HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dok nije bilo u crobexu bar se nešto trgovalo. koja je ovo lakrdija od burze…

prije svega je lakrdija od cijene po kojoj nema zainteresranih prodavača
likvidnost će doći kada cijena naraste >500
ili kad neki ozbiljniji investitor shvati da ovo i bez privatizacije vrijedi više od 500
a što bi mogao pokupiti ispod 500?to je tek lakrdija od količine
prvi ozbiljni nalog (veći od 100 kom) je na 600
pametnom dosta

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

dali je netko izračunao koliko će OTP indeksni fond kupiti dionica radi ulaska u crobex?
ima li tko procjenu koliko bi cijena mogla narasti?

A zašto mislite da bi cijena trebala narasti?
Zašto ne bi pala?
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


A zašto mislite da bi cijena trebala narasti?
Zašto ne bi pala?
lp
može i pasti kako vi kažete
nebi bilo prvi puta da sam pogriješila
mislila sam da ako će otp indeksni kupovati u tisućama komada da će cijena rasti.
moguće da sam u krivu jer neznam o kojoj se količini radi
dali vi znate?
još se dvoumim oko dokupa pa razmišljam kako će utjecati ulazak u crobex.

ask se opet pretvorio u jedno veliko ništa. prodavač od juče kad je vidio da ima interesa za kupnjom je pobjegao. na bidu se lipari. nikad nisam mogao razumjeti kupce koji na dionicama gdje je potencijal rasta recimo 2-30% ganjaju još dodatnih +1%. dok to uganjaš ode onih 20%.

who dares, wins

Nikako da propadne malo po bidu, istina sada nema niti aska.. [emo_mrgud]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

od sutra bi valjda onaj indeksni fond nešto kao morao. ali ne razumijem bit takvog fonda na zse. znači kupuješ nešto što je ušlo u index a to se je pretežno desilo sa rastom cijene. i onda kad ispadne iz indexa obično i pada cijena pa moraš prodavati sa gubitkom. da su sastavnice indexa stalne to bi imalo smisla.

who dares, wins


od sutra bi valjda onaj indeksni fond nešto kao morao. ali ne razumijem bit takvog fonda na zse. znači kupuješ nešto što je ušlo u index a to se je pretežno desilo sa rastom cijene. i onda kad ispadne iz indexa obično i pada cijena pa moraš prodavati sa gubitkom. da su sastavnice indexa stalne to bi imalo smisla.

potpisujem i dodajem da će otp indeksni morati kupiti >2000 kom
pitanje je samo kojom će strategijom kupovati.
strpljivo ili agresivno teško je biti pametan jer može ovo brutalno potegnuti prema gore tako je prošle godine sa 200 do 640 došlo u par mjeseci (iako su neki gurui savjetovali da treba prodati po 150).
trenutno ima vrlo malo zainteresiranih prodavača u išćekivanju objave novog natječaja.
osobno nebi imao živaca glumiti nekog kome ne gori pod petama.
bilo bi im mudrije da dignu cijenu na 500+ mogli bi skupiti tu potrebnu količinu u suprotnom se igraju sa vatrom.
jedna vijest i raketa na malom volumenu viđeno već više puta na himr u zadnjih godinu dana.
najkasnije u maju mjesecu jer dolazi objava Fi 1Q koja će trasirati smjer rezultataza 2015 a već sada se vidi iz aviona da će pasti novi rekord.
pitanje je samo za koliko jer sve ide u prilog našem turizmu čak i konkurencija
tunis i grčka koji nam uzimaju dosta gostiju su u ozbiljnim problemima.
ne vide samo oni koji žele biti sljepi pored zdravih očiju.
živi bili pa…
sretno svima a najviše otp-u koji je u najnezavidnijoj situaciji
svi znaju da moraju kupovati a i bez toga gotovo nitko ne želi prodati po ovoj “lakrdiji” od cijene a na asku do 700 kn ni 600 kom

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

evo nešto se dešava. da se indeksni nije raspištoljio?

who dares, wins

verdi@
bitno je veća vjerojatnost da će sa odgađanjem kupnje platiti više
pitanje je samo koliko više.
odgađanje čak nebi bio mudar potez kada se i nebi znalo da moraju kupovati.
po meni nema dileme kupi što prije možeš ili preuzimaš dodatni rizik većeg ili manjeg porasta cijene.
nasuprot tome pad cijene sa ovih vrlo niskih razina je vrlo malo izledan i moguća jeftinija kupnja vrlo malo izgledna.
likvidnost će se povećati sa porastom cijene ili će porast cijene povećati likvidnost.
kokoš ili jaje?
win-win ili krivo gledam?
odgovor uskoro

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ima Victorija dovoljno dionica, da zadovolji sve koji žele kupiti nešto više[emo_smijeh]

slovenac1@
to je točno kao što je i točno da su “bacili u vjetar” do sada > 5 mil kn i da su se time brutalno iskompromitirali pa su daljne akcije u tom smjeru(“prodaj po manje ali ne po više”) manje izgledne a možda i griješim.
nisam već neko vrijeme radio točan izračun ali mislim da ispod 500 nemoraju(ako su ikad i morali )prodati niti komada.
kada uhvatim vremena postat ću izračun
koliko znam od kada je cijena pala zadnji put ispod 500 nisu prodali ništa?
ljepo vrijeme vuče van pa se nema vremena[emo_smijeh].

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close