HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dividenda Imperiala 2,5 kune po dionici

rapski Imperial je jedna od četiri turističke kompanije u većinskom državnom vlasništvu i stabilnim poslovanjem za koje slijedi postupak javnog prikupljanja ponuda za kupnju dionica društava.

ne piše kada će novi natječaj.

Dividenda Imperiala 2,5 kune po dionici

rapski Imperial je jedna od četiri turističke kompanije u većinskom državnom vlasništvu i stabilnim poslovanjem za koje slijedi postupak javnog prikupljanja ponuda za kupnju dionica društava.

ne piše kada će novi natječaj.


1) Moze oklada da nece biti prije NG 2016?
2) A sto se tice dividende….tipicno za drzavnu tvrtku-isplacuje dividendu, uzima porez na dividendu, umjesto da ulozi novac u daljnji razvoj jer lova ovoj vlasti treba sada i odmah … bas eto gle pred izbore, a tvrtka neka se snadje …
🙂
A ako i bude natjecaj (u sto iskreno sumnjam prije navedenog datuma ali kod kukurikavaca se nika ne zna sto misle) treba vidjeti kako ce proci jer lako ga svi ignoriraju u slucaju pobjede hdz-a …

1.može
2.kada bi mi dividenda 10 kuna donosila 5% godišnje ostavila bi dionice i čekala da cijena naraste do procjene Cerpa.
nažalost porez ide na sve osim zraka za sada.

http://kvarnerski.com/imperijal-je-presudno-vazan-za-turizam-otoka-raba/

ako može netko objasniti kako je moguće uložiti u 2014 godini 17 miliona iz kredita i da se smanji dug za 15 miliona kako kaže direktor?
nije li to razlika 32 miliona,dobit za 2014 je 12 miliona?
dali je to skrivena dobit o kojoj se govori?

info, ne.
nisam ni ja baš vičan financijskom računovodstvu, ali ulaganje u dugotrajnu imovinu u računu dobiti i gubitka “vidite” tek kao pripadajuću povećanu amortizaciju, ali kroz X godina (vijek trajanja dugotrajne imovine).
smanjenje obveza pak lako pratite kroz bilancu, a dio koji otpada na plaćene kamate vidite u financijskim rashodima RDiG.

skrivena dobit je obično pojam koji se veže uz podcjenjivanje prihoda i(li) precjenjivanje rashoda, odnosno razno-razne više ili manje opravdane rezervacije.

u kontekstu HIMR se vjerojatno o tome govori zbog rezervi kojih još ima zbog toga što je država vlasnik.
što može i ne mora biti točno kod HIMR s obzirom na visoku 39%-tnu EBITDA maržu s kojom rade.

mikan@
očito znate više od mene.
u 2011 krediti 150 mil u 2014 krediti 170 mil.povečanje za 20 mil kada tome dodamo
dobit 2011-2014 koja je 33 mil.Uloženo od 2011 do 2014 je 120 mil
od kuda se stvorilo tih 65 mil razlike koji su uloženi a nisu iz kredita ili dobiti?

U izvještajima pogledajte izvješće o novčanom tijeku. To bi vam sve trebalo objasniti. Dobit morate uvećati za amortizaciju

Nemoj misliti na m2!

info, ne znam, trebao bih malo bolje pogledati… vidim da su dugoročne obveze 161.016 za 2015-06 i 139.970 za 2014-12
ali vas neke druge stvari muče – ne možete gledati iznos neto dobiti i razliku u dugotrajnim obvezama i računati da je to raspoloživa svota za ulaganje.
osim toga, nemam pojma na što je mislio taj što je izjavio da je 120 mil. kuna uloženo.

evo, sad sam pogledao i novčani tok od investicijskih aktivnosti je zaista oko 120 mil. kuna, ali uključujući i 23 milijuna u 2015. (plus četiri godine 2011-2014), ali to ne možete jasno vidjeti iz neto dobiti, koja je jedna potpuno druga kategorija, niti iz promjene u dugoročnim obvezama – pogotovo kroz tako dugo razdoblje… promjena od 20 mil. kroz pet godina može značiti i da se 50m otplatilo, a 70m novih uzelo (recimo).

nadam se da će se još netko uključiti, jer bih i ja volio nešto naučiti. 😉

daliborop, hvala, malo sam predugo pisao post 😉


U izvještajima pogledajte izvješće o novčanom tijeku. To bi vam sve trebalo objasniti. Dobit morate uvećati za amortizaciju

amortizacija 2011 do 2014 je 95 mil
to bi bilo previše jer razlika između investicija i dobit+kredit je 65 mil
kako doći do rezultata 65 mil?


…malo ljudi u hr vjeruje da drzavne firme mogu biti profitabilne a pogotovo ne jako profitabilne (i ja spadam u tu skupinu).

…Da HIMR vrijedi ovako i onako, u to ne sumnjam. nazalost to nije uvijek dovoljno da se zaradi na dionici.


do sada nisu zaradili samo oni koji nisu kupili zar ne?
vrijedi od 2008 ili i ranije ako je netko dokupom smanjio ulaz.
mi koji smo kupovali i na 600 isto nismo na gubitku ako sada ne prodamo te dionice jer imovina vrijedi >830 a doći će i dan naplate,biće tih 600 dobar ulaz zivi bili…
do prije dvije godine cijena je bila 200 i ako sada odvrtimo temu unazad moglo se tada pročitati mnogo toga radi čega nije bila senzacija rast cijene >600
ako to usporedimo sa avg zaradom avg zse investitora koji nije u 7 godina zaradio “ništa” bila je to jedna od top 10 propuštenih prilika u zadnje dvije godine pa i duže od toga.
i nezaboravimo najvažnije da smo tada kao i danas imali rizik gotovo “0”
sve je bilo tada a i danas je osigurano zlatnom policom osiguranja.
nekretnine prvi red na moru danas u 1/2 a nekad u 1/4 cijene.
tko je vidio “bolje prilike” nije se baš proslavio u prošlosti
vjerujem da neće i u budućnosti.
rekordni rezultati se objavljuju 5 godina za redom a nemalo čudo bi se trebalo dogoditi da se to ne desi i sljedeće godine pa i one iza toga …
godinama se ovdje izmjenjuju dobre i odlične vijesti
bile su samo dvije manje dobre(dva propala natječaja) ne i loše jer vjerujem da će odgađanje privatizacije biti najbolje za strpljive dioničare.
ja bi odgodio na 3 godine i tada napravio novu procjenu imovine
pa neka nazovi kupci samo lažu sebi i drugima i neka žive u nadi.
ako ne dođu k razumu ozbiljan novac koji koji je već u hr će ih “otrijezniti”
od 2016 će 60% kapaciteta biti na 4* pa neka si oni samo izmišljaju “utege”
dublje će pod njima potonuti.
zašto prvo ne dignuti sve na 4* i prihod na 250 ebitda 100 dobit 50 pa onda prodavati?a za 250 se danas prodaje večinsko vlasništvo nad himr i preskupo je,stvarno smiješno.povoljno za neprepohlepne i one koje vide samo par godina unaprijed. gospodo hr menađeri,skupo odijelo,mobitel,auto ali ipak treba još nešto više od toga za uspjeh.
nisu to lobiranje ili slične aktivnosti ta su vremena prošla,vrijeme je za odlučne i brze jer ozbiljan novac već “operira” po hr i već sutra biti će prekasno za ugrabiti ovaj biser mediterana sa monopolom na destinaciju koji omogućava extra profit,s mogućnošću bavljenja nekret. biznisom a to sigurno nije ušlo u procjenu imovine a nije ušlo ni 50-90kn dobiti po dionici nakon rast-ove procjene 780.
za kredite himr netreba brinuti jer idu oni o kakvim todex i ekipa niti ne sanjaju,odgoda,2%…
meni nije teško biti strpljiv pored ovakvih rezultata koji u u nekim segmentima usporedivi ili bolji od privatnog sektora.
polazište da čim je nešto državno da to nemože biti dobro,profitabilno ili konkurentno privatnom sektoru je zabluda koju su mnogi već platili velikom propuštenom prilikom za ulaz po 200 kn pri Bv 450(i to nereval.>20 godina,građevinsko zemljište prvi red do mora 30 eur-a) kada je vikt.”poklanjala” 10.000 dionica.
ta će zabluda o navodnom problemu”državnog vlasništva” i kod zadnjih nevjernih toma biti uskoro razbijena.
nisu više niti mjeseci u pitanju,prije tjedni ili dani.živi bili…
ne mali broj privatnih neće se moći mjeriti sa rezultatima državnog.veliki doprinos tome daje i potencijal raba.
potencijal koji isto nije uračunat u procjenu od 780,doći će ozbiljan novac on će razumjeti,platiti,naplatiti i naučiti nazovi kupce kako razmišljati,raditi,profitirati sa “škrinjom poklona”
meni je oduvijek bilo najvažnije da je rizik najmanji a dobit sekundarno.
mislim da sve veći dio ulagača sazrijeva i shvača da je velika i brza zarada prečica koja ne vodi do cilja već da je najvažniji rizik.
bilo je i biti će i drugih prilika.
boljih a da je rizik tako mali?
time…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Mislim da su veći ulagači u ovom slučaju samo vrlo oprezni. Sjetite se samo slučaja Sunčanog Hvara, Orco grupe itd… Znam neke iz tog doba koji su i zdravlje izgubili zbog te privatizacije: tada se kupnja na 250 kn činila odličnom međutim šokovi koji su uslijedili nakon osiromašili su mnoge ulagače. Rizik uvijek postoji kada se trguje s državom.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close