HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čemu žuriti sa ocjenom FI?
dajmo prvo prednost onima koji su do pred koji dan crnjačili,govorili da nevalja uprava,radnici,ništa nevalja,stagnacija prihoda, …
hvala današnjim preplašenim prodavačima
ako može da ih netko još malo preplaši,biću zahvalan.
čujemo se kada više neće biti preplašenih.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

na samom kraju članka ima nešto i o turizmu.
Vaš link …[/url]

who dares, wins

Imovina im je gotovo 10 milijardi eura, prihod 460 milijuna eura, čista dobit 62 milijuna eura. Ulažu u energetiku, turizam i financijski sektor, nekretnine, medije, informacijske i komunikacijske tehnologije…, najviše u Češkoj i Slovačkoj, u Rusiji i na Karibima. U Hrvatskoj su, nakon neugodne istrage HANFA-e o njihovoj ulozi u MOL-ovu preuzimanju većinskog udjela u Ini i kasnijeg fijaska s Centar bankom, uspješno preuzeli Vaba banku i Sunčani Hvar. Upravo im je vlasništvo u Sunčanom Hvaru otvorilo ambicije za širenje u hrvatskom turizmu. Pripremaju nekoliko preuzimanja hotelskih kuća od juga Hrvatske do Istre, a s tim preuzimanjima i Adrisovim turističkim kapacitetima postali bi najveći hotelijer na Jadranu te ozbiljni igrači na europskom nivou.


U prva tri kvartala povečan EBITDA za više od 50% u odnosu na prošlu godinu, ako ovo ne vrijedi preuzimanja po procijenjenoj vrijednosti onda ne znam šta vrijedi.

Pogrešno je uspoređivati kumulativne pokazatelje kakav je EBITDA za različite vremenske periode.
Po toj logici smo mogli reći nakon 1H da je EBITDA imala pad od 98% u odnosu na cijelu prošlu godinu.

Usporedimo 4 zadnja kvartala (4Q/14+3Q/15) sa prošlom godinom ili još jednostavnije 3Q/14 sa 3Q/15. Tu onda vidimo da je rast EBITDA 12,6% s tim da bi ja prognozirao da će po godišnjem biti i bolje, možda i blizu 15% što je jako jako dobro s tim da će prihodi rast cca 7-7,5%
EBITDA marža bi za 2015 mogla onda biti oko 40,2% prema 37,96% iz 2014.
U apsolutnom iznosu to je negdje 51-52 mil kuna.
Cijena koju država traži “pada” na cca 12,5 EV/EBITDA prema 14,5 EV/EBITDA na osnovu rezultata iz 2014.

Nemoj misliti na m2!



U prva tri kvartala povečan EBITDA za više od 50% u odnosu na prošlu godinu, ako ovo ne vrijedi preuzimanja po procijenjenoj vrijednosti onda ne znam šta vrijedi.

Pogrešno je uspoređivati kumulativne pokazatelje kakav je EBITDA za različite vremenske periode.
Po toj logici smo mogli reći nakon 1H da je EBITDA imala pad od 98% u odnosu na cijelu prošlu godinu.

Usporedimo 4 zadnja kvartala (4Q/14+3Q/15) sa prošlom godinom ili još jednostavnije 3Q/14 sa 3Q/15. Tu onda vidimo da je rast EBITDA 12,6% s tim da bi ja prognozirao da će po godišnjem biti i bolje, možda i blizu 15% što je jako jako dobro s tim da će prihodi rast cca 7-7,5%
EBITDA marža bi za 2015 mogla onda biti oko 40,2% prema 37,96% iz 2014.
U apsolutnom iznosu to je negdje 51-52 mil kuna.
Cijena koju država traži "pada" na cca 12,5 EV/EBITDA prema 14,5 EV/EBITDA na osnovu rezultata iz 2014.

[/quote]
Da, ako gledamo samo 3Q onda je rast EBITDA 12,6% ali ako gledamo 1-3Q2015/1-3Q 2014 onda je rast EBIDTA preko 50%.

I danas zadnji dan za zainteresirane preuzimatelje. 🙂

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

10 (deset) pisama namjere zaprimljeno za društvo Imperial d.d. Rab.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

ovo su definitivno nove značajne mat činjenice pa da i ja napišem koju nakon 10 dana
pao mi je avg broj poruka na temi pa mi se valjda neće uzeti za zlo:-)
očekujem da će optimizam zavladati i ne nadam se više poklonima uskoro pa …
odlično zvuči ovih deset pisama namjere s obzirom da se između redova onih koji odlučuju moglo pročitati da se kupci netrebaju nadati spuštanju početne cijene.
u tom slučaju 10 pisama namjere je ozbiljna zaiteresiranost.
naravno da to ništa ne garantira ali samo jedan može kupiti,nadam se da imamo kupca kao što su oni koji su kupili kupare koji su demonstrirali kako se to radi nazovi kupcima uloživši u neizvjestan natječaj u kojem nisu favoriti milijune kn.
moji su favoriti adrs jer oni su stvarno puni cash-a kao brod a vole turizam i ljepo bi se ovaj biser mediterana sa svojim potencijalima uklopio u njihov portfelj.
plačaju koliko država traži.”ne gledaju poklonjenom konju u zube”
da napišem da imam i dionice mais pa možda nemogu biti objektivan
jer uskoro će se ovdje raspisati gurui koji imaju dionice firmi svojih “voljenih vođa” koje žele kupiti himr za što manje pa će prosipavati crnilo da bi im zavidjele sipe,hobotnice…
iza nas je odlično izvješće koje će imati za posljedicu najbolje rezultete u zadnja dva desetljeće,nakon nekoliko godina i prihod snažno raste,ebitda se povečava i to su izvrsne vijesti jer dokazuju da su ulaganja zadnjih godina bila dobro usmjerena i to sve pod državnim vlasništvom,što će tek biti nakon prvatizacije jer očito da je potencijal raba iznaprosječan a najbolje od svega što potencijal i monapol na destinaciju idu gratis nisu ušli u procjenu.
najbolje naravno prije svega za budućeg kupca koji će se počastiti sa bonusom u stotinama mil kn gratis.
bonus koji se za sada još na hr jadranu ne plača,na našu sreću došao je ozbiljan novac koji je navikao da se to mora platiti.
nazovi kupcima nije to do sada bio dovoljan razlog da kupe,očekujem da će neki brzinski evoluirati.
polako ali sigurno ova priča ide prema kraju,prema privatizaciji koja će biti i početak novog,još boljeg.
rezultati opravdavaju cijenu između 550-600 ali zahvaljujući fondovima koji žele izaći cijena je usidrena.
imaju oni i soidnu količinu ali…
nebi bila senzacija da netko otkupi njihov cijeli paket i da preko noći pukne to sidro.
da sam kupac koji želi kupiti himr iako nisam siguran da ću kupiti na natječaju isplatilo bi se uzeti taj paket jer to je win-win situacija za njega,ako kupi uštedio je puno a ako ne kupi može prodati budućem kupcu u ponudi i zaraditi.
dodatnu mu postoji opasnost da u ponudi te dionice neće biti otpuštene pa bi ih u budućnosti morao platitit još više.
to je samo jedna od opcija ali ako bi netko to pokupio to bi bilo vrlo znakovito za daljni razvoj…

možda griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

da li bi se eventualna obvezujuća ponuda odnosila samo na cerp-ove ili na sve dionice? ako nije za sve onda bi ovi luzeri iz fondova to opet mogli zakucati na pitaj boga koju razinu pa se tamo iskrcati pod bilo kakvim izgovorom. ono tipa kupili smo to za tuđe novce po 1000kn i sad nam se čini da bi to bilo jako pametno prodati po 200 ali svojoj tetki.

who dares, wins

10 zainteresiranih je super vijest.
kada ćemo znati tko su oni?
dubinsko snimanje Valamara je bilo objavljeno u medijima.
nadam se da će novinari sve saznati prije kraja natječaja.
mislila sam da neću više razmišljati o čekanju kraja natječaja ali rezultati glavne sezone i ovo sve
me opet navodi na razmišmljanje.
sada se dvoumim a bila sam sigurna da ću prodati 550-600.

@verdi
kakvo je to pitanje, pa vi ste već predugo ovdje da to nebi znali?
Obvezujuća ponuda ako je bude, naravno da ide na sve dionice.
Ako netko stekne više od 25% po ZPDDu mora dati ponudu na preuzimanje
Istina novi ZPDD je prilično omekšan, a i u starom su se za neke pronalazile nevjerovatne rupe. Npr Agrokor je kupio Belje ali je HANFA zaključila da su država i Agrokor partneri i da su se čuli tu o tamo telefonom i da onda nema obveze :))

Možda onda ako su jednom utvrdili da zajednički djeluju to onda vrijedi i sada pa ako Agrokor kupi za njega nema obveze :)))

Šalim se naravno, ali mislim da je šala neslana za dioničare Belja koji su pomislili da zakoni vrijede za sve jednako.

Nemoj misliti na m2!


da li bi se eventualna obvezujuća ponuda odnosila samo na cerp-ove ili na sve dionice? ako nije za sve onda bi ovi luzeri iz fondova to opet mogli zakucati na pitaj boga koju razinu pa se tamo iskrcati pod bilo kakvim izgovorom. ono tipa kupili smo to za tuđe novce po 1000kn i sad nam se čini da bi to bilo jako pametno prodati po 200 ali svojoj tetki.

Pa to je pitanje za nekoga koji kupuje prvi puta dionice, naravno da če važiti zbog zakona za sve dionice.

New Report

Close