HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


uostalom zašto ameri(zapad) ne kupuju hr turizam?
zabranjeno im nije pa…

Pa kada su ameri u zadnje vrijeme kupovali … oni pod firmom demokratizacije otimaju.
Da netko ne bi rekao da navijam za amere…



uostalom zašto ameri(zapad) ne kupuju hr turizam?
zabranjeno im nije pa…

Pa kada su ameri u zadnje vrijeme kupovali … oni pod firmom demokratizacije otimaju.
Da netko ne bi rekao da navijam za amere…
[/quote]
u hr je odnos amerikanci-rusi nepotrebna tema i daje joj se preveliko značenje.
rusi su odavno izgubili svoj utjecaj ovdje kada su se u domovinskom ratu stavili na stranu srba.
po njihovoj želji i izboru…
hr je u nato i eu i mi nismo više predmet borbe.
sada se borba preselila u beograd jer neznam kako bi srbija ušla u eu bez ulaska u nato i tko bi to dozvolio.to je njihov problem a po meni moraće se odreći rusa i dozvoliti postavljanje američkih raketa po srbiji ako će to ameri htjeti ili ulaska u eu neće biti.
ameri se nemaju razloga bojati radi kupovine hr turizma od rusa.
ako će biti nafta u pitanju to je već druga stvar .
rusi nisu niti očekujem da će imati problema oko kupnje hr turizma.
raspadom destinacije egipta i turske rusi su pod povečanim pritiskom da “zbrinu”svoje turiste
i to sigurno može biti motiv više za odluku o kupnji.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Uvjeti još nisu objavljeni, a iz DUUDI-ja kažu da je “nezahvalno precizirati rokove s obzirom da je tek završena primopredaja vlasti, međutim, za pretpostaviti je da će odluka o početnoj cijeni, uvjetima i provedbi postupka javnog prikupljanja obvezujućih ponuda za Maestral i Imperial biti jedna od točaka na idućoj sjednici Upravnog vijeća, koja se tek treba održati”.

To se vijeće tek treba formirati. Naime, sukladno odredbama Zakona o upravljanju i raspolaganju imovinom u vlasništvu, nadležno tijelo CERP-a predstavlja Upravno vijeće koje ima devet članova, a čine ga predstojnik DUUDI-ja te zamjenici ministara nadležnih za gospodarstvo, financije, turizam, pomorstvo, promet i infrastrukturu, poljoprivredu i branitelje, koje imenuje Vlada, kao i predstavnik sindikata te poslodavaca.

Inače, za prodaju dionica u Maestralu i Imperialu, relativno stabilne i profitabilne hotelske tvrtke, država je u zadnjih 15-ak godina nekoliko puta i na različite načine tražila kupce, ali svaki put bezuspješno, a tako je završio i zadnji pokušaj prošle godine, kada je u dva navrata pokrenut proces iskazivanja interesa i prodaje.

U natječaju zaključenom u veljači prošle godine za Imperial, za koji su pismo namjere poslala četiri potencijalno zainteresirana investitora, obvezujuću ponudu poslao je samo jedan, ali ta ponuda nije bila valjana, dok od sedam zainteresiranih s pismima namjere za Maestral obvezujuću ponudu nije dao nitko. Komentiralo se da je to zbog previsoke cijene za dionice, jer se za Imperialovih 50,08 posto tada u obvezujućem krugu tražilo početnih 249,12 milijuna kuna, dok se za Maestralovih 68,26 posto dionica tražilo početnih 168,3 milijuna kuna.

who dares, wins

Uvjeti još nisu objavljeni, a iz DUUDI-ja kažu da je "nezahvalno precizirati rokove s obzirom da je tek završena primopredaja vlasti, međutim, za pretpostaviti je da će odluka o početnoj cijeni, uvjetima i provedbi postupka javnog prikupljanja obvezujućih ponuda za Maestral i Imperial biti jedna od točaka na idućoj sjednici Upravnog vijeća, koja se tek treba održati".

To se vijeće tek treba formirati. Naime, sukladno odredbama Zakona o upravljanju i raspolaganju imovinom u vlasništvu, nadležno tijelo CERP-a predstavlja Upravno vijeće koje ima devet članova, a čine ga predstojnik DUUDI-ja te zamjenici ministara nadležnih za gospodarstvo, financije, turizam, pomorstvo, promet i infrastrukturu, poljoprivredu i branitelje, koje imenuje Vlada, kao i predstavnik sindikata te poslodavaca.

Inače, za prodaju dionica u Maestralu i Imperialu, relativno stabilne i profitabilne hotelske tvrtke, država je u zadnjih 15-ak godina nekoliko puta i na različite načine tražila kupce, ali svaki put bezuspješno, a tako je završio i zadnji pokušaj prošle godine, kada je u dva navrata pokrenut proces iskazivanja interesa i prodaje.

U natječaju zaključenom u veljači prošle godine za Imperial, za koji su pismo namjere poslala četiri potencijalno zainteresirana investitora, obvezujuću ponudu poslao je samo jedan, ali ta ponuda nije bila valjana, dok od sedam zainteresiranih s pismima namjere za Maestral obvezujuću ponudu nije dao nitko. Komentiralo se da je to zbog previsoke cijene za dionice, jer se za Imperialovih 50,08 posto tada u obvezujućem krugu tražilo početnih 249,12 milijuna kuna, dok se za Maestralovih 68,26 posto dionica tražilo početnih 168,3 milijuna kuna.


pa nece bas biti tako…za HIMR je najveci problem bili uvjeti (obveza ulaganja nakon kupnje) a ne cijena.


Uvjeti još nisu objavljeni, a iz DUUDI-ja kažu da je "nezahvalno precizirati rokove s obzirom da je tek završena primopredaja vlasti, međutim, za pretpostaviti je da će odluka o početnoj cijeni, uvjetima i provedbi postupka javnog prikupljanja obvezujućih ponuda za Maestral i Imperial biti jedna od točaka na idućoj sjednici Upravnog vijeća, koja se tek treba održati".

To se vijeće tek treba formirati. Naime, sukladno odredbama Zakona o upravljanju i raspolaganju imovinom u vlasništvu, nadležno tijelo CERP-a predstavlja Upravno vijeće koje ima devet članova, a čine ga predstojnik DUUDI-ja te zamjenici ministara nadležnih za gospodarstvo, financije, turizam, pomorstvo, promet i infrastrukturu, poljoprivredu i branitelje, koje imenuje Vlada, kao i predstavnik sindikata te poslodavaca.

Inače, za prodaju dionica u Maestralu i Imperialu, relativno stabilne i profitabilne hotelske tvrtke, država je u zadnjih 15-ak godina nekoliko puta i na različite načine tražila kupce, ali svaki put bezuspješno, a tako je završio i zadnji pokušaj prošle godine, kada je u dva navrata pokrenut proces iskazivanja interesa i prodaje.

U natječaju zaključenom u veljači prošle godine za Imperial, za koji su pismo namjere poslala četiri potencijalno zainteresirana investitora, obvezujuću ponudu poslao je samo jedan, ali ta ponuda nije bila valjana, dok od sedam zainteresiranih s pismima namjere za Maestral obvezujuću ponudu nije dao nitko. Komentiralo se da je to zbog previsoke cijene za dionice, jer se za Imperialovih 50,08 posto tada u obvezujućem krugu tražilo početnih 249,12 milijuna kuna, dok se za Maestralovih 68,26 posto dionica tražilo početnih 168,3 milijuna kuna.


pa nece bas biti tako…za HIMR je najveci problem bili uvjeti (obveza ulaganja nakon kupnje) a ne cijena.
[/quote]
Kolega vi več znate nove uvijete prodaje u drugom krugu??

juče ništa po bidu. hoće li danas? prilično dosadna trgovina za dionicu čiji je potencijal rasta u dogledno vrijeme bar 50%. možda mali investitori više vole one rizičnije na kojima ove godine ne će morati platiti porez…

who dares, wins


juče ništa po bidu. hoće li danas? prilično dosadna trgovina za dionicu čiji je potencijal rasta u dogledno vrijeme bar 50%. možda mali investitori više vole one rizičnije na kojima ove godine ne će morati platiti porez…

Više nego očigledno je da imate ultra neefikasno tržište kapitala. Ako bi u Ljubljani (ili bilogde pa svetu) na zvaničnoj sednici vlade ministar turizma rekao, da če se prvo privatizirati HMST i HIMR, te da ima jaki interes investitora za te dionice, cijena bi odmah skočila 20-30% na burzi…


juče ništa po bidu. hoće li danas? prilično dosadna trgovina za dionicu čiji je potencijal rasta u dogledno vrijeme bar 50%. možda mali investitori više vole one rizičnije na kojima ove godine ne će morati platiti porez…

da večina gleda stvari našim očima dali bi mi dobili priliku kakvu smo dobili?
kupovati i po 160,200,250…
vjerojatno nebi pa …
tko kako danas gleda i kakve će posljedice snositi to ćemo vidjeti kako sada stvari stoji vrlo izgledno uskoro.
večina mora biti iznenađena zar ne?
svakim danom se popunjavaju fotelje bez kojih nema nastavka natječaja.
najvažnije da su svi za natječaj i to čim prije te da je ozbiljan novac tu,da je “gladan” dobrih prilika.
ako himr nije dobra prilika”pojest ću svoju investitorsku diplomu” 🙂
ali nebi bio nezadovoljan jer mi nosi 20% godišnje i bilo bi to …

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ma tu ne ma iznenađenja. stvari su kristalno jasne. za ulazak u dionici se traži dno. apsolutno ili lokalno. to je sveti gral špekulacije. teško ga je pogoditi no ovdje je vidljivo lokalno dno i samo treba imati novac. ili se okrenuti onima gdje se dno ne nazire.

who dares, wins

slažem se da je na tih 500 snažna potpora za budućnost pa time i mogući gubitak mali uz istovremeni mogući dobitak koji u kombinaciji sa kratkim rokom pruža mogućnost iznimnog prinosa na godišnjoj razini.
dobro je kolega slovenac1@ primjetio “Više nego očigledno je da imate ultra neefikasno tržište kapitala”
o ovakvim prilikama za moguću zaradu se sanjalo nekad a sada je naša burza nešto između tragikomedije i komedije.
to je činjenica ali da nije tako nebi se pružale mogućnosti kakve se pružaju zar ne?
i od dobre prilike postoje “bolje prilike”
samo ih neki vide ,neki ne a večina misli da ih vidi.
ta večina ima j….u sudbinu,tako je bilo tako će biti jer to je zakon prirode,najjači od svih.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

mi imamo nazovi tržište kapitala. bruku smušenih fondova gdje se ne zna ni ko pije ni ko plaća (zna se ali ni je za javnost) i par razumnih investitora tipa braća pivac, bloger , intercapital. možda sam još nekoga zaboravio ali suma sumarum to je to.

who dares, wins

ne pamtim kada se zadnji put vidio ask do 1100 a to je debelo preko početne cijene?
kako to protumačiti?
da osim što nema kupaca nema više niti prodavača?
zar ćemo opet u posebnom režimu završiti?
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close