HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čemu onda spominjanje bivšeg ministra heraka.budi dosljedan i reci da je tvoj cilj 1500,00 kuna.
interasantno bi mi bilo očitovanje vodoinstalatera koliki je njegov cilj. nije prodao kada je imao cijenu od 1330,00 kuna po dionici.10x više od uloženoga.
moj cilj je 580,00 kn. držim se one da je bolje prerano prodati nego prekasno.što ne znači da se neću vratiti u dionicu, kao i ranije.


moj je cilj da netko plati minimalno po procjeni,držim to i realnim(prije ili kasnije) jer ide tu još puno gratis poklona u paketu.
kako će se poslovanje unaprijeđivati a imovina povečavati a već je sada za min 50 kn veće od procjene tako će se i moja očekivanja povečavati.
ovo sa vračanjem u ovu dionicu je jako slabo funkcioniralo u prošlosti kod večine.
ako su se i vratili malo je tko kupio količinu.
prodaja pa ponovna kupnja bi funkcionirala da se himr ne proda.koliko je to realno?koliko će propustiti oni koji su zatrejdali a neće dočekati prodaju?ima i nemalo drugih dionica naravno ali ne za svakoga i ne za mene.
priroda trejdanja je da samo nekolicina može uspjeti koliko god svi bili sposobni.sebe više ne vidim u tome,sada mi ide bolje bez toga.
svaka čast znalcima,uspješnima i sretno

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


interasantno bi mi bilo očitovanje vodoinstalatera koliki je njegov cilj. nije prodao kada je imao cijenu od 1330,00 kuna po dionici.10x više od uloženoga.

Prodao sam ja tu prvu rundu u drugoj polovici 2006. godine. Jer me umorila trakavica o privatizaciji: te nisu sređeni vlasnički odnosi u vezi nekretnina, te lokalna samouprava ima neke svoje zahtjeve. Uglavnom prodao sam po cijeni tek nešto većoj od 500 kn i prebacio se u druge brže tramvaje. HIMR međutim nisam ispuštao iz vida i natrag sam ušao tek na nagovještaj prvog javnog poziva. Čini mi se da se priča bliži kraju a najvažnije je da se to napokon privatizira. Na primjeru TUHO kojeg pratim (moglo bi se čak reći “iznutra”) 18 godina, vidim što sve može postići sposobna i uspješna ekipa. Tako da ovaj cilj Migre od 1500 kn u srednjeročnom razdoblju uopće nije utopija. Iako bih ja osobno bio zadovoljan da se to privatizira po procjeni angažiranih analitičara +- 10% i vjerojatno bih ostao duže unutra s dijelom portfelja.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Meni će prekosutra biti točno 11 godina kako sam kupio stotinjak dionica HIMR iz razloga moguće privatizacije. Cijena je tada bila 133 kn. Mislim da će se privatizacija ipak dogoditi u narednih 10 godina.

papir svašta trpi, ali se napisano smatra najvjerodostojnijim.ako ima više verzija prva ima najveću težinu.

Što sad nije jasno? Pa tada sam kupio zbog toga jer se već na veliko razglabalo o privatizaciji. I prodao nakon dvije godine jer sam shvatio da je još daleko trenutak da do toga dođe. Spomenuo sam tu prvu kupnju HIMR jer vodim pedantnu evidenciju i primijetio da se bliži godišnjica. No sada smatram da će se ta dugo očekivana privatizacija uskoro i dogoditi.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

pitam se pitam da li će se ovaj puta na natječaj odazvati i adris? tad bi mnoge stvari bile jasnije.

who dares, wins

super vijest kojoj sam se nadala.

@funky
izgubio si okladu da neće biti novi natječaj ove godine.
pričekat ću rezultate glavne sezone i prodati ako cijena naraste iznad 550.
bila sam neodlučna i nisam dodatno kupila ponovo na 440 ali nema veze i ovako je super.
u prošlom natječaju je rok bio 2 mjeseca a sada 1 mjesec.
dali to može značiti da već imaju kupca?
sretno nam svima da sada netko kupi.

>>@funky izgubio si okladu da neće biti novi natječaj ove godine.
Priznajem – jesam.
Iako nije fer rec “ali” … ipak cu reci
Ovaj natjecaj ima da padne ko kruska (zadnji dan i dan izbora su zanimljivo blizu).

Ali priznajem, info, bila si u pravu i dobila bi okladu!

A vidim da bi prodala na 550 sto mi samo daje za pravo da ne vjerujes da ce natjecaj proci…
🙂


>@funky izgubio si okladu da neće biti novi natječaj ove godine.
Priznajem – jesam.
Iako nije fer rec "ali" … ipak cu reci
Ovaj natjecaj ima da padne ko kruska (zadnji dan i dan izbora su zanimljivo blizu).

Ali priznajem, info, bila si u pravu i dobila bi okladu!

A vidim da bi prodala na 550 sto mi samo daje za pravo da ne vjerujes da ce natjecaj proci…
🙂


iznad 550 bi prodala ovisi o rezultatima glavne sezone.
da vidimo 09.11. koliko će biti pisama namjere.
nije da ne vjerujem da će natječaj proći već mi je 150% dovoljno,nebi riskirala opet da padne na 400.
nemam gotovine za dodatnu kupovinu.
da se dividenda poveća na 10 kuna ostavila bi dionice.
i hdz želi prodati hotele pa mislim da neće izbori utjecati.

>iznad 550 bi prodala ovisi o rezultatima glavne sezone.
Sezona je nikada bolja

>da vidimo 09.11. koliko će biti pisama namjere.
Kada svi vide onda je malo kasno, kaj ne?

legitimna je stvar težiti prodaji po 550 ali to se je moglo ostvariti i prošle godine, no postavlja se pitanje šta kupiti po tom? prošle godine sam bar imao na meti miva i veterinu (i ove godine imam neke potencionalne zicere) samo je pitanje da li se više isplati tu čekati do cca 800 ili se prebaciti u neke druge dionice (npr. pucam bez veze dlkv i tamo dočekati 12kn pa se početi znojiti) po meni na zse su važne samo tri stvar: sigurnost, sigurnost i sigurnost. himr-a ima sve tri.

who dares, wins


>iznad 550 bi prodala ovisi o rezultatima glavne sezone.
Sezona je nikada bolja

>da vidimo 09.11. koliko će biti pisama namjere.
Kada svi vide onda je malo kasno, kaj ne?

Pisma namjere je uvijek bilo puno problem je bio jer niko je oddao pravu ponudu.


>iznad 550 bi prodala ovisi o rezultatima glavne sezone.
Sezona je nikada bolja

>da vidimo 09.11. koliko će biti pisama namjere.
Kada svi vide onda je malo kasno, kaj ne?

Više od 8 milijardi eura od stranih turista

ministar isto kaže da je najbolja sezona ali koliko najbolja na rabu?
pričekati ću izvještaj za glavnu sezonu i 9.11.2015 tada odlučiti po koliko prodati ako će se moći.možda ih ne uspijem prodati što me nebi smetalo da se dividenda poveća na 10 kuna.
renoviranjem hotela Padova bi 2016 trebali biti rekordni rezultati.
N.B. piše na svom blogu
Po trgovanju (nervoznoj kupnji) mi se čini da su fond managerčići napokon ‘otkrili’ turističke dionice, za sada samo blue chip RIVP (za koji sam prognozirao 480 mil. kuna EBITDA). Još malo pa će otkriti i druge turističke dionice, analitičari će uzbuđeno dotrčavati svojim fond managerčićima

Turizam: rezultati

New Report

Close