HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Duudi na str 93 danasnjeg izvjesca navodi .

Društva za koja je postupak javnog prikupljanja ponuda u tijeku (drugi krug)

AGRODUHAN d.o.o., Slatina
LIPOVICA d.o.o., Popovača
HOTELI MAESTRAL d.d., Dubrovnik
IMPERIAL d.d., Rab
3. MAJ TIBO d.d., Matulji

Je li nama nesto promaklo ?

https://imovina.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/Izvjesca/Izvješće%20o%20provedbi%20Plana%20upravljanja%20imovinom%20u%20vlasništvu%20RH%20za%202015.%20godinu.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

nije nam ništa promaklo. nije bilo drugog kruga koji započinje donošenjem Odluke…….

Evo opet neke najava i saznanja o hitnoj prodaji državni poduzeća, a spominju se Imperijal i Hoteli Makarska, hitna prodaja u planu i da neće imati problema oko prodaje…Plan nove Vlade za uzeti nešto love i o tome piše Večernji list 23.01…

Brzom prodajom pet, šest tvrtki do 500 milijuna eura

neznam što bi se teoretski moglo prodati prije od onog za što su natječaji u tijeku? a to su himr i hmst koji su i u sektoru turizma koji po nijednom relevantnoj stručnoj ili političkoj osobi nisu dio imovine koju nebi trebalo prodavati i bez da se namora pa…
vrijednost imovine je poznata ostaje da vidimo model i tko.
kako sada stvari stoje vrlo uskoro ugrabiti ovaj biser mediterana koji s nestrpljenjem očekuje da pokaže puni sjaj svog potencijala.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Od kud to novinaru te procijena Imperijala i Makarske “..160 mil za Imperijal..190 za Makarsku ?
Misli li on na ukupnu vrijednost ili samo drzavni dio ?..Ako je na ukupni po tome bi dionica vrijedila 252 kn ?!?!..Ako je na udio koji drzi cerp..514 !?!..Od kud mu ti podaci i tko je radio procijenu…?
Samo da se ne pod krinkom brze privatizacije opet ne krije rasprodaja … Znamo pod cijom je placom sad min. financija.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

kao prvo nije mogao misiti na ukupnu vrijednost jer država raspolaže samo sa 50,08%.
nitko nemože u moje ime i ime svih malih dioničara reći da ćemo i mi otpustiti dionice.
ukupni udio(osim 50,08%) koji će budući vlasmik otkupiti prije svega ovisi o visini ponude.
prilično sam uvjeren da udio od mirovinskih fondova neće otkupiti jer oni ne kupuju(nebi trebali) radi privatizacije .
pretpostavljam da su kupili radi ebitda 40%(ove godine se očekuje još više) te zato jer im ulaganje nosi prinos 10% godišnje i izgledno svake godine još više.
time bi bila i otklonjena opasnost od istiskivanja u budućnosti a s obzirom da je već danas himr money making mashine mogao bi budući kupac ostati neugodno iznenađen brojem neotpuštenih dionica.
tako da bi se borba za kupnju po što manjoj cijeni mogla u budućnosti pokazati kao pogrešan potez.
imovina iznosi konzervativno 850 kn već danas a za godinu dana barem 900 pa…

sve mi znamo kako se radilo i tko je na čijoj plači ali prilično sam uvjeren da tako hrabrih ima jako malo,čak bi se usudio reči da nisu niti hrabri više bi to bilo nepametno.
za pojašnjenje neka se jave tati ivi i ostalima koji se noću “roštiljaju”.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Od kud to novinaru te procijena Imperijala i Makarske "..160 mil za Imperijal..190 za Makarsku ?
Misli li on na ukupnu vrijednost ili samo drzavni dio ?..Ako je na ukupni po tome bi dionica vrijedila 252 kn ?!?!..Ako je na udio koji drzi cerp..514 !?!..Od kud mu ti podaci i tko je radio procijenu…?
Samo da se ne pod krinkom brze privatizacije opet ne krije rasprodaja … Znamo pod cijom je placom sad min. financija.

Pozdrav

Javni razpis i 10+ zainteresiranih kupaca su garancija, da neče biti nikakve rasprodaje. Ide ovo po procijenjenoj vrijednosti.


Od kud to novinaru te procijena Imperijala i Makarske "..160 mil za Imperijal..190 za Makarsku ?
Misli li on na ukupnu vrijednost ili samo drzavni dio ?..Ako je na ukupni po tome bi dionica vrijedila 252 kn ?!?!..Ako je na udio koji drzi cerp..514 !?!..Od kud mu ti podaci i tko je radio procijenu…?
Samo da se ne pod krinkom brze privatizacije opet ne krije rasprodaja … Znamo pod cijom je placom sad min. financija.

Pozdrav

Cini mi se da je novinar uzeo vrijednost dionice sa burze i pomnozio s brojem dionica s kojima raspolaze drzava.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

u ljepoj našoj ima 2 mil novinara a tko je kakav to je već drugo pitanje.
kako ja vidim nije njegov cilj bio odrediti,prenjeti info o cijeni već je primarno bio cilj najaviti skoru značajnu privatizaciju koja je neizbježna,neophodna,poželjna(od svih)…
koliko si je dao truda,vremena toliko su i brojevi u članku točni,ni prvi ni zadnji,imali smo nedavno sličan primjer od”novinarke”.
himr i hmst sa natječajima u tijeku su najspremniji za tu najavljenu brzu privatizaciju,.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ode nam Pejnovic?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Vaš link …[/url]
“Najprije da se proda ono što je u toku, a to su hotel Maestral iz Dubrovnika, hotel Imperijal s Raba, prodaja našeg udjela u Sunčanom Hvaru, Jadran u Crikvenici. Ta četiri bi nas već trebali približiti brojci od 0,8 milijardi kuna. “

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close