HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je li nekome sjela dividenda?!

sjelo 16.09.2015.
zaba-tekući račun

FOTO: Velika nova investicija Cromarisa, trenutno najveća u domaćem ribarstvu

za 250 prodaje se večinski paket Imperijala.

“Adris prosječno godišnje investira više od 500 milijuna kuna, spaja tradiciju, vlastite potencijale i suvremena poslovna iskustva, otvarajući tako nova radna mjesta”, kazao je Vlahović.

nadam se da ga zanima Imperijal.
za 600 kuna bi mu prodala svoje dionice.
zašto čekaju sa novim natječajem?

http://www.seebiz.eu/uskoro-natjecaji-za-privatizaciju-imperijal-rab-jadran-hotele-makarska-i-hotele-maestral/ar-119501/


sjelo 16.09.2015.
zaba-tekući račun

FOTO: Velika nova investicija Cromarisa, trenutno najveća u domaćem ribarstvu

za 250 prodaje se večinski paket Imperijala.

"Adris prosječno godišnje investira više od 500 milijuna kuna, spaja tradiciju, vlastite potencijale i suvremena poslovna iskustva, otvarajući tako nova radna mjesta", kazao je Vlahović.

nadam se da ga zanima Imperijal.
za 600 kuna bi mu prodala svoje dionice.
zašto čekaju sa novim natječajem?

http://www.seebiz.eu/uskoro-natjecaji-za-privatizaciju-imperijal-rab-jadran-hotele-makarska-i-hotele-maestral/ar-119501/

Pa ako bi razmišljao kao kolega migra onda nema veze koliko je cijena HIMR na burzi jer vrijeme radi za vas i zaradit čete pa iako to bude za 10 godina. No mislim da niko na ovom forumu ne razmišlja tako. To nikako ne može važiti za državnu firmu za koju se nikad ne zna kako če se neko umiješati u poslovanje.



sjelo 16.09.2015.
zaba-tekući račun

FOTO: Velika nova investicija Cromarisa, trenutno najveća u domaćem ribarstvu

za 250 prodaje se večinski paket Imperijala.

"Adris prosječno godišnje investira više od 500 milijuna kuna, spaja tradiciju, vlastite potencijale i suvremena poslovna iskustva, otvarajući tako nova radna mjesta", kazao je Vlahović.

nadam se da ga zanima Imperijal.
za 600 kuna bi mu prodala svoje dionice.
zašto čekaju sa novim natječajem?

http://www.seebiz.eu/uskoro-natjecaji-za-privatizaciju-imperijal-rab-jadran-hotele-makarska-i-hotele-maestral/ar-119501/

Pa ako bi razmišljao kao kolega migra onda nema veze koliko je cijena HIMR na burzi jer vrijeme radi za vas i zaradit čete pa iako to bude za 10 godina. No mislim da niko na ovom forumu ne razmišlja tako. To nikako ne može važiti za državnu firmu za koju se nikad ne zna kako če se neko umiješati u poslovanje.
[/quote]
Istina, ali u ovoj nasoj bari to vrijedi za bilo koju firmu jer zakonske zastite skora pa nemas!



sjelo 16.09.2015.
zaba-tekući račun

FOTO: Velika nova investicija Cromarisa, trenutno najveća u domaćem ribarstvu

za 250 prodaje se večinski paket Imperijala.

"Adris prosječno godišnje investira više od 500 milijuna kuna, spaja tradiciju, vlastite potencijale i suvremena poslovna iskustva, otvarajući tako nova radna mjesta", kazao je Vlahović.

nadam se da ga zanima Imperijal.
za 600 kuna bi mu prodala svoje dionice.
zašto čekaju sa novim natječajem?

http://www.seebiz.eu/uskoro-natjecaji-za-privatizaciju-imperijal-rab-jadran-hotele-makarska-i-hotele-maestral/ar-119501/

Pa ako bi razmišljao kao kolega migra onda nema veze koliko je cijena HIMR na burzi jer vrijeme radi za vas i zaradit čete pa iako to bude za 10 godina. No mislim da niko na ovom forumu ne razmišlja tako. To nikako ne može važiti za državnu firmu za koju se nikad ne zna kako če se neko umiješati u poslovanje.
[/quote]

moja zarada je sada 100% ali žalim što nisam prodala prošle godine po 620.
pristala bi na početnu 550-600 kuna.
oni koji nebi imaju razloge zašto tako razmišljaju.
Vi ste kao i ja vidjeli prednosti ove državne firme kada ste odlučili uložiti umjesto u neku privatnu.
nadam se da će postati privatna s time još bolja.
iz vaših komentara može se naslutiti kao da želite da cijena pada.to je suprotno od mojih želja.
cijena dionice se je često i jako mjenjala u zadnje dvije godine od kada sam kupila.
200-620-400-550-400-500-440
prodala sam nešto dionica na 500 koje sam dodatno kupila po 430,pa ću ih opet kupiti.
mogu samo čekati i navijati za dobre vijesti i rast cijene.
nadam se da će novi natječaj i rezultati glavne sezone do kraja godine dignuti cijenu iznad 550.
dobit
2011 3
2014 12
koliku dobit očekujete u 2015?

info, vi pričate o neto dobiti?
to vam kod turista i nije neki napeti pokazatelj

Ja sam kupio himr samo zbog potencialne privatizacije inace ne bi nikad kupio. I ne zelim da cijena pada nego da prodam vise. Neto dobit ocekujem oko 20 mio.

kolega mikan je u pravu,nisam knjigovodstvene struke.
pratim dobit kao statistički pokazatelj trenda i to je sve.
ima tu iskusnih kolega koje će bolje analizirati rezultate.
nedavno sam čitala blog N.B. i tamo vidjela ovu tablicu za turističke dionice.
za početnike kao ja slikovit prikaz odnosa među turističkim dionicama.
očekivala sam Imperijal kao državnu firmu na dnu.
po toj tablici skoro sve privatne firme a Imperijal je u sredini.
kolega slovenac1 kaže da ne bi kupovao imperijal da nema privatizacije.
ne bih ni ja prije dvije godine bez privatizacije i ovog članka
http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Rapski-Imperial-rusi-rekorde-poslovni-rezultat-mjeri-se-zaradom-a-ne-brojem-nocenja [novilist.hr]
danas se dvoumim oko prodaje jer dobit je od 2011 svake godine duplo veća.
nije 2014 radi poreza i kiše.
pričekati ću rezultate za glavnu sezonu pa odlučiti kako dalje.
kada bi povečali dividendu na 10 kuna ne bi prodavala.
dali je to realno očekivati molim da upučeniji odgovore.

kako stvari stoje izvješće za 3q ne trebamo ni čekati jer je tu sve već izneseno Vaš link …
a s obzirom da su vodeći igrači samo u zadnjih mj. dana iz samo njima poznatih razloga istresli po bidu cca 1400kom mogu konstatirati da se još i dobro držimo.

who dares, wins

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Rapski-Imperial-ce-uloziti-osam-milijuna-eura?articlesrclink=related

evo materijala za reviziju razmišljanja onima kojima govore da himr ne vrijedi jer je precjenjen,ima lošu upravu,radnike,kojeg nebi kupili da nema privatizacije,koji se boje da je uprava protiv privatizacije…
nisu uvijek oni koji nose crne naočale sljepi pored zdravih očiju,više da bi htjeli da drugi tako misle pa da kupe što jeftinije što je legitimno pravo ali i rizik koji se neće večini isplatiti.
nije ovo likvidna dionica kao rivp, može ovo na par stotina komada ili manje za 20% gore kao od šale,pa na toj količini opet toliko…
već viđen scenarij više puta pa je i izgledno ponavljanje
ovi koji su štopali i danas štopaju ali sa sigurnijeg rastojanja a nestat će kao magla na suncu nakon što počiste ask “se razme”ako je tako bilo ne znači da će tako i biti zar ne?
znači uskoro će ostati samo oni koji se boje tankera,tsunamija,izbjeglica,vanzemaljaca,smaka svijeta…
a to bi moglo utjecati na cijenu i bez natječaja koji bi mogao svakog trena.
iako imamo tehničku vladu nemamo tehnički cerp.
neka rade ono za što ih plačamo.
glavna sezona je gotova,”idemo delat”
mladene prodrmaj malo ekipu.
oni koji su se bojali ili su htjeli da se mi bojimo stagnacije prihoda usprkos rastu profitabilnosti stigao je i više nego adekvatan odgovor.
rast noćenja u 2015 od 10% uz povečanje “gotovo svih cijena”
pa neka budu slobodni izjasniti se dali i za 2015 očekuju stagnaciju prihoda?
za 2016 ne vidim razloga za strah jer >60 mil kn ulaganja
a uprava kaže” Već sada je promocija investicije dobro prihvaćena na turističkom tržištu”
stvarno netreba biti “spektakularno” mudar da se zaključi kako već sada postoji velika vjerojatnost da će i u 2016 biti oboreni svi rekordi uključujuči i profitabilnost.
što će nekima biti opet veliko iznenađenje kao i svih ovih godina,neznam samo kako nisu već sami sebi smješni sa čuđenjem?
ipak je himr državna firma i nebi “smio” tako…
stvarno “nije fer” prema privatnom sektoru da se moraju slikati po nekakvim exelicama ispod državne firme.
pa se samoprozvani gurui(“gutači” bilanci) znoje kako bi postavili formule a rješenja nema koje bi njima odgovaralo.
i kako će onda cijena na 150 da oni kupe dionice od nas pitam ja vas?
otok rab ima neosporan potencijal mediterana koji će privatizacijom još više doći do izražaja
tko zna možda će ovi što crnjače zaključiti (nadati se) da će privatizacijom sve propasti.
činjenica da danas nema ulagača koji bi kupovali himr po 0.55 od procjenjene imovine(450/830)-nekretnine na moru
a nije ih bilo ni u prošlosti kada sam u sličnim situacijama bio jedini kupac mislim da je radnja bila na 205 kn nakon objavljenog odličnog FI.
vjerujem da će svi oni jednog dana biti razočarani propuštenom prilikom i pridružiti se postojećoj vojsci razočaranih.
kada će doći taj dan?
mislim da godine nisu u pitanju,prije…
možda griješim nebi bilo…
kako bilo nam dioničarima sljedi miran san a onima koji žele to postati mokri snovi + vrijeme koje nije na njihovoj strani.
najmudriji i najsretniji će se u manjem dijelu ukrcati,ostalima školica kao zalog budućnosti.
win win reklo bi se ili krivo gledam?
sezona ribolova počinje pa ribari
bistro

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

>win win reklo bi se ili krivo gledam?
Mislim da je glavni problem da malo ljudi u hr vjeruje da drzavne firme mogu biti profitabilne a pogotovo ne jako profitabilne (i ja spadam u tu skupinu).
E, onda to znaci da dok ne bude HIMR privatiziran nece imati onaj rast koji bi mogla. Do tada (pogotovo danas kada svi “turisti” rastu) ce rasti (cak bih rekao i po sili inercije) … vjerojatno i dijelom (dobrih!?) odluka svoje uprave.
a privatizacija je ocigledno pomaknuta … do kada tesko je reci ali mislim da je timeout u slijedecih par mjeseci vise nego vjerojatan. To je i dovoljno vremena da se nova ekipa (ako bude tako na izborima) poslozi i krenu u unovcavanje izborne pobjede.
P.S.
Da HIMR vrijedi ovako i onako, u to ne sumnjam. nazalost to nije uvijek dovoljno da se zaradi na dionici.


>win win reklo bi se ili krivo gledam?
Mislim da je glavni problem da malo ljudi u hr vjeruje da drzavne firme mogu biti profitabilne a pogotovo ne jako profitabilne (i ja spadam u tu skupinu).
E, onda to znaci da dok ne bude HIMR privatiziran nece imati onaj rast koji bi mogla. Do tada (pogotovo danas kada svi "turisti" rastu) ce rasti (cak bih rekao i po sili inercije) … vjerojatno i dijelom (dobrih!?) odluka svoje uprave.
a privatizacija je ocigledno pomaknuta … do kada tesko je reci ali mislim da je timeout u slijedecih par mjeseci vise nego vjerojatan. To je i dovoljno vremena da se nova ekipa (ako bude tako na izborima) poslozi i krenu u unovcavanje izborne pobjede.
P.S.
Da HIMR vrijedi ovako i onako, u to ne sumnjam. nazalost to nije uvijek dovoljno da se zaradi na dionici.

http://www.seebiz.eu/uskoro-natjecaji-za-privatizaciju-imperijal-rab-jadran-hotele-makarska-i-hotele-maestral/ar-119501/

Kad je ovo bilo napisano jasno se znalo da idu izbori, tako da možda i hoče natječaj sada jer nekome to može odgovarati.

New Report

Close