HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega autolik svaka čast na trudu

ogromne količine zemljišta se ne spominju bez razloga uz monopol na destinaciju kao jedan od velikih “skrivenih” bonusa i mogućnost nekretninskog biznisa

“…vlasniku otvara slobodan prostor da se bavi nekretninskim poslom…

HDZ: Kriteriji za privatizaciju Imperiala i Hotela Plat otvaraju prostor za nekretninski biznis

bonusa koji sigurno nisu adekvatno vrednovani u procjeni imovine i radi čega sam uvjeren da je ova početna cijena 782 veliki poklon onome tko neće biti zasljepljen pohlepom a ako ipak hoće napraviće nam svima veliku uslugu jer će “ozbiljan novac” koji je na putu platiti više a mogao bi on doći još prije nego što se nadamo jer:

Jedna od vodećih svjetskih izdavačkih kuća za turističke vodiče i druge informativne publikacije o putovanjima američki Fodor’s Travel rangirao je Hrvatsku na prvo mjesto za ovu godinu među svjetskim turističkim odredištima…

Hrvatska prva među svjetskim turističkim odredištima u usponu

…ispred Portugala, Turske, Francuske, Španjolske, Austrije, Maldiva, Tajlanda, Maroka i Crne Gore…

vrijeme je debelo na našoj strani.
nestrpljivi će proliti suze ovdje,najavio sam za prošlu godinu a velike su šanse da će i ove godine.
u zadnjih godinu dana ako i zanemarimo veliki rast cijene dionice >100% i veliku moguću zaradu od dodatnih >70% do početne cijene na jako kratak rok
imovina je povečana za više od kamata na oročenje.
zadnjih godina se ubrzano povećava profitabilnost što dakazuje da imamo kvalitetan menađment koji mudro investira i koji je već godinama rješio problem viška radne snage.
sa velikom sigurnošću se može pretpostaviti da će se profitabilnost i dalje povećavati.
imovina vrijedi danas više od prošlogodišnje procjene jer se agresivnim stopama amortizacije poništava dobit.

ako se trenutni kupci žele kockati(nemudro) sa novim krugom natječaja i odgađanjem kupnje a male su im šanse da će kupiti jeftinije u budućnosti veće su im šanse da će im to netko odnjeti ispred nosa i po većoj cijeni,
meni odgovara to kockanje i čekanje jer ne vidim bolju priliku sa tako malo rizika na zse a ne bunim se niti protiv jučerašnjih i prekjučerašnjih prodavača.
nadam se da će ih biti i danas.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

interes stranaca se intenzivira u zadnje vrijeme
vrijeme je da netko zagrize i za rab

http://www.jutarnji.hr/sef-coca-cole-ulaze-stotine-milijuna-u-krk–korculu-i-brac–od-posrnulog-marijana-filipovica-zeli-kupiti-hotele-njivice-na-krku–otkupio-je-projekt-marine-i-hotela-na-korculi–hoce-i-jadrankamen-na-bracu/1290647/

John R. Alm (67), američki investitor, član boarda direktora korporacije Kimberly Clark i bivši prvi čovjek Coca-Cola Enterprisesa preko odvjetnika Olega Uskokovića i voditelja u TZ Dubrovnik Siniše Jerosimića traži projekte za ulaganje

06.02.2015 >

Broj 3 i broj 6 prodaju.

T: 04.02.15 Pros. cijena: 482,15 (03.02.15)

1. CERP/HZMO 192.509 30,28%
2. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 118.330 18,61%
3. PBZ D.D. 76.574 12,04%
4. CERP/DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANAC… 20.628 3,24%
5. CILIKA D.O.O. 20.356 3,20%
6. KD Victoria 16.666 2,62%
7. BONDA FRANK JOHN PETER 12.078 1,90%
8. BONDA SERGE LEON 12.078 1,90%
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 7.220 1,14%
10. RENIĆ MATO 3.768 0,59%

UKUPNO

480.207

75,52%

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

vijest ti je stara i sažvakana. pbz skratio poziciju za 100 komada, kd za 341. to ti je stanje od prije deset dana.promjena stanja top 10 se gleda na skdd.

viktoriju smo apsolvorali vrijeme je da
se pozabavimo malo i sa pbz skrbničkim koij je počeo kupovati 2005 po 300 kn a završio sa kupnjom u 2007

kada je kupio 11.000 kom (od 18.04.07 do 31.12.07)
u rasponu 1000-1300 kn kupivši gotovo 50% protrgovanih dionica
sveukupno kupljeno po avg 600 kn
sljedilo je zatišje do 23.07.13 kada se aktivirao nakon 4,5 godine,nešto sitno kupio pa to isto prodao.

evo i ostalih transakcija
26.09.13prodao 1400 kom po 220
13.12.13 prodao 97 kom po 245
20.12.13 prodao 144 kom po 247
30.12.13 kupio 45 kom po 241
17.02.14 prodao 76 kom po 303
18.03.14 prodao 15 kom po 363
19.03.14 prodao 100 kom po 367
25.03.14 prodao 144 kom po 374
28.03.14 prodao 156 kom po 374
30.05.14 kupio 10 kom po 357
02.06.14 kupio 55 kom po 363
03.06.14 kupio 132 kom po 370
06.06.14 kupio 156 kom po 369
10.06.14 kupio 1oo kom po 378
16.07.14 kupio 100 kom po 388
18.07.14 kupio 193 kom po 399
22.07.14 prodao 120 kom po 430
28.07.14 kupio 100 kom po 459
13.01.15 prodao 1 kom po 527
30.01.15 prodao 100 kom po 515
ako to podijelimo na fazu akumulacije,fazu zatišja i onu treću zadnju koju nazovite kako hoćete ali
mene neodoljivo podsjeća na “rušenje,štopanje…”

26.09.13 “prodao” je 1400 kom po 220 iako se je 20-tak dana ranije moglo prodati i po 240.
prodano je samo par dana nakon odličnih vijesti i najave privatizacije
http://liderpress.hr/biznis-i-politika/svijet/vlada-pocela-traziti-investitore-oglasima-u-stranim-magazinima/ [liderpress.hr]
http://www.vecernji.hr/biznis/ovo-je-39-drzavnih-privatnih-projekata-spremnih-ulagace-clanak-566637 [vecernji.hr]
“iz aviona” se vidjelo da sljedi katapult,jedini štopač-prodavač je bila viktorija i znalo se da kad ona stane da sljedi značajan rast.
ako čekaš 4,5 g nakon što si plačao po 1300(u tisučama kom.)dali se guraš prodavati po 220 a cijena je već probila 240.
sa svojim novcem nebi tako postupao osim ako nije neki viši cilj u pitanju.
u toj trećoj fazi u zadnjih 1,5 g “strši” sljedeće:
a)da je avg prodana cijena za 100 kn manja od avg kupljene cijene i to pri jako velikom rastu cijene sa 200 na 600 kn što je spektakularan neuspjeh koji teško da može biti slučajan.
b)da je prodao samo 1 kom na razinama iznad 460 kn dok je cijena rasla do 640
+ ova zadnja transakcija od 100 kom po 515

stječem dojam da je ovo vrlo sličan način raspolaganja kao i kod viktorije
“štopaj i ruši”
koji bi mogli biti motivi možemo samo nagađati ali nedvojbeno da zainteresirani kupci trljaju ruke trenutnom cijenom od 430 kn nadajući se spuštanju početne cijene ispod procijenjene imovine.
dali imaju svoje prste u tome ili ne manje je važno jer “uzalud vam trud svirači”
nema više političara(stranke) koji bi se usudio staviti potpis na takve prodaje.
potencijalnim kupcima bi bilo mudrije da računaju koliko mil kn “bonusa”(koji nije obračunat u procjenu 782 kn) će propustiti odgađanjem ili propuštanjem kupnje a
po mojoj procjeni radi se tu o stotinama mil kn
za takvu igru moraš biti veliki kockar ili jako zasljepljen(pohlepan)
strpljivi će ovdje pobrati vrhnje(bonus)
meni je dovoljno da će se to dogoditi i za par godina a nebi se bunio niti za par dana.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Migra nisi bas pogodio rezultat 4q. Po meni jako dobro, jer su sa 5% manje nocenja uspili ponoviti rekordnu 2013god. Bilo je tu dosta problema, od vremena, autobusa i pdv-a.

Cujem od onih koji su ove god bili u himr na ljetovanju da su razocarani i vise se ne misle vracat. Kazu da je odnos prema hrvatima podcjenjivacki i usluga ispodprosjecna, sto nisu govorili za 2013 god. No dobro, morali su ovu godinu nekako preziviti. 2015 ce sigurno biti bolja.

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/HIMR-fin2014-4Q-NotREV-N-HR.pdf

Nista od zracne luke na rabu

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Ministarstvo-odbilo-zahtjev-za-izgradnju-aerodroma-na-Rabu-zbog-bjelonokte-vjetruse

ja sam čuo od onih što su bili na rabu da je otok prekrasan. da su plaše ludilo.da su djeca pitala kada će ponovo na rab. stvar percepcije.

@migra hvala što si si dao truda da proanaliziraš i taj račun. ja se oko viktorije nisam nešto pretrgao dokazivati jer mi je to jasno već godinama. još od one besramne prodaje korf-a. no pustimo sad to i vratimo se na jednu manje pominjanu stvar. viktorija je prije krize uvijek nastupala sinhronizirano sa jednim skrbničkim računom koji je glasio na custodian bank NY. njega više nema. nekako je to promjenjeno kako pojma nemam. ista ta viktorija je članica jedne financijski dosta moćne slovenske KD grupe. i sad ako malo aktiviramo mozak evidentno je da se sa ovakvim prebacivanjem sa računa na račun dionica može u jednom segmentu grupe ostvariti gubitak (na štetu npr. udjelničara viktorije) i ogromna dobit na drugom računu (u korist pitaj boga koga) a da zapravo ni jedna dionica ne izađe iz njihovog sistema. pa sad još kad vidimo kakvu muku muči jedna respektabilna turska dogus grupa u vezi eventalnog preuzimanja aci-jevih marina koja skoro pa otvoreno kaže da se nekome pogoduje ovdje ostaje jedino da se zaključi ne da li se pogoduje već tko kome pogoduje i tko će tu najviše profitirati. uz ovakve regulatore čini mi se da to nikad nećemo saznati.

who dares, wins



@migra
hvala što si si dao truda da proanaliziraš i taj račun. ja se oko viktorije nisam nešto pretrgao dokazivati jer mi je to jasno već godinama. još od one besramne prodaje korf-a. no pustimo sad to i vratimo se na jednu manje pominjanu stvar. viktorija je prije krize uvijek nastupala sinhronizirano sa jednim skrbničkim računom koji je glasio na custodian bank NY. njega više nema. nekako je to promjenjeno kako pojma nemam. ista ta viktorija je članica jedne financijski dosta moćne slovenske KD grupe. i sad ako malo aktiviramo mozak evidentno je da se sa ovakvim prebacivanjem sa računa na račun dionica može u jednom segmentu grupe ostvariti gubitak (na štetu npr. udjelničara viktorije) i ogromna dobit na drugom računu (u korist pitaj boga koga) a da zapravo ni jedna dionica ne izađe iz njihovog sistema. pa sad još kad vidimo kakvu muku muči jedna respektabilna turska dogus grupa u vezi eventalnog preuzimanja aci-jevih marina koja skoro pa otvoreno kaže da se nekome pogoduje ovdje ostaje jedino da se zaključi ne da li se pogoduje već tko kome pogoduje i tko će tu najviše profitirati. uz ovakve regulatore čini mi se da to nikad nećemo saznati.

Kako ga nema?
Ima.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Vi kolega samo dobre stvari cujete. Treba biti realan. Nitko nije rekao da rab nije lijep.

New Report

Close