HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


stopa amortizacije na građevinske objekte im je 3,33%. niska je. vrijede i bez privatizacije više od tvojih rečenih 500. zanemario si revalorizaciju.

tih 3,33% je jako puno ako se radi o čvrstim objektima od kamena i armiranog betona jer se po toj stopi one potpuno amortiziraju za 30 godina a traju stoljećima(čak se niti drvena šupa ne raspadne za 30 godina) upravo je to jedan od glavih načina zamagljivanja dobiti radi izbjegavanja plačanja poreza.
kada se nakon 20 ili više godina napravi revalorizacija imovine gotovo nitko osim nas nekolicine koje se smatra “bolesnim” optimistima ne vjeruje da imovina bez monopolne rente i mogućnosti nekretninskog biznisa vrijedi 782.
još se “bolesnijim”od te iste večine smatra bivši ministar koji procijenjuje da himr vrijedi > 1500 kn.
netreba smetnuti s uma da je 2007 kada se je u velikim količinama moglo prodavati i po 1300 menagment nije prodavao a od tada imovina je povečana značajno,kreditno zaduženje smanjeno nominalno ali i bitno više realno a svi pokazatelji poslovanja značajno unaprijeđeni.

kada sam napisao”pustimo privatizaciju jer himr vrijedi 500 kn i bez privatizacije”

htio sam reći da bi cijena danas trebala biti 500 kn na temelju komparacije fundamenata sa ostalim turističkim dionicama i kada nebi bilo procesa privatizacije.
meni on vrijedi minimalno 782 i to bez premije na preuzimanje
paradoks cijele situacije je da privatizacija umjesto da điže cijenu dionice ona ju spušta,čak su i neki računi iz prvih deset uključeni u to.
netko treba “pokupiti” ovaj jackpot a “tko je jači taj kvači”

ova razina cijene 430 (413 prije par dana)je daleko prenaglašena reakcija na mogući pad privatizacijskog natječaja koji još traje a to trenutno daje mogućnost vrlo povoljne kupovine.
živi bili pa vidjeli

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kada ovdje zavrsava natjecaj?

Da nije vec zavrsio?! [emo_smijesak]

Mislim da se moguci datum proteze od pocetka ovog tjedna do kraja iduceg tjedna.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

23. su oni a 26. mislim za plat.

who dares, wins

23.veljače u 14.00 sati.

Objedinjena TUI grupa očekuje 20 milijardi dolara prihoda, širenje u Hrvatskoj tek slijedi

TUI je na hrvatskom tržištu prisutan kao vlasnik agencije Gulliver Travel te uz meksičku Karismu i Agrokor kao suvlasnik Karisma Hotels Adriatic. U sastavu KHA Hrvatska za sad su Hotel Koločep (Kalamota resort) te Hotel Živogošće (Sensimar Makarska), a kompanija je pokazala interes za još nekoliko atraktivnih lokacija za izgradnju kapaciteta, uključujući Kupare i Plat.

u prethodnom natječaju agrokor je podnio pismo namjere za himr

Nestala kupnja. Svi ocekuju pad natjecaja

Ali nema ni prodaje… Zasad. Vlada teška neizvjesnost…

Cijena je na burzi 450 a traži se 780, mislim da je tu mala neizvjesnost, u ovom krugu neće biti ponude, čeka se idući.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

do početne 782 ima manje od mil kn u nalozima na ask-u
svi znamo da će u slučaju da nema ponude cijena pasti
oni koji su već sada u to sigurni a ako imaju dionice neznam što ćekaju da ne poklope bid
nudi se mogućnost prodaje 160 kom po avg 420?
svako odgađanje povećava vjerojatnost da će to netko drugi napravitit zar ne?

sa privatizacijom ili bez nje imovina vrijedi 782 bez ostalih bonusa
sa privatizacijom ili bez nje ebitda za 2014=38%
sa privatizacijom ili bez nje 2015 će biti još bolja od 2014
sa privatizacijom ili bez nje “ozbiljan novac” je na putu,stiže sigurno

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


sa privatizacijom ili bez nje imovina vrijedi 782 bez ostalih bonusa

bez veze…da vrijedi toliko onda bi je netko i platio toliko na silnim natječajima do sada! tebi ne pada na pamet da je možda imovina precijenjena i da je zato nitko ne želi toliko platiti čak ni s navodnim “bonusima” ??
pa nije natječaj objavljen u lokalnom listu pa da nitko ne zna za njega nego u državnim glasilima i stranicama DUUDI-a koje prate svi međunarodni investitori koje zanima kupnja državnih tvrtki!
ako nema niti 1 ponuda u 2 pokušaja, onda je jasno da je imovina precijenjena i da treba nova realna procjena i niža početna cijena!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

belupo@
Koliko šta vrijedi, i po kojoj cijeni prije ili poslije natječaja,dogovorit ce se kupci i prodavači.sve ostalo su samo nagađanja————

New Report

Close