HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne znam koju su metodu procijene koristili od propisanih uredbom, ali su pretjerali.bilo je tu previše projekcije budućeg razvoja društva.da vrijede znatno više od trenutne cijene na burzi nema sumnje.



sa privatizacijom ili bez nje imovina vrijedi 782 bez ostalih bonusa

bez veze…da vrijedi toliko onda bi je netko i platio toliko na silnim natječajima do sada! tebi ne pada na pamet da je možda imovina precijenjena i da je zato nitko ne želi toliko platiti čak ni s navodnim "bonusima" ??
pa nije natječaj objavljen u lokalnom listu pa da nitko ne zna za njega nego u državnim glasilima i stranicama DUUDI-a koje prate svi međunarodni investitori koje zanima kupnja državnih tvrtki!
ako nema niti 1 ponuda u 2 pokušaja, onda je jasno da je imovina precijenjena i da treba nova realna procjena i niža početna cijena!

[/quote]
imovinu su procijenili službeni procijenitelji i sam sam kupovao na moru i znam cijene.
ovo što mi nazivamo kupcima su samo “nazovi kupci” koji misle da će uspjeti ucjeniti državu pred bankrotom da će im prodati u pola cjene a neće jer nema više hrabrih koji bi to potpisali.
“ozbiljan novac” je na putu on neće imati problema već će biti presretan da kupi po ovoj početnoj od 782 i pokupit će sve “bonuse”
ne zaboravi da je u međuvremenu vrijednost imovine narasla a tako će biti svih sljedećih godina dok se ne proda.
pored ovakvih fundmenata i kvalitetne uprave nisam za spuštanje cijene već ćekanje ozbiljnih kupaca.
to što su neki igrači iz prvih deset zakucali cijenu nije argument da himr ne vrijedi 800 kn i mene ne brine jer će prije ili poslije netko preuzeti njihove dionice ako će imati hrabrosti postaviti se na ask-u a nije se jednom dogodilo da su isti bježali sa ask-a,opet su se osnažili padom prošlog natječaja pa su počeli prodavati po 500 a da prije toga nisu hteli prodavti niti po 640 i time su nama koji smo kupovali napravili uslugu.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

migra. please, take it easy. i ja želim vjerovati da su realno procijenili vrijednost, ali mi poznavanje računovodstva i financija sugerira korekciju početne cijene.osobno ne očekujem znatniji pad vrijednosti dionice,na vijest o neuspjeloj prodaji, kao što ti očekuješ.

autolik@
svi mi imamo neke svoje izračune ali ipak je najizglednije da je onaj tko je imao pristup svim dokunentima napravio i najtočniji izračun.
imovina nije revalorizirana od devedesetih a to praktično znači da se građevinsko zemljište knjiži po 20 eur m2
nemože se svo zemljište jednako kategorizirati ali od knjigovotstvenih 20 do po mojoj procjeni avg 100 eur X stotine tisuće m2 = upišite sami
na čvrste građevine(beton kamen) koje se amortiziraju na 30 godina a traju stoljećima=upišite sami

i brzo ćete doći do 800 kn po dionici
to što u hr operiraju uglavnom “nazovi kupci” nije bitno jer će se to brzo promjeniti.
neka ti “nazovi kupci” si izaberu otok kupuju zemljišta i neka grade,a mogu samo sanjati da će ih koštati tako malo kao početna na himr 782 kn.
kada stignu ozbiljni kupci oni neće imati problema sa tim jednostavnim izračunima.i uzimanjem bonusa koji vrijede u stotinama mil kn.

iz koje to moje izjave si zaključio
“osobno ne očekujem znatniji pad vrijednosti dionice,na vijest o neuspjeloj prodaji, kao što ti očekuješ”

moja izjava govori potpuno suprotno:

“kada sam napisao pustimo privatizaciju jer himr vrijedi 500 kn i bez privatizacije
htio sam reći da bi cijena danas trebala biti 500 kn na temelju komparacije fundamenata sa ostalim turističkim dionicama i kada nebi bilo procesa privatizacije”

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Himr jednostavno ne vrijedi te novce. Da vrijedi imao bi kupca i to je to. S druge strane tko bi kupio kucu (himr) a da vlasnistvo nije cisto. Ako su mislili ovakve nesredjene firme prodavati,morali su ici s diskontom. Ocito da nemaju pojma sta rade.

vrijedi himr i dosta više ali nemamo mi trenutno poštenog kupca.
papiri nek se sređuju,sa sređenim papirima biti će i borba žešća.
poslovanje je komparatibilno sa privatnim sektorom.
imovina se svakin danom povećava za mene zadovoljavojućim tempom.
a s vremenom htjeli mi to ili ne “ozbiljan novac” će stići jer je već na putu a himr ostaje gdje je,nije zec i neće pobjeći.
svi imalo strpljivi su ovdje debelo naplatili strpljivost ne vidim kako bi se to moglo u budućnosti promjeniti.
kome ne vrijedi neka proda ako ima ili neka kupuje gdje će mu biti bolji prinos
samo ima jedna magična riječ “rizik”
koji je ovdje pokriven imovinom sa 170% na današnju cijenu a ako padne natječaj moglo bi se to diči i na 200%.
biće opet gužve ovdje jer win-win situacija je izgledan scenarij.
sretno svima

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Da se nalo umješam u debatu. Na žalost ozbiljni novac danas več postoji u svijetu. Razine indeksa nikad nisu bile više u zapadnom svijetu, a razina zaduživanja nikad niža. Znači ovdje nešto ne štima, nadam se da su problem samo neriješena imovinska pitanja. Imam dionice HIMR i čekam na bolje dane…

slovenac1@ kažeš:
” Na žalost ozbiljni novac danas več postoji u svijetu”
u svijetu da ali u balkanskoj banani još ne.
ovdje operira još uvijek ekipa iz prvobitne akumulacije kapitala.
koja je sve dobila potpuno ili gotovo besplatno pa im je nezamislivo platiti nešto po 1,0 procijenjene imovine.dodatno su opterećeni jer misle da s obzirom na tešku financijsku situaciju države imaju pravo očekivati dodatne popuste a to im je tek najveća zabluda jer prosjećni političar danas se ne boji bankrota države ali se jako boji da ga se optuži da je nekome prodao nešto ispod cijene.
ponovio sam to više puta pa mugu i ponovo:
sreća za nas da je tako jer himr može biti prodan kako kaže bivši ministar turizma po > 1500 treba samo pričekati da dođe “ozbiljan novac”
zašto nije već tu?
a)osjeća se ugroženo od domaćeg novca iz prvobitne akumulacije jer ne vjeruje da ima jednake šanse(tako je bilo 20 godina).
možda i nema 100% ali razlika je puno manja nego prije ulaska u EU.
rekao bi sada da je zanemariva,oni koji to prvi prepoznaju i dođu pokupiće dodatne bonuse.
b)okruženje za poslovanje(fiskalni i parafiskalni nameti) veći nego kod konkurencije ali ozbiljan novac zaboravlja da su cijene nekretnina kod nas i radi toga za sada bitno manje nego kod konkurencije.
a da se na tome radi i da će se konstantno raditi a cijene neće spavati i ćekati
c)ćeka se prvi potez“okidač” nakon toga će sljediti lavina jer su naše nekretnine značajno ispod prosjeka sličnih u EU
iz današnje perspektive najpametniji su bili oni koji su preuzeli rizik kupovanja na jadranu za vrijeme rata.
danas kažemo u hr da su slovenci tada pokupovali“ pola” jadrana za sitnu lovu.
očito su bili spremniji riskirati više od drugih.
ista stvar je i danas oni koji će ćekati još deset godina imati će manje rizike a o današnjim cijenama moći će samo sanjati i to je sigurno.
svoje sam gradilište na moru(1.red) platio 300 eur sada ga nebi prodao da mi se nudi 350 uskoro 400…
tko ima vremena i živaca neka ćeka ja sam ćekao dugo godina više nisam mogao.
bilo je to gradilište za vrijeme rata i 100 eur(nisam imao lovu) ali dobro da nisam platio 400 koliko će biti za par godina.

ovdje privatizacija nije bezuvjetna jer se radi o dobro posloženoj i profitabilnoj firmi(ebitda 38%) u debeloj su zabludi oni koji čekaju veliku rasprodaju ovdje.
rasprodaja je već danas sa početnom 782 to što to večina ne vidi nije čudno jer nije gotovo nitko(tko je mogao) ni za vrijeme rata kupovao po jadranu.
ali zato mnogi danas plaču za propuštenom prilikom.

.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

večeras u dnevnik2 htv 1 o ovrhama na rabu
krediti iz austrijskih štedionica

U sutrašnjem Jutarnjem da nema kupaca za HIMR, da nitko nije napravio dubinsko u ovom krugu, da sljedeći natječaj ide za par mjeseci (svibanj možda?), da cijena moguće ide 20% dole, da im se ne žuri jer posluje s dobiti, da ulažu 5 milja evra ove sezone. Onak na brzaka i po sjećanju.

Pejnović kaže da su cijenu odredili prema šestomjesečnom prosjeku??
Tako će ponovo napraviti u lipnju kada će ponovo izračunati prosjek?
Kaže da kada budu ponovo izračunavali prosjek moguće je da će cijena biti 20% niža?
Zna li on kako su odredili cijenu i kome su platili procjenu ili je ovo samo za publiku da opravda ponovni neuspjeh?

Usput, nitko nije radio ni dubinsko.

Nemoj misliti na m2!


Pejnović kaže da su cijenu odredili prema šestomjesečnom prosjeku??
Tako će ponovo napraviti u lipnju kada će ponovo izračunati prosjek?
Kaže da kada budu ponovo izračunavali prosjek moguće je da će cijena biti 20% niža?
Zna li on kako su odredili cijenu i kome su platili procjenu ili je ovo samo za publiku da opravda ponovni neuspjeh?

Usput, nitko nije radio ni dubinsko.


To je polunovinar pobrkao jdpl i himr-sta se uvjeta tice. Jbs ga, pretpostavljalo se zato je i cijena pala. Mene vise zanima kako neki jutarnji ima i plasira info prije duudia, cerpa, zae ili cak hanfe.

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close