HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Niko ne štopa namjerno, nego slovenski fondovi prodavaju i sele pare na likvidnija tržišta. To je sva tajna. E sad zašto hrvatski fondovi ne kupuju, to je drugo pitanje.


hrvatski fondovi gotovo oupće ne kupuju hr turizam.to je jedan od zadnjih segmenata tržišta koji ne kupuje još.ludo ali istinito.
oni koji su radi svog”znanja”,”profesionalizma” trebali kupovati prvi kupuju zadnji.bloger to vrlo precizno opisuje.po njemu je u toku proces “progledavanja”.položit će oni kat-tad račune nekome jer propustili su veliku priliku.ako se ne otrijezne u roku odmah imaju prostora napraviti štetu još bitno veću.za razliku od hmst koji ima vrhunsku lokaciju himr ima posloženo profitabilno poslovanje koje opravdava cijenu 550-600 kn dokaz uskoro sa fi 3q.
tim više je to dodatni promašaj hr fond menagera.
isprike za nekupovinu tu nema jer su u zadnje dvije godine bile dostupne količine koje mogu zadovoljiti svaki hr fond.
promašaj kao kuća a da stvar bude apsurdnije ne koriste niti ovu situaciju
sa fondovima koji izlaze iz sebi poznatih razloga,meni su totalno apsurdni u ovoj situaciji.
plačali i po 1300(avg 600) kada je himr vrijedio bitno manje,čekali 10 godina
a nemogu još malo,rusi navalili na hr jadran,himr daje povrat od 10% godišnje na današnju cijenu 500.
baš me zanima što će kupiti umjesto himr i koliko će na tome zaraditi “profesionalci”.
dosadašnji avg prinosi su im katastrofa i bitno manji od onog što nosi himr a sve bez rizika jer imovina iznosi 830 kn tako da…
i naravno to sve vrijedi i bez privatizacijske premije koja može biti vrlo izdašna u roku par mjeseci dali su “profesionalci” odgovor uskoro.


viktorija nije slovenski fond već hrvatski (da ne objašnjavam podrobnije), a i ostatak posta je pogrešan.

kolega po vama gdje se donosi konačna odluka o portfelju zagreb ili ljubljana?
dali je dijamant sprska ili hrvatska firma?
za mene hrvatska jer je vlasnik agrokor,viktorija je za mene slovenski fond.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

dok god radi po hr zakonima, sa domaćim kapitalom i izloženošću oko 80% u kn trebao bi biti hrvatski. to što je dio menadžmenta iz sl je zapravo i najlošija karika jer kako su se do sad pokazali možemo zaključiti da je mali mujo iz živinica za njih doktor ekonomije. a gdje se odluke donose… možda u beču ili moskvi prije bi rekao.

who dares, wins


dok god radi po hr zakonima, sa domaćim kapitalom i izloženošću oko 80% u kn trebao bi biti hrvatski. to što je dio menadžmenta iz sl je zapravo i najlošija karika jer kako su se do sad pokazali možemo zaključiti da je mali mujo iz živinica za njih doktor ekonomije. a gdje se odluke donose… možda u beču ili moskvi prije bi rekao.

to je najbliže istini
“trebao bi biti” jer radi sa hr novcima a u čijem interesu to je pitanje za milijunaša i to zadnje.
ako smo preživjeli do sada preživjet ćemo i do kraja.
sva voda ide na naš mlin.
prepoznali su to i ulagači koji preuzimaju ove dionice koje se prodaju sa diskontom.
svaka dionica zarađuje 50 kn godišnje i obečava premiju na preuzimanje od
280 kn
biće svakim danom sve više onih koji će “progledati”
tko će se ukrcati na ovaj vlak pokazat će vrijeme.
kada se prodavači rješe svojih dionica put prema 600 je otvoren i bez privatizacije,dokazat će to fi 3q.
još 10 radnih dana,očekujem da poslije toga stvari neće biti iste

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.vecernji.hr/hrvatska/predsjednica-kolinda-grabar-kitarovic-susretom-s-upraviteljem-hong-konga-leungom-chun-yingom-zavrsila-posjet-kini-1031396

večeras u dnevniku 2 htv1 predsjednica u kini.
kinezi žele ulagati u turizam.


http://www.vecernji.hr/hrvatska/predsjednica-kolinda-grabar-kitarovic-susretom-s-upraviteljem-hong-konga-leungom-chun-yingom-zavrsila-posjet-kini-1031396

večeras u dnevniku 2 htv1 predsjednica u kini.
kinezi žele ulagati u turizam.


i spomenuli su Imperijale?????

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



http://www.vecernji.hr/hrvatska/predsjednica-kolinda-grabar-kitarovic-susretom-s-upraviteljem-hong-konga-leungom-chun-yingom-zavrsila-posjet-kini-1031396

večeras u dnevniku 2 htv1 predsjednica u kini.
kinezi žele ulagati u turizam.


i spomenuli su Imperijale?????
[/quote]
nisu ali nemam drugih turističkih dionica osim imperijala pa sam ovdje napisala.
učinila mi se kao važna vijest za Hr turizam.
vi ne mislite tako po reakciji.
dali su kinezi do sada govorili da žele ulagati u Hr turizam?
uvijek se govori o lukama,transportu.
svake godine raste broj kineskih turista.
2010 ih je bilo 10000 a 2014 ih je bilo 60000
možda je to razlog zašto žele ulagati u hr turizam.

našla sam ovaj članak iz 2013.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Hrvatska-u-Kini-s-Bevandom-Valometom-i-Rabskom-fjerom

što je najbolje iskoristila gradonačelnica Raba Rosanda Krstinić Gušćić, koja je prezentirala aktualne projekte kao što su radna zona, aerodrom na Mišnjaku, dom za starije i nemoćne, thalassotherapija

Kako su sanader i hdz zadnji puta docekali kineze, od njih ne bi ocekivao puno. dosli u najjacem sastavu, nitko ih ozbiljno nije primio a sada kao opet hocemo s njima u biznis.
mislim da je amer rekao no i to je to.
p.s.
neka slovenci pokazu sto se moze dogoditi kada na svoju ruku dovedu medevedeva i snjime pokusaju oziviti juzni tok …




http://www.vecernji.hr/hrvatska/predsjednica-kolinda-grabar-kitarovic-susretom-s-upraviteljem-hong-konga-leungom-chun-yingom-zavrsila-posjet-kini-1031396

večeras u dnevniku 2 htv1 predsjednica u kini.
kinezi žele ulagati u turizam.


i spomenuli su Imperijale?????
[/quote]
nisu ali nemam drugih turističkih dionica osim imperijala pa sam ovdje napisala.
učinila mi se kao važna vijest za Hr turizam.
vi ne mislite tako po reakciji.
dali su kinezi do sada govorili da žele ulagati u Hr turizam?
uvijek se govori o lukama,transportu.
svake godine raste broj kineskih turista.
2010 ih je bilo 10000 a 2014 ih je bilo 60000
možda je to razlog zašto žele ulagati u hr turizam.

našla sam ovaj članak iz 2013.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Hrvatska-u-Kini-s-Bevandom-Valometom-i-Rabskom-fjerom

što je najbolje iskoristila gradonačelnica Raba Rosanda Krstinić Gušćić, koja je prezentirala aktualne projekte kao što su radna zona, aerodrom na Mišnjaku, dom za starije i nemoćne, thalassotherapija
[/quote]
Nemam mišljenje već samo pitam. Jeli koja od tih potencijalnih investicija spomenutih 2013. ostvarena? Jesu li Kinezi uložili novac? Isprike što ne čitam članke…

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


http://www.vecernji.hr/hrvatska/predsjednica-kolinda-grabar-kitarovic-susretom-s-upraviteljem-hong-konga-leungom-chun-yingom-zavrsila-posjet-kini-1031396

večeras u dnevniku 2 htv1 predsjednica u kini.
kinezi žele ulagati u turizam.
molim te nemoj još i nju petljati u cijelu priču jer smo tek onda nahebali.

who dares, wins

Vaš link …

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Vaš link …

još jedan dokaz zašto postoje sudski tumači,da oni koji neznaju hr jezik ne pišu službene dopise,obavjesti…
da,treba ih platiti kao i plaće menagera,provizije,naknade…
dali je jesenska rasprodaja gotova ili se nastavlja ?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Vaš link …

još jedan dokaz zašto postoje sudski tumači,da oni koji neznaju hr jezik ne pišu službene dopise,obavjesti…
da,treba ih platiti kao i plaće menagera,provizije,naknade…
dali je rasprodaja gotova ili se nastavlja?

[/quote]

Cijeli paket se nudi na prodaju, izvolite hrvatski fondovi…

New Report

Close