HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kolega pogrešno ste citirali za oba društva očekuje se oko 400 miliona kuna…a to odgovara procijenjenim cijenama koje se traže…kad bi se za imperiale tražilo 400 miliona to bi značilo da je cijena po dionici oko 1200kuna!

I ja sam tako shvatio, u nastavku se kaže za Maestrale da je potencijal nekih 100 milijuna kuna što znači da bi razlika za očekivano za Imperijale bilo 300 milijuna kuna.Jako nejasno, ako bi podijelili 300 milijuna kuna za ukupnim brojem dionica Imperijala dobijemo cijenu od 472 kune po dionici. Ako je tome tako.. to je otprilike trenutna cijena na burzi plus minus par posto….. ako je to ta računica ..

lp

[/quote]
Sve je to super samo da bi se ta cijena mogla proglasiti realnom ,prvo treba napraviti novu procjenu, koja ce pobiti trenutacno vazecu na puno visoj cijeni.
uopce ne dvojim da se trenutacno nitko ne bi usudio prodati po cijeni ispod procijenjene.



Kolega pogrešno ste citirali za oba društva očekuje se oko 400 miliona kuna…a to odgovara procijenjenim cijenama koje se traže…kad bi se za imperiale tražilo 400 miliona to bi značilo da je cijena po dionici oko 1200kuna!

I ja sam tako shvatio, u nastavku se kaže za Maestrale da je potencijal nekih 100 milijuna kuna što znači da bi razlika za očekivano za Imperijale bilo 300 milijuna kuna.Jako nejasno, ako bi podijelili 300 milijuna kuna za ukupnim brojem dionica Imperijala dobijemo cijenu od 472 kune po dionici. Ako je tome tako.. to je otprilike trenutna cijena na burzi plus minus par posto….. ako je to ta računica ..

lp

[/quote]

Ma oni govore samo koliko vrijedi udio CERPA a ne vrijednost svih dionica….Sve je ok, ide to po procijenjenoj vrijednosti minimalno…

procjena se radi za cijelo društvo. kada se govori o očekivanom onda se to odnosi na dio imovine koja je u vlasništvu države.


procjena se radi za cijelo društvo. kada se govori o očekivanom onda se to odnosi na dio imovine koja je u vlasništvu države.

tako je, zato i ponavljam.
država raspolaže sa 50,08% a što će napraviti mali dioničari sa svojim dijelom odlučit će svaki za sebe pojedinačno.
kojom će se logikom rukovoditi?
najjednostavnijom,najlogičnijom a to je: dali je po vlastititoj procjeni ponuda u skladu sa imovinom,profitabilnošću potencijalom …
kako vrijeme prolazi tako je ovih 780 sve dalje od realne,fer,prihvatljive ponude.
zašto?
1. nakon procjene imovine himr je zaradio min 80 kn po dionici
2. u 2016 će zaraditi min 50 kn po dionici
3.izgledno da će se taj iznos iz godine u godinu povečavati
4.u procjenu imovine nije ušao monopol na destinaciju a koliko je on važan govori i 40% ebitda sa državnim vlasništvom
5.u procjenu nije ušla mogućnost bavljenja nekretninskim biznisom a blagodati toga se mjere
u jaaaako puno mil kn
6. pri procjeni nije uzet u obzir dolazak “ozbiljnog novca” koji je dignuo ljestvicu valuacije svih hotela i turističkog biznisa na jadranu
7.nakon procjene došlo je do značajnih negativnih utjecaja na veći broj konkurentskih destinacija
što će imati značajnog utjecaja na profitabilnost sektora.

kada se navedeno zbrojim dolazim do zaključka da je vrlo izgledno da će se otpuštanje po 780 pokazati u ne dalekoj budućnosti kao loša odluka.
te da će svi oni koji su ismijavali bivšeg ministra turizma koji je izjavio da himr vrijedi min 1500 kn sami ispasti najsmješniji,što je puno manji problem od toga što bi time propustili priliku kakva se ne pruža često u životu.
došlo je vrijeme za rasplet
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

da je interes ruskog turističkog sektora za Hrvatskom puno veći

Povećan turistički interes za Hrvatsku iz Rusije

kada bi rusi kupili himr dali bi dolazilo više turista iz rusije?
oni su među najboljim turističkim potrošačima.
šteta da ih ne dolazi više.


"da je interes ruskog turističkog sektora za Hrvatskom puno veći"

Povećan turistički interes za Hrvatsku iz Rusije

kada bi rusi kupili himr dali bi dolazilo više turista iz rusije?
oni su među najboljim turističkim potrošačima.
šteta da ih ne dolazi više.

Naravno da imaju Rusi totalan interes za Hrvatsku, kad je cijeli Mediteran u minusu zbog islamskih fundamentalista. Zato su kupili Kupare, zato kupuju HMST i verovatno bi kupili još mnogo toga uz hrvatsku obalu…



"da je interes ruskog turističkog sektora za Hrvatskom puno veći"

Povećan turistički interes za Hrvatsku iz Rusije

kada bi rusi kupili himr dali bi dolazilo više turista iz rusije?
oni su među najboljim turističkim potrošačima.
šteta da ih ne dolazi više.

Naravno da imaju Rusi totalan interes za Hrvatsku, kad je cijeli Mediteran u minusu zbog islamskih fundamentalista. Zato su kupili Kupare, zato kupuju HMST i verovatno bi kupili još mnogo toga uz hrvatsku obalu…
[/quote]
Ako se za LRH ne moze reci da ce biti dirigirana prodaja (iskljucivanje rus), sto se tice drzavne imovine, 100% ne ide rusima nista vaznije i bitnije…jer znate tko to ne zeli. A sad su na vlast ama bas svi koji ih podfrzavaju.Ne zaboravite, tko ima HIMR ima i cijeli Rab. Stoga na ruse mozete zaboraviti.
I nemojte pricati da su to teorije zavjere i slicno … jer ce vas buducnost vrlo brzo demantirati da je Jadran rusima zabranjena zona.
P.S.
Ne bi li bilo prirodnije da rusi kupuju u “svojoj” grckoj gdje su cijene takodjer povoljne a jos su vise bliskiji? Ali ne nece niti tamo..pa jel to slucajno?

Gdje dodju rusi ..svi drugi odu. Zato ne zazivajte njihov kapital. Neka ih tamo gdje jesu i neka im ovo sto vec imaju. Drugo im ja nebi prodavao. Naravno ovako kako ja razmisljam u trzisnom svijetu se ne razmislja i kapital je jedini kriterij ali rabljani se s rusima sigurno nebi usrecili.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ima deset kupaca za Imperijale, siguran sam da su medju njima ovaj put ozbiljni i Adris i Valamar, uopšte ne treba niko Ruse…

zašto rusi ne kupuju u grčkoj?
to vam je ako niste primjetili bitno nesigurnija i potencijalno nestabilnija država od HR.
dali smo već zaboravili nedavne događaje totalne anarhije,paleža,destrukcije?
ako se niti turisti ne usude u grčku može li se zamjerati ruskom kapitalu da ne kupuje grčki turizam?
moralna upitnost ruskog kapitala
moralni kapital ne postoji jer je to potpuna kontradikcija.
nacionalna prihvatljivost kapitala?
to je već tema za višegodišnju raspavu.
niti su ameri “cvijeće” niti su rusi samo negativci.
i jedni i drugi na silu otimaju tuđe,neki više a neki manje uspješno.
možemo li si mi priuštiti uopće takve rasprave više???
sposobnost ruskog kapitala?
doveli su marriott u hr a nije nitko drugi 25 god prije njih i žele u hr napraviti do sada neviđeno.
mogu li to napraviti i na rabu a da bi stanovnici raba imali od toga štetu???
možda bi i bilo nekih negativnih posljedica ali bi broj i količina pozitivnih bili neusporedivo veći.
cijeli svijet želi i bori se da mu netko dođe i uloži svoje ogromne novce.
dali je to dobro?
u životu pametan izabere manje loše rješenje,bojim se da dobrog više za nas nema,tako smo si sami izabali,napravili…
neki bi i rekli svakome po zasluzi…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

zar ni je uvjet tko da više? kupari. jel” onaj ni je rus? lošinj? i td?

who dares, wins

da,uvjet je najbolja ponuda,bilo do sada a dali bi se usudila nova vlada na pokušaj neke muljaže?
ne vjerujem.
rasprava je bila u smjeru što bi izabrali kada bi mogli birati i što bi bilo pametnije izabrati.
prošla vlada nije imala posebno dobar odnose sa rusima sigurno ne samo našom krivnjom.
ipak je njima povijesno beograd puno bliže srcu i to se neće promjeniti.
nova vlada ima priliku okrenuti novi list,ako želi?
pri tome ne mislim na davanje njima nekog povlaštenog statusa već samo ravnopravan sa drugima.
uostalom zašto ameri(zapad) ne kupuju hr turizam?
zabranjeno im nije pa…
druga je stvar što su rusi prije njih prepoznali odličnu priliku za sebe.
bilo bi pametnije amerima da kupuju od nas umjesto od rusa u budućnosti.
možda uskoro dođu(ili već jesu) k pameti.
često kada jedan morski pas nanjuši nešto u moru vrlo brzo ih se skupi još puno 😉

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close