HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@plavi gde ga vidiš? ja ga dugo nigdje nisam vidio.

who dares, wins

hoćeš reći da je ovo njegov broj. poklapa se. 02535697732

who dares, wins

http://danas.net.hr/hrvatska/ozbiljan-udarac-nista-od-aerodroma-na-rabu-zbog-bjelonokte-vjetruse

S obzirom da je izaslo javno čisto da razbistrimo maglu-mora vam svima biti jasno da je to s vjetrušom samo “službeni” razlog kako se izvući iz nepromišljenog upumpavanja novca iz gradskog proračuna u radnu zonu mišnjak, promjene prostornih planova,prikupljanja dokumentacije i pranja novca. Možete biti sigurni da nema te ptice na svijetu pa ni čovjeka za koju bi netko srušio projekt da je projekt bio imalo isplativ i da je bio smislen. Također imajte na umu i tajming – nakon 3 godine i potrošenih cca 800 tisuća € samo na dokumentaciju evo promjene vlasti i op op – evo i ovih vijesti. Jednostavno – tko je jamio je jamio i sad zatvara teglu s pekmezom:)

ali da se vratimo na temu – FI izgleda fino;)
živjeli


Migra nisi bas pogodio rezultat 4q…. Po meni jako dobro, jer su sa 5% manje

nisam jer sam na 3q 2014(koji je podbacio)dodao projicirane rezultate iz FI 4q 2013.
rezultat je iznad mojih najoptimističnijih očekivanja.
sada kada sam i ja kao najtvrdokorniji optimista zaražen pesimizmom još sam više uvjeren da ovdje sljedi pozitivan obrat.kada?
možda za par dana možda za par mjeseci ili par godina pri gotovo zero riziku a sa solidnom profitabilnošću i sa visokim stopama amortizacije koje garantiraju da je stvarna profitabilnost(ebitda=38%) i bitno veća i zato nemam problema sa čekanjem.
važno je da je i ovo izvješće pokazalo da ova tvrtka iako još u državnom vlasništvu ima pokazatelje usporedive sa privatnim sektorom.
a svi znamo da je privatno vlasništvo efikasnije i već se iz tog može zaključiti koliki su potencijali na Rabu.
u iznimno teškoj poslovnoj 2014 godini usprkos četri velike negativne stvari:
a)povečanje pdv-a sa 10 na 13% pa je samo na toj stavki dodatno izbijeno iz đepa 3,3 mil kn odnosno 28% od ostvarene dobiti
b)povečanje doprinosa za zdravstveno osiguranje sa 13 na 15%
c)uvođenje poreza na autobusere
d)nezapamčeno i nezabilježeno kišno ljeto

i usprkos tim negativnostima postignut je rekordan rezultat=respect upravi

već sada se može bez velikog znanja,mudrosti,iskustva projicirati za sljedeću godine još bolje ili dosta bolje rezultate za 2015.
šta mislite dali će cijena padati ili rasti?
pustimo privatizaciju jer himr vrijedi 500 kn i bez privatizacije
stvarno ne vidim puno firmi na zse koje bi to mogle uspjeti a da su na 0,55 procijenjene imovine.tko ne vjeruje u tu procijenu neka sam pokuša(ja jesam) nešto kupiti na moru pa će mu se brzo “razbistriti”.

pri svemu navedenom ima i onih koji se guraju da prodaju svoje dionice
ne razumijem ali nije ni važno,kupujem u skladu sa mogućnostima jer
meni a ako će netko u slučaju pada natječaja prodavati jeftinije od trenutnih 420 biti ću još sretniji.

najkasnije za godinu dana kada ćemo analizirati rezultate za 2015 biti će “proliveni potoci suza” za ovom poklon cijenom jer 782 kn je procijenjena imovina koja je osigurana zlatnom policom osiguranja u nekretninama i to bez procijenjene vrijednosti monopola na destinaciju i mogućnosti nekretninskog biznisa….

doći će dan kada će valamaru i ostalima biti 782 jaaaaaako jeftino ali uzalud jer uskoro će “proći baba s kolačima” kao što je već prošla na istt i ostalima.
ovdje se prodaje posložen,profitabilan biznis sa monopolom na destinaciju, sa mogućnosću bavljenja nekretninskim biznisom,nema viška radnika ….
“pamet u glavu” jer plakanje za propuštenom prilikom poslije neće pomoći.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

stopa amortizacije na građevinske objekte im je 3,33%. niska je. vrijede i bez privatizacije više od tvojih rečenih 500. zanemario si revalorizaciju.

iduću tjedan dan D. drugi po redu.

who dares, wins

nisam prodala već dokupila kako stvari stoje ostaće tako i dalje.
još 10 dana do kraja natječaja.
nema informacija u medijima pa možemo samo špekulirati tko je još uz valamar podnio pismo namjere u ovom natječaju.

Starwood Hotels traži nove partnere u Hrvatskoj, htjeli bi Zadar i jedan otok


članak je star ali 12.02.2015 dnevnik 2 HTV1 gosp. iz starwood hotels govorio o ulaganjima u HR
prisutni su,čekaju svoju priliku

Hrvatsko-ruski razgovori o turizmu


rusi su kupili lošinj mogao bi ih zanimati i rab.
rusi titan nekretnine se javljaju na sve natječaje u turizmu

Ruski milijarder preuzima tri hotela u Rogaškoj Slatini

http://www.24sata.hr/biznis/povoljno-im-je-hrvatska-ove-godine-jos-jeftinija-za-britance-406839
Podijelite doživljaj obilaženja otoka na Mediteranu uz obitelj i prijatelje – pišu i predlažu niskobudžetne kompanije koje lete u Hrvatsku. Mi smo na četvrtome mjestu top liste jeftinijih destinacija za Britance.

prilika za rab sa malo marketinga i zarada osigurana jer britanci su veliki potrošači kao turisti po večini istraživanja.
sada kada je uspostavljena hidroavionska veza možda bi dolazili prije i poslije ljeta.

priču je začinila činjenicom da su Rab za romantično putovanje svojedobno izabrali i kralj Edward VII. i Wallis Simpson. Kraljeva ljubavna priča s običnom građankom i njihov posjet Rabu spomenuti su i u filmu “Kraljev govor”, dobitniku nekoliko Oscara, a Daily Mail sada svojom spekulacijom čini novu uslugu Rabu i hrvatskom turizmu.

http://www.vecernji.hr/zvijezde/rab-spreman-za-medeni-mjesec-kate-middleton-i-princa-williama-267833

eto valamar i tu nadlicitiran. još kad bi pejnović znao dovesti ruse…
Vaš link …

who dares, wins

Od izdavača Poleta do gospodara nekretnina

15 godina proveo u rusiji
ako nezna kako dovesti ruse bolje da se makne


15 godina proveo u rusiji
ako nezna kako dovesti ruse bolje da se makne

Zna se kakav “kadar” je isao u Rusiju.

znam ja da je on bio u rusiji. da li je tamo samo ganjao djevuške i pio vodtku ili je i nešto drugo radio… a možda traži previše %… i ruse je sad malo stislo…

who dares, wins

New Report

Close