HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ovo se automatski prenio neuspjeh s HMST ili netko zna nesto vise?

kad nije prošao dubrovnik jasno je da će isto biti i ovdje
[/quote]
u prošlom natječaju kada nije bilo niti jedno dubinsko snimanje na hmst
večini je bilo “jasno” da ga neće biti niti na himr-u.
a bilo ga je tako da se iz razvoja na hmst nemože ništa zaključiti.
netko je pokušao izazvati stampedo a uspio je samo sebe izstampedirati za sada.
nadam se da će biti uspješniji jer mi je ulov skroman ali uvijek veseli nas skromne ljude[emo_smijesak]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

to da je otok ne utječe puno. evo primjer lošinja, izgradnje aerodroma i prodaje jadranke (po meni velike prevare koju ćemo uskoro svi spoznati kad ga srede kako to dolikuje) otok ima svoje prednosti i mane ali su mane više manifestiraju na masovni turizam koji se kod nas očituje baš u dolascima autobusa. dobro može i avion danas dovesti jeftine turiste. tu ništa nije dobro generalizirati jer sve ovisi od vlasnika i njegovog odabira turista. nije pravi primjer ali eto, malo pivo na splavovima u beogradu košta 4€. nema mora. isto tako arapi žele uložiti u okolici sarajeva teške milijarde?! nikad nisam bio pristalica planinskog turizma. čak sam 8mj. proveo na igmanu u onoj vojsci pa znam lokaciju. šumetina, gudure i vrleti ko i stotine drugih ali nekom tko provede cijelu godinu u pustinji možda godi pogled na to zelenilo, friški zrak i td.

who dares, wins

Ista suidbina čeka I iMPERIJAL. Ja ću sačekati 350, pa ću tek tada ući.

budeš li čekao 350 prije je da nećeš nego da ćeš ući.lijepu si kalkulaciju napravio. sad je 470.kada objave da nema ponuda pasti će više od 100 kuna po dionici i unutra sam.možda i hoćeš u imperijalu,ali ne u imperialu.

plan mu je dobar ali i nije mu baš neki prosijek. znam za bolje.[emo_namigusa]

who dares, wins

>pasti će više od 100 kuna po dionici
Ako se dogodi to sto spominjes onda je to 100% tocno-cijena ce spasti neumitno … mozda cak i vise od tih 100 Kn!
No ono sto nisi rekao jest koju kolicinu ces moci kupiti u tom trenutku a to je isto tako bitno
Ne bas puno po mojoj procjeni jer ovdje odavno velike ribe vode glavnu rijec i novajlijama (malima) bas ne ostaje puno prilika za ulov
[emo_smijesak]

momci nema sigurne love ovdje, hmst ja napokon zaronio, a uskoro ce i himr.
umjesto spekulacije ulozite u prave tvrtke po dobrim cijenama.


momci nema sigurne love ovdje, hmst ja napokon zaronio, a uskoro ce i himr.
umjesto spekulacije ulozite u prave tvrtke po dobrim cijenama.

recite bar jednu “pravu” po dobroj cijeni…..


Ista suidbina čeka I iMPERIJAL. Ja ću sačekati 350, pa ću tek tada ući.

mislili ste reći da će te se nadati jer sudeći po iskustvu iz prošlog kruga natječaja ima nas puno koji bi bili presretni i sa 400-450 ali večina nije dosanjala taj san jer su količine bile jaaaako daleko od željenih.
samo su rijetki sretnici okusili okus tih darova.
osnovna pretpostaka za taj scenarij je da natječaj za himr ne prođe
a vući paralele sa hmst i izvoditi zaključke nije baš previše mudro jer su radi toga neki prodali po 420 u prošlom natječaju kada nije bilo ponude na hmst pa je za par dana cijena otišla na vijest o vlmr snimanju na 540
oprezna i mudrosti nikad dosta…
ima jo 20-tak dana do kraja natječaja na himr a to je dovoljno vremena za neko novo snimanje…


momci nema sigurne love ovdje, hmst ja napokon zaronio, a uskoro ce i himr.
umjesto spekulacije ulozite u prave tvrtke po dobrim cijenama.

sigurne love nema u ničemu,mene osobno više zanimaju rizici koji su vezani uz moguću zaradu a ovdje ih pri procijenjenoj imovini od 782 a tržišnoj cijeni460-480 ocijenjujem kao beznačajnima.
tko vidi bolje omjer rizik-moguća dobit sretno mu bilo
ovo je bila među top 5 dionica u 2014 po zaradi za one koji su sami prepoznali ili vjerovali u argumente izrečene na ovoj temi.
ima tu potencijala da se to ponovi i u 2015.

Ljudi pročitajte bilješke uz izvještaje, vidite koje su potencijalne obveze koje kupac preuzima pa tek onda procijenite da li je cijena u redu ili bi ti sve kosture kupili tek uz diskont. I ako da koliki bi bio.

A ne zaboravite ni da je riječ o otoku. Hidroavioni su šuplja priča, možda zvuči atraktivno ali na kraju dana to je osam putnika dok je u autobusu 50 odnosno šest puta više. I onda kada netko uspoređuje to sa LRH stvarno je za zapitati se..

Dalibor vam sve fino nacrta, samo malo oči treba otvoriti [emo_palacg]


dalibora za predsjednika jer on je čudo[emo_smijeh]
koje je na temelju svojih exelica
i komparativnih metoda zaključio da himr treba prodati na 150 kada je himr bio na 200 a za par mjeseci je cijena otišla na 600-640 a koliko me sječanje služi njegova zadnja je”300 kn po dionici”
ako ste ga i poslušali ne čudi vaš ton pisanja.
imate svoju temu i božansvto,ne želim vam zlo ali pripazite da nećete biti prevedeni žedni preko vode od D.O. jer nebi bili prvi …
imate vi tamo više crnih scenarija kako bi se to moglo dogoditi pa brinite svoje brige .
ovo je škrinja blaga koju još nije niti do kraja otvorena
nema žurbe,profitabilnost dobra i više od toga kada se uzme u obzir državno vlasništvo+veliki potencijal a najvažnije je da je “ozbiljan novac” na putu.
otok neće pobjeći niti nestati,kapital se svakim danom povećava i to bitno više od onog što se vidi površnom analizom u FI jer tu je velika igra sa amortizacijom(i to je objašnjeno na ovoj temi pa nek čita koga zanima).
neći li ga ga kupiti ovi kupci doći će drugi koji će jedva dočekati da se dočepaju ove škrinje blaga koja se sastoji od svakakvih čuda.
najveći dio toga je pobrojano i argumentirano na ovoj temi ali uvijek ima i ono skriveno na dnu ne nužno i manje vrijedno.
koga zanima neka čita i naći će.

iza ovog pisanja sigurno postoji i želja za što jeftinijom kupnjom što je dobro te je legitimno pravo jer i osobno se nadam tome.
sretno lovcima i lovini.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

na ovoj dionici nema špekulacija, jer ne ispunjava uvjete špekulacije, po definiciji.nema visokoga rizika,a ni brze zarade.
ne treba zanemariti da će polovinom veljače biti objavljeno izvješće za 4q., što bi shodno rezultatima poslovanja trebalo osigurati i određenu stabilnost cijene.
jako je važno istaknuti da je ovdje u prošlom neuspjelom natječaju otkupljena ponudbena dokumentacija.za pretpostaviti je da je od strane valamar grupe izvršen due diligence (dubinsko snimanje). samim time je himr bio bliže prodaji od hmst. koliko je to realno ubrzo će nam se kazati.ako je valamar riviera ponovo otkupila ponudbenu dokumentaciju (otkup je uvjet da bi se dala obvezujuća ponuda ) onda smo vrlo blizu realizacije.
strah od neuspjele prodaje je velik i pod njegovim djelovanjem dioničari donose ishitrene oduke.

neki dan je ovo bilo na fejsu, evo ga sad i u jutarnjem. još kad se probije do burze ajme veselja.
Vaš link …[/url]

who dares, wins

da ubijem vrijeme pozabavio sam se podacima za imperial u katastru i zemljišniku otoka raba. imperial d.d. rab u posjedu je zemljišnih čestica u katastarskoj općini lopar, banjol i kampor.
posjedovnim listom broj 381 za ko (katastarsku općinu) lopar posjeduje 163.800 m2.
posjedovnim listom broj 371 za ko banjol posjeduje 95.547 m2.
posjedovnim listom broj 443 za ko kampor posjeduje 256.255 m2. sveukupno ima u posjedu 515.602 m2. površine su različitih namjena (neplodno tlo, putovi, dvorišta, parkirališta, pašnjaci, oranice, vinogradi, voćnjaci, hoteli, kampovi, turistička naselja, plaže, stjenovite obale i more.) dakle ima i oko 16000m2 mora.
kako posjed nije i vlasništvo koristeći preglednik dgu (državni geodetski ured) izvršio sam uvid i u stanje vlasništva.ne za svaku česticu, ali za sve veće površine (preko 1000m2), građevinske objekte, kampove i naselja.
vlasništvo im je 1/1 na cirka 400.000 m2.
općina lopar i grad rab vlasnici su za oko 50.000m2. republika hrvatska za 40.000m2.(uglavnom šume),fizičke osobe oko 15000m2. sudski sporovi vode se za oko 10000m2.
na manje više svemu izgrađenom postoje zabilježbe založnoga prava radi kredita.
nema niti jedne zabilježbe ovrhe.

New Report

Close