HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

8000€ kvadrat??? da li se ovo uspoređivati po bilo kakvim parametrima?
Vaš link …

who dares, wins

kolega, raspitaj se malo kolike su cijene u dubrovniku i okolici za stare kamene kuće ( ili usporedi sa stanovima u starim kamenim objektima na stradunu ), pa ti neće biti čudno. ovo su ipak superluksuzni apartmani. a u boki kotorskoj ima i skupljih apartmana. sve naravno, rusko.

stradun i stare kamene vile su ipak rijetkosti na tržištu. ovdje se radi o novogradnji pa si mogu zamisliti šta bi tu sve trebalo biti ugrađeno da opravda ovu cijenu. meni je to malo pretrpano pa ovako iz daleka liči na brazilsku favelu. no dok ima kupaca tko te pita. stavio sam ovi samo da se vidi podcijenjenost imperala.
Vaš link …

who dares, wins

uz dužno poštovanje prema svim imateljima himr-a, meni je po sadašnjoj cijeni i precjenjen. vjerovatno i potencijalnim kupcima, zato i nema prodaje. koliko mi poznato, barem 80% objekata treba temeljitu rekonstrukciju, a od toga polovicu srušiti i ponovno izgraditi. naravno, ako se želi podići standard. ako ne, onda …… još nekoliko godina stagnacije do privatizacije.

Sve je to tako ali mi naprijed nikako, čini se za sada nema naznaka da bi se dionica pokrenula…Natječaji ništa pametnog nisu pokazali, ova vlada je svoje rekla, druga možda i gora po ovom pitanju prodaje…Možda za 300 kn po dionici bi bilo svima interesantno, imam dionice i neću ih lako prodati, a dali ću dočekati sunce Bog zna…..Na kraju cjerujem nekako u uspjeh i puno sreće svima vlasnicima ove dionice….

pa cijela burza je u komi tako da ne znam šta bi ovdje spektakularno trebalo biti. sad baš da bi 80% toga trebalo srušiti nisam siguran. vrijednost hotela imperial je baš u njegovom starijem izgledu, a i da je tomu tako dovoljno je to računati kao cijenu livade pa je opet podcijenjeno. onog dana kad se pronađe kupac cijena će skočiti na tu razinu i nema više mogućnosti za zaradu. do tad može se pogledati njihova interaktivna mapa. Vaš link …

who dares, wins

“Država je ovim postupcima na izlasku iz vlasništva portfelja turizma, pred nama su još privatizacije Imperijala Rab, Hotela Maestral te Jadran Crikvenicu.”
Vaš link …[/url]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


uz dužno poštovanje prema svim imateljima himr-a, meni je po sadašnjoj cijeni i precjenjen. vjerovatno i potencijalnim kupcima, zato i nema prodaje. koliko mi poznato, barem 80% objekata treba temeljitu rekonstrukciju, a od toga polovicu srušiti i ponovno izgraditi. naravno, ako se želi podići standard. ako ne, onda …… još nekoliko godina stagnacije do privatizacije.

ispada da ima onih kojima to ipak vrijedi jer da ne vrijedi bi prodali.
a ovako jeftino drukanja pada nisam vec dugo vidio (uz duzno stovanje sto god vi mislili o ovoj dionici)

ma pusti to. ljudi pišu totalne bedastoće. što iz neznanja što zbog nekih drugih poriva. ima tamo na blogu kod guru-a izračun za vrijednost 1 kamp mjesta od 15 000€ (što mene kao nepopravljivog kampera u opće ne čudi) ovdje ima ako se dobro sjećam 5000 mjesta. ne moraju biti baš po toj cijeni ali…
jedini problem je što se meni čini da se cjelokupna fondovska industrija urotila da sve što valja rasproda u bescjenje. na blogu se pominje valamar i jadranka m. lošinj kao trenutni biseri turizma i ako se malo bolje zamislimo znamo da je to kd viktorija rasprodavala kao da nema sutra. i gle kojeg slučaja i ovdje imaju upetljane svoje prste.

who dares, wins

zašto ste se okomili na kolegu randy-a
pa sam vam je napisao nekad ovdje da će kada himr naraste na >300 svoje prodati
sad svi znamo da je mogao na 600-640 nedugo poslije toga.
iz toga je jasno koliko njemu vrijedi himr,meni nije bilo dovoljno tih 600-640 jer sam uvjeren da vrijedi više i da će doći taj dan.
u međuvremenu se imovina oplođuje i nema razloga za nervozu osim kod onih koji bi kupili po što nižoj cijeni.
što će cijena više dole biti će više zainteresiranih i opet će doći dan kada će na smješnom volumenenu ovo odletiti 30-50% i omogućiti onima koji žele izlazak.
u međuvremenu mudri skupljaju po sitno preuzimajući gotovo nikakav rizik sa mogućnošću daleko iznadprosječne zarade za zse prilike.
i u našem je interesu da ima što više takvih da nam spuste cijenu ako smo spremni na dokup.
biti će još više vrhnja za strpljive,za one koji vjeruju i one koji se daju nagovoriti.

kolega verdi je odlično uočio jedan obrazac
prvo kupuj i po 1200 a onda prodaj i po 200
razlika je samo u onoj jednoj “jedinici” ispred
zar ćemo cjepidlačiti oko toga[emo_smijeh]
isprike udjelničarima na šali a posredno smo gubitnici(i to ne mali) i mi koji nismo.
a tko je dobitnik to je pitanje za “milijunaša”

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

istina migra, prodao sam jer sam imao malu količinu, te nisam mogao skupiti više po željenoj cijeni. ispalo je da sam škrtario sa 10-20 kn, ne vjerujući da može poteći u kratkom roku kao što se dogodilo, tako da sam propustio finu zaradu. e sad je pitanje na koliko bi ih prodavao??!! iskreno, moj target je bio nekih 475-500 kn max maxa! išlo je i puno više, ali na tim razinama ja bi sigurno rasprodao svu količinu. ispada krivo, ali živo me zanima kad će se vratiti na te razine!

p.s. morgan stanley se obogatio PRERANO prodajući papire!

kolega verdi kao nepopravljivog kampera sigurno će vas razveseliti da je kupljeno zemljište za proširenje kampa padova 3 [emo_namigusa][emo_smijeh]
kamp je najprofitabilniji dio biznis u turizmu jer su ulaganja bitno manja od ulaganja u hotele pa i povrat na uloženo brži.
a zemljite ostaje “nezagađeno” sa mogućnošću gradnje po želji u budućnosti što je ogromna vrijednonst koliko god se neki trudili relativizirati važnost da himr raspolaže sa > 300.000 m2
svoje sam kvadrate plačao po 300 eur pa sam na svojoj koži osjetio težinu kvadrata na moru.
tko ne vjeruje neka proba kupiti sam ili može glumiti strpljivost kao ja 10 godina ali kad čovjek ne živi 1000 godina moraš kupiti i platiti naravno, sada plačem jer sam platio 300 umjesto 150-200.
nije to ništa kako će plakati za koju godinu ovi koji sada na himr glume “strpljivost”.
ja sam izgubio 0,5 mil kn a ovi će u stotinama mil kn.
himr još uvijek knjiži vrijednost građevinskog zemljišta po 30 eur.
čvrste građevine amortiziraju na 30 godina i tako se zamagljuju stvarna profitabilnost i vrijednost imovine. a nije ni ono prikazano “za baciti” u svakom slučaju puno više nego u banci a pri riziku gotovo”0″
stavljam “ruku u vatru” da će ove godine biti ostvareni još bolji rezultati.
spavam “kao beba” isto preporučam svim dioničarima.
pustitie sekiraciju onima kojima je himr ne vrijedi,nešto staro,za obnovu 80%…[emo_smijeh]
himr ulaže 4,7% od operativnih prihoda u marketing a već prošle godine krema dolazila na rab

http://www.24sata.hr/reporteri/kraj-lopara-na-rabu-uplovila-jahta-od-milijardu-i-260-mil-kn-270963

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Po-broju-kruzera-Rab-je-kvarnerski-Dubrovnik

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close