HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hotel Imperial nije prodan jer je preskup.

Ako je bila jedna obvezujuäa ponuda, koja je pala zbog nekih pravila, onda ona nije mogla biti ispod navedene cijene.

Naravno da je mogla. Vi tvrdite da je netko zelio kupiti himr a da mu je bilo skupo otkupiti ponudbenu dokumentaciju? Tako se jedino kupuju salonski auti

Na JDPL je bilo 3 ponude od koji su 2 bile ispod “navedene” cijene. Treća je bila po cijeni ali je bila uvjetovana. Pa se natječaj radio ponovo i to po nižoj cijeni?

Nemoj misliti na m2!

meni u opće nije jasno zašto je neka sila ovo prodavati. firma uredno radi, izvukla se iz prijašnjih dubioza, menadžment je stabilan i za razliku od drugih nije lopovski nastrojen. to ti je isto kao da se tjera neku njemačku saveznu državu da proda dionice VW !? valjda se treba rješavati onog dijela portfelja koji nosi goleme gubitke tipa petrokemija i td. ovo ne košta državu ništa. čak donosi i profit. oni koji pričaju da to ne vrijedi toliko jednostavno nemaju pojma s pojmom ili su zlonamjerni. na kraju krajeva ne moramo svi imati iste dionice. ima i belja, raznih plovidbi, pa i stečajuša. tamo je sigurno bolje nego ovdje.

who dares, wins

@verdi
Gdje će cijena ako bi država odustala od privatizacije?
I sasvim ste u krivu, tvrtke se ne prodaju kad rade gubitke nego kad dobro posluju. No istina je i da ne treba tvrtku koja dobro posluje prodati po svaku cijenu. Držva dugoročno sigurno nije dobar vlasnik i to se pokazalo previše puta do sada. I nije baš neka usporedba sa VW, država tamo nije većinski, a i za razliku od naše ima novaca pa ga može i treba negdje ulagati.

Nemoj misliti na m2!



@verdi

Gdje će cijena ako bi država odustala od privatizacije?
I sasvim ste u krivu, tvrtke se ne prodaju kad rade gubitke nego kad dobro posluju. No istina je i da ne treba tvrtku koja dobro posluje prodati po svaku cijenu. Držva dugoročno sigurno nije dobar vlasnik i to se pokazalo previše puta do sada. I nije baš neka usporedba sa VW, država tamo nije većinski, a i za razliku od naše ima novaca pa ga može i treba negdje ulagati.

A gdje bi vi da ide cijena ako se odustane od privatizacije?
Toliko maltretirate ovaj forum na temi LRH sa postovima od po jednu stranicu da ste mnoge odvukli sa ulaganjem u tu dionicu, jer je tema LRH kopija teme BLJE DDJH ili PTKM, drukanje do beskraja. Ako baš želite znati LRH, ćiji sam i ja dioničar je zainteresirana za HIMR u ova dva kruga, kako znam – rekla mi teta na Dolcu, istina je da im je početna cijena od 780 kuna preskupa, kao i Valamaru, ali ne očekujete valjda da se proda po sadašnjih 430 kuna. Umjesto paušalnih rečenica tipa ” Gdje će cijena ako bi država odustala od privatizacije?” ako već dolazite ovdje na ovu temu a nemate dionice, mogli ste se barem upola potruditi kao na temi LRH.

U međuvremenu meni je ovdje odlićno, sjećam se jednom mi je jedan poznati špekulant rekao da je svojevremeno kupio košaru s puno voća u znak zahvale tada dečkima iz RBA zbog onoga što su činili sa HUPZ, mislim da ću se ja isto tako zahvaliti dečkima iz KD viktorije, svi zadovoljni, zadovoljni oni, zadovoljan ja , zadovoljan moj broker.

lp

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ne treba se brinuti za cijenu. svi znamo kako je došlo do ovih i još gorih razina. što se tiče ovoga kad i šta treba prodavati samo se prisjeti priča o brodogradilištima. za 30 godina su uništili par budžeta i na kraju su ih se riješili i sad je tamo mir i tišina. ako državi toliko hitno treba novac, a imperial je tu zapravo kap u moru zašto na primjer ne otpale janaf? pusti sad one priče o strateškim firmam jer mi strategije nikakve nemamo, a i da imamo nije velika razlika između privatnog i državnog u toj priči. i proizvođači oružja su privatni pa to lijepo funkcionira. mogli su i mirovince prisiliti da otkupe državni udio. bila bi im to vrhunska investicija. stavi se u položaj da si ti država pa bi vidio šta bi prije prodavao. ovo ili neke napuštene vojne objekte i ostali mrtvi kapital. upravljanje vlasništvom ima iste principe bez obzira da li je to državno, komunalno ili privatno samo je stvar savjesnosti onih koji to rade.

who dares, wins

Mogli su svašta ali nisu. Privatizacija je jedino pametno rješenje jer da se privatiziralo prije 3 godine kad je donesena odluka da se turističke tvrtke iz porfelja države prodaju već danas HIMR bi poslovao puno bolje nego posluje sada. Prihod bi sigurno rastao i možda već dosegao 200 mil kn, umjesto da 3 godine unatoč ne malim ulaganjima stagniraju.

Naravno da znamo da je LRH dala pismo namjere za HIMR, pa to nije neka tajna. Isto tako znamo da im je ova cijena previsoka. Što se mene tiče naravno da bi da ih kupi LRH jer radi se velikom potencijalu, a naravno da bi volio da ih kupe i što jeftinije. Ne vidim zašto vas kao dioničare previše brine za koliko će država prodati svoj udio. Bitno je da to napravi što prije i da tvrtka krene što prije dalje. Ni na LRH nije bilo bitno po koliko ih je dobio Ostoja, nego što su napravili nakon što su ih dobili. Imperial može isto tako nepredovati i rasti. Sad vam možda izgleda nezamislivo da bi u 3-4 godine Imperial mogao imati prihod od 200 mil kuna umjesto 120?
Tako je bilo i dioničarima LRH kad su prije 4 godine imali prihod 220 a sad 400, ili SLRS kad su sa 50 mil kuna u 5 godina digli prihod na 160 nakon privatizacije a danas “napadju” 300 mil.

Ako razmišljate o dugoročnoj dobrobiti tvrtke i njenih dioničara, važno ju je što prije privatizirati.
Ako ne mislite tako i samo kalkulirate o visokoj cijeni u preuzimanju onda vas ne zanima dugoročno ulaganje i poslovanje, nego špekulacija na preuzimanje. Sasvim legitimno i poželjno. Ali nije isti rizik.

Rekao sam vam davno da ću vam se pridružiti kad tvrtka bude privatizirana (zapravo vjerovatno neću jer će dio dioničara onda očito prodati) ako procijenim da je cijena ok, i da će novi vlasnik nešto od toga napraviti. Ako se većinskom isplati platiti tu cijenu, zašto se nebi i meni?
Sa državom kada je većinski vlasnik ne želim biti suvlasnik. Loša iskustva.

Nemoj misliti na m2!

nikad mi nitko suvislo neće moći objasniti zašto bi država morala biti lošiji gospodar od privatnika ako se poštuju sva načela razumnog poslovanja. imamo dosta primjera na zse gdje su privatni vlasnici male dioničare zavili u crno. ja u svakom slučaju izlazim iz dionice ako dođe do privatizacije. svaka cijena iznad 600 mi je super prihvatljiva i sve zavisi od toga kako mi se ponašaju nove mete. npr. imao sam neki načelni plan prelaska u belje na cca 40. i vidiš šta bi bilo. skakao bi kroz prozor na 35. jednostavno smatram da na nekim dionicama (kojima ne prijeti bankrot, a nije mi još ni jedna bankrotirala osim naslijeđenog mbtn) rizik može donijeti veći profit. imao sam nekad davno i lrh kad je bila 1xxx pa prodao na 2xxx. sve dok je zarada ne treba se žaliti. gubitci su problem.

who dares, wins


nikad mi nitko suvislo neće moći objasniti zašto bi država morala biti lošiji gospodar od privatnika

postoji razlika ovisno o tome da li je ta država npr. njemačka, švedska, norveška država ili je to hrvatska država, svaka naravno sa svojim političarima. ne sumnjam da bi njemački, švedski, norveški državni dužnosnici savjesno i odlično štitili državne interese. za naše to nikako ne mogu reći!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


Naravno da je mogla. Vi tvrdite da je netko zelio kupiti himr a da mu je bilo skupo otkupiti ponudbenu dokumentaciju? Tako se jedino kupuju salonski auti

Ma ja ne tvrdim nista
Samo mi je izgledno da bi otkup dokumentacij emozd abio neki signal i to se je nekako htjelo izbjeci.
P.S:
Cemu onda drugi krug ako nije otkupljena niti jedna dolumentacija?

funky. drugi krug započinje donošenjem odluke.tek tada se može okupiti ponudbena dokumentacija.
dalibore. razmisli o onom što ti je napisao plavi.

New Report

Close