno da se oni neće siliti dizati cijenu jer im je i ovo vrhunska zarada s obzirom šta su do sad radili. no, opet imamo čudnu situaciju da se ne želi prodati kad ti kupac nudi pa onda sutra ponudiš niže. onako bez dublje analize za koji trebaju i podatci koje nemam mojom odokativnom analizom vidim da se tu opet mulja i petlja sa više računa i ostalih bedastoća ali na jedan tako benigno g.up način da je ostalo milijardu dokaza o tome. akterima cijelokupnog ovog s.anja je jedina sreća što u ovoj državi ne postoji ni zakon ni moral. svojevremeno je i sanader mislio da je nedodirljiv…. i onda se je desilo ono što se je desilo…

who dares, wins

verdi@
prodaj po manje a ne po više.
to je apsolvirana i dokumentirana u više navrata tema.
nisam za razliku od nekih(i tebe ako se ne varam) stradao radi toga.
da su nazovi kupci uspjeli u svojim pritiscima ubrzanja privatizacije po nižim cijenama ti o kojima govoriš isposlovali bi nama dioničarima štetu u stotinama mil kn.
njihov potencijal za to je sada beznačajan iako su uspjeli uštopati cijenu za stotinjak kn a taj se nivo i danas održava.
nažalost netko je pri tome pretrpio štetu u desecima mil kn,netko i iskoristi priliku kakva se ne pruža svaki dan.
zahvaljujući njima još je tu a kako dugo i tko će to bolje iskoristiti?
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Čim su Rusi preuzeli nemaš brige.


Čim su Rusi preuzeli nemaš brige.

1.rusi nisu preuzeli ili nisu još a nije sigurno niti da hoće,mislim na himr.
sigurno je da su na početku procesu u kojem će kupiti za mlrd-e eura na hr jadranu.

‘Istina je, htjeli bismo uložiti milijarde eura’
Oksana Dvinski, direktorica tvrtke, rekla nam je jučer kako će se sigurno javiti na sve natječaje koji budu raspisani. Novac im, kaže nije problem. Imaju već zatvorenu i financijsku konstrukciju,
http://www.jutarnji.hr/oligarsi-zele-23-turisticka-projekta-u-hrvatskoj/1223007/ [jutarnji.hr]
ako su u crnu goru uložili do sada 2 mlrd eur zaključak izvedite sami…
2.brige moje su završile onog trena kada je imovina službeno procjenjena na 780
(srpanj 2014) od tada mirno spavam isto preporučam svim dioničarima jer od tada je zarađeno min 80 a biće u 2016 dodatnih min 50 kn po dionici.
moj je stav poznat,što duže se odgađa privatizacija bolje ćemo naplatiti strpljenje jer se imovina “množi iz dana u dan”
dali vi vidite himr kao dobru priliku ili vidite bolje prilike?
pri tome ne mislim na privatizacijsku premiju već kao firmu koja ima ebitda 40% i raste iz godine u godinu i koja kroz prikazano +”zamagljeno” nosi prinos od 10% godišnje pri današnjoj cijeni od 500
hvala na odgovoru

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

03.02.16.

evo jednog zanimljivog pitanja za one željne rasprave.
koliko je realno očekivati da će strani fondovi,ulagači početi kupovati hr dionice prije svega mislim na turističke a i nekretnine(prije svega na moru)?

nitko nije željan rasprave ili nije još.
u međuvremenu sam i dobio odgovor na pitanje,prilično u skladu sa mojim razmišljanjima,najavama,predviđanjima ovaj put sa zapadne strane svijeta a to je dokaz da ono sa istočne strane nije bilo slučajno i da bi se moglo uskoro potvrditi sa još koje strane.

http://www.jutarnji.hr/neki-vlasnici-hrvatskih-hotela-mogli-bi-ih-prodavati&ndash%3Ba-mi-zelimo-ulagati-/1515117/

“Starwood Capital jedan je od najjačih globalnih investicijskih fondova koji upravlja imovinom vrijednom 45 milijardi dolara, a velik dio investicija su hoteli u cijelom svijetu. Stoga je vijest da Keith Evans, dopredsjednik hotelski akvizicija Starwood Capitala, idući tjedan stiže u Zagreb na Adria Hotel Forum jasna poruka da ih zanimaju investicije u regiji”

“Starwood Capital je privatna investicijska tvrtka s primarnim naglaskom na globalna ulaganja u nekretnine

“Preferiramo preuzimanje postojećih hotela na kojima se može ostvariti rast renoviranjem i modernizacijom”

kako i nebi kada su postojeći u pola cijene izgradnje novog?!?
+ monopol na destinaciju gratis
+nekretninski biznis gratis

budimo realni,zar može bolje???

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Sve to što ja i kolega migra pišemo več duže vrijeme sad to isto govore i oni koji nešto znače u svijetu hotelskog biznisa. Sve se promijenilo što se tiče atraktivnosti ulaganja u hrvatski turizam u posljednjih godinu dana, ko to vidi, ima priliku da debelo zaradi, ko to ne vidi, uopšte nije nikakav problem…


Sve to što ja i kolega migra pišemo več duže vrijeme sad to isto govore i oni koji nešto znače u svijetu hotelskog biznisa. Sve se promijenilo što se tiče atraktivnosti ulaganja u hrvatski turizam u posljednjih godinu dana, ko to vidi, ima priliku da debelo zaradi, ko to ne vidi, uopšte nije nikakav problem…

pročitaj komentare ispod članka pa će ti biti jasno gdje zapravo živimo. slično je i na zse. ono malkice sitnih investitora gube bogu dane i novac ulažući u totalno krive sektore i dionice. istina bog i ja sam razmišljao o npr. ulpl na 160 ali vidi vraga može sve to biti još i jeftinije. turizam,a posebno ova dionica je totalni zicer. ne kažem da npr atpl ili dlkv ne vrijede tih novaca ali ne u ovom trenutku jer je sve strahovito špekulativno. turizam me je spasio u ovim kriznim godinama i tu treba ostati dosljedan i maksimalizirati profit. sve ostalo je izlet u nepoznato. ima jedan sektor koji mi se dopada. pobrojane dionice ne pripadaju njemu. kad prodam turizam pisat ću o njemu.

who dares, wins

iz mjeseca u mjesec sve bolje i bolje s tim da u van sezonskom turizmu ni smo ni blizu krajnjih mogućnosti.
Vaš link …

who dares, wins

CBRE talks foreign capital, REIT challenges and 2016’s big buyers

Kao jednu od zadaća Azimov je najavio povećanje ruskih investicija u Hrvatskoj na milijardu eura
http://vijesti.hrt.hr/321362/veleposlanik-azimov-ocekuje-proboj-u-odnosima-hrvatske-i-rusije

u dnevniku2 htv je izjavio da ove godine dolazi 200-300 tisuća ruskih turista i da će uvesti direktne letove.2015 je bilo 120 tisuća.

New Report

Close