HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da su veći ulagači u ovom slučaju samo vrlo oprezni. Sjetite se samo slučaja Sunčanog Hvara, Orco grupe itd… Znam neke iz tog doba koji su i zdravlje izgubili zbog te privatizacije: tada se kupnja na 250 kn činila odličnom međutim šokovi koji su uslijedili nakon osiromašili su mnoge ulagače. Rizik uvijek postoji kada se trguje s državom.

po meni loš primjer a evo i zašto.
i sam sam bio dio te priče.
orco je platio dionice oko 120(iz glave ,bilo davno ,nisam 100%) kn pri Bv 100 kncijena je rasla do 280.
izašao sam na 120(kupio po 40) jer sam se prepao kupca koji se nikad nije bavio turizmom.ne postoji mogućnost baš i radi sunh da više netko od države kupi himr a da nije iz turizma.
a kako vidimo bilo bi puno bolje i za orco da se nije petljao u ono o čemu nije imao pojma.
himr ima Bv 500 koji je nerevaloriziran te po zadnjoj procjeni(rast) iznosi 780 od tada je himr zaradio 50-90 kn što znači najaktualniji je min 830.
uspoređivati nešto što se može kupiti po 0,55 i sunh koji je netko kupovao po 2,5 stvarno nije primjereno jer razlika je neusporediva.
slažem se sa vama da je burza prepuna preplašenih investitora a kako nebi bili oni preplašeni kada je fondovska industrija preplašena a ipak su oni “profesionalci”.

http://www.seebiz.eu/uskoro-natjecaji-za-privatizaciju-imperijal-rab-jadran-hotele-makarska-i-hotele-maestral/ar-119501/ [seebiz.eu]

Kad je ovo bilo napisano jasno se znalo da idu izbori, tako da možda i hoče natječaj sada jer nekome to može odgovarati.


koji mjesec prije ili kasnije pri ovakvim rezultatima i onima koji sljede u budućnosti vama igra neku ulogu?
zar nije bolje ovako niska cijena što duže to bolje.
uvijek može još bolje da npr ovi fondovi koje su obuzeli napadaji straha i panike u trenucima isčekivanja dvije vrlo pozitivne vijesti(koje se najavljuju mjesecima) a koji su zaboravili da su plačali ove dionice po 1300 kada je himr vrijedio bitno manje u tisućama komada,neka raspale po bidu i zakucaju cijenu još više prema dole.
idealno bi bilo oko 300 pa ako se kojim slučajem na bid-u nađe i pokoji prijateljski nalog
di ćeš bolje…
nije njima problem prodavati po 440 čak i pri službeno procjenjenoj imovini od 780 + min 50 kn zarađenih nakon procjene.
nije im problem ni kada je sljedeći ask poslije njih za 40 kn veći.
i fondovska industija su samo ljudi koji isto imaju pravo biti nestrpljivi,preplašeni zar ne?
njima je to ipak malo lakše nego nama jer oni su nestrpljivi sa tuđim novcima.
tako manje boli a i oni će svoju naknadu za upravljanje uzeti šta god da naprave sa tuđim novcima.
bravisimo fondovska industrijo pred tobom je svjetla budućnost,biće ti galaksija premala ali za traženje novih naivaca,još ih je malo ostalo a na oročenju rekordnih 166 mlrd kn.shvatit ćeš i ti jednog dana gdje leži problem…
znam znam,mora se prodavati kad nečija djeca trebaju za cipelice jer će kiša i snjeg,gablec u školi,treba platit režije…
na burzi zarađuju svi osim nestrpljivih,na njima se zarađuje
zar nije i himr dokaz?
svatko ima pravo na svoj izbor neznam za poštenije od toga.
držim fige ribarima da ih “nestrpljivi”,”preplašeni”,oni koji više ne “vjeruju” u himr a “tko ih može kriviti”, počaste sa što više dionica.
ja sam za sada planirano ulovio i to po bid-u pa ću čekat…
ako im je naređeno da “moraju” držati liniju obrane pod svaku cijenu mogla bi to biti majka svih gozbi,šampanjca do koljena,gradele ko kuće,torte na 2-3 kata(stambena)
svi happy do kad neznam
win win dugoročno nije održiv
štoviše on je protuprirodan
vrijeme se nemože zaustaviti,doći će i taj dan

…to ce biti taj dan
objesi, Zimmer frei
lezi pod palmu i uzivaj…

hladno pivo

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ovo su dobre vijesti.
ove izjave znače da će biti privatizacije ako pobjedi hdz.
svejedno tko pobjedi ide novi natječaj.
dobro da su izbori što prije

http://www.tportal.hr/biznis/politika-i-ekonomija/399229/Roglic-Da-je-drzava-bila-dobar-vlasnik-socijalizam-ne-bi-bankrotirao.html

‘Imate hotele i prerađivačku industriju gdje država nema što raditi. U sredini postoji međuprostor i tu treba analizirati tvrtku po tvrtku. HDZ razmatra austrijski model upravljanja tvrtkama. Uprave treba profesionalizirati i u tvrtkama koje se neće privatizirati’, rekao je Milošević.

Roglić smatra da treba prodati sve: ‘Da je država bila dobar vlasnik, socijalizam ne bi bankrotirao.’ Svaka vlada koja dođe, dodaje, mora provesti drastične reforme ako želimo izbjeći bankrot.

Bajo poziva državu da krene u privatizacije jer se usprkos tome što se broj zaposlenih u državnim tvrtkama postupno smanjuje, stvarno restrukturiranje nije počelo. ‘Glavni motivi privatizacija su povećanje produktivnosti i smanjenje potrebe za subvencijama, dokapitalizacija i sanacija državnog proračuna’, zaključio je.


ovo su dobre vijesti.
ove izjave znače da će biti privatizacije ako pobjedi hdz.
svejedno tko pobjedi ide novi natječaj.
dobro da su izbori što prije

http://www.tportal.hr/biznis/politika-i-ekonomija/399229/Roglic-Da-je-drzava-bila-dobar-vlasnik-socijalizam-ne-bi-bankrotirao.html

'Imate hotele i prerađivačku industriju gdje država nema što raditi. U sredini postoji međuprostor i tu treba analizirati tvrtku po tvrtku. HDZ razmatra austrijski model upravljanja tvrtkama. Uprave treba profesionalizirati i u tvrtkama koje se neće privatizirati', rekao je Milošević.

Roglić smatra da treba prodati sve: 'Da je država bila dobar vlasnik, socijalizam ne bi bankrotirao.' Svaka vlada koja dođe, dodaje, mora provesti drastične reforme ako želimo izbjeći bankrot.

Bajo poziva državu da krene u privatizacije jer se usprkos tome što se broj zaposlenih u državnim tvrtkama postupno smanjuje, stvarno restrukturiranje nije počelo. 'Glavni motivi privatizacija su povećanje produktivnosti i smanjenje potrebe za subvencijama, dokapitalizacija i sanacija državnog proračuna', zaključio je.

Ma to je sve političko lapanje i baš ništa ne znači. Novi natječaj može biti sutra a može i za 10 godina. Jedino ali baš jedino je kolegi migri svejedno kad če biti himr privatiziran.

Meni će prekosutra biti točno 11 godina kako sam kupio stotinjak dionica HIMR iz razloga moguće privatizacije. Cijena je tada bila 133 kn. Mislim da će se privatizacija ipak dogoditi u narednih 10 godina.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

slovenac1@
” Jedino ali baš jedino je kolegi migri svejedno kad če biti himr privatiziran”

niste dobro razumjeli mene ali ni upravu
mogli ste pročitati prije http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Rapski-Imperial-ce-uloziti-osam-milijuna-eura?articlesrclink=related

Zato Imperialu treba dobar strateški partner, koji se očekuje u planiranom procesu privatizacije, rekao je direktor Vlado Miš[/b]

imperijal netreba kupca jer se kupuje ono što se mora prodati.
on treba partnera a razlika je ogromna i ako želite možemo raspraviti.
imperijal čak netreba prioritento(ali je poželjno) financijskog partnera jer kao što vidimo ima snage sam podići sve na 4*
njemo treba netko tko može ovo:
već prve sezone očekuje se popunjenost hotela od 83,5 posto
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/ivica-todoric-i-meksicki-partner-kupili-hotel-kolocep-za-36-milijuna-565647/komentari?page=1

netko tko može max popuniti kapacitete u pred i poseoni po što većoj cijeni.
i tada neće samo početna cijena 780 biti smiješna već i procjena bivšeg ministra da himr vrijedi min 1500.
kada budući partner shvati što dobiva sa himr i kupi preko noći će doći do obrata od kojeg mnogi neće moći spavati neko vrijeme jer netreba ozbiljnom novcu godine da poveća popunjenost već to može učiniti "potezom pera",jednim telefonskim pozivom koji će preusmjeriti goste na rab preko svoje "mreže".
vi ste skeptični,pesimistični,ne vjerujete iako kažete da ste dioničar ako jeste rekao bi da tada niste u onoj mjeri u kojoj bi htjeli jer previše se trudite "biti sljep pored zdravih očiju".takva je moja percepcija.
izdržite još samo malo,evo dani su u pitanju pa ćete imati crno na bijelo sve dokaze.
vidjećete da nemali broj privatnih nemože ono što može himr.
+ bonus dobićete dokaz što može napraviti partner "ozbiljan novac" i to"preko noći" kada dođe.
ako ipak nemožete više izdržati(pričekati)kao i ovi slovenski fondovi prodajte dionice,naći će se netko da vas spasi od tog "tereta" i preuzme vaš rizik.
još ako vidite druge bolje prilike pri jednakom riziku?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Sve stoji što ste napisali, znači Imperial treba partnera, koji bi digao popunjenost hotela na viši nivo. I to čekamo[emo_smijesak]
Ja se samo nadam, da če objaviti novi natječaj i da če se javiti ozibiljni novac.

@migra, mogli bi tebe ovi iz CERP-a, DUUDI-ja ,ili koje vec agencije, zaposlit za vodenje kampanje prodaje HIMR. [emo_namigusa]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

slovenac1@
svi koji smo dioničari se nadamo.
i želimo što prije ali ne želim pod svaku cijenu pogotovo ako nije ozbiljan novac u pitanju.
nema niti jedan razlog za žurbu,himr je prodisao punim plućima,tek se razmahao,polako da prvo vidimo gdje bi mogao završiti,ima tu zemlje za svakakve egzibicije u budućnosti,ogroman potencijal koji se trenutno prodaje za nula kn.
vrijedi na himr i više nego na drugima,dokazuju to rezultati poslovanja.
dok himr zarađuje 20-30 kn po dionici prikazane dobiti i otprilike još toliko zamagljeno kroz amortizaciju svaka prodaja ispod 780 bila bi pljačka dioničara i poreznih obveznika,nema više politike koja bi se usudila pokušati.
lobiranje,stiskanje=bačen novac i još puno važnije izgubljeno vrijeme.
vrijeme radi za dioničare i nemože se vratiti unazad.
ako budući partner garantitra dizanje popunjenosti na 83% njemu neka i spuste cijenu,tada bi ja vjerojatno ostavio svoje dionice.
ne vidim takvog u hr jer nitko do sada se nije približio takvoj popunjenosti.
nazovi kupci bi što jeftinije da preprodaju u budućnosti ozbiljnom novcu.
biće im i po 780 dovoljna zarada jer ono što nije ušlo u procjenu vrijedi puuuno mil kn.
neće za to trebati puno mudrosti,umjetnosti i strpljenja da se proda ozbiljnom novcu jer on zna da se mora na imovinu,potencijal,monopol na destinaciju,večinsko vlasništvo,mogućnost bavljenja nekretninskim biznisom platiti premija.
kome je sve to premalo neka čeka i gleda kako himr raste iz godine u godinu.
biće mu po >1000 jeftino.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Samo je pitanje zašto ozbiljni novac nije več kupio taj biser Jadrana kad su imali več priliku i to za jeftine pare po vašem mišljenju. Nije ozbiljni novac iz inostranstva bez pameti, tu mora da je još nešto drugo u pitanju ali nemam pojma šta bi to bilo, možda neriješena imovinsko pravna pitanja,….

slovenac1@
dolazak ozbiljnog novca je proces a ne događaj.
trajaće godinama samo on zna kojim redom i tempom će kupovati.
moj ulagački mentalni sklop je zadovoljan pozitivnim ishodom ili velikom vjerojatnošću istog.
vremenski okvir i visina dobiti sekundarno.
ovisi o puno parametara na koje nemogu utjecati pa se njima i manje zamaram.
želim što i svi drugi ,zaraditi što više u što kraće ali samo pri minimalnom riziku.
sudbina je htjela da mi se je isplatilo bitno više nego avg zse investitoru.
čega više?sreće,strpljenja,iskustva,znanja…
kada je sve “100% čisto” i izvjesno tada je i zarada manja
vrijedi za zse ulagača koji će moći kupovati gotovo bez rizika(u arbitraži) ali će im i zarada biti u skladu sa rizikom zar ne?.
vrijedi i za ozbiljan novac ako će čekati sve 100% čisto moraće platiti više.
od ozbiljnog novca do ozbiljnog novca postoji nemala razlika,ne razmišljaju svi jednako i ne boje se svi jednako.
himr se polako ali sigurno pretvara u stroj za “štampanje love” pa čekanje(odgoda prodaje) nikome nebi trebao biti problem a pogotovo onome tko će danas kupiti po 0-5-0,55 vrijednosti imovine.
garancije nema,postoje i rizici ovisno o polazištu nekome više ili manje realni.
neki se ne voze avionom jer se boje,neki kažu da je to najsigurniji prijevoz,avioni padaju.
gdje je istina?
omjer rizik-potencijalna dobit je vrlo subjektina kategorija i podložna suprotnim tumačenjima.
svatko neka za sebe prouči i odluči kako mu nebi bili drugi krivi za loše odluke.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

objavljen je javni poziv za iskazivanje interesa za kupnju dionica…… rok 09. studenog u 15.00 sati.

http://www.cerp.hr/default.aspx?id=2373
ovaj put taj poziv zvuči ozbiljno – trenutak istine se bliži [emo_naivan]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close