HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ migra
Uz svo dužno poštovanje na trudu koji si uložio na ovaj izračune, ali lako je biti general poslije bitke.

Evo par pitanja:
Da li bi ti prodavao i po kojim cijenama kad je objavljen prvi tender sa cijenom od 782kn i vidiš da cijena na burzi “leti” ili bi čekao da vidiš gdje će stati?
A što misliš zašto cijena nije ostala na 600+ kn? Ja mislim da zato što se nitko nije javio na tender.
I što ako se ni sada nitko ne javi i ponudi traženu cijenu?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

kolega @migra ovo što ste napisali je apsolutna istina. samo što ja nemam nikakvih iluzija da su oni u nekom zakonskom cajtnotu ili stisci. za mene je ovo klasični kriminal jer se % u nekoj poziciji može smanjivati i na druge načine. neda mi se sad to tu elaborirati ali svatko tko ima malo mozga zna to. oni prodaju dionice svojim insajderima puno jeftinije nego što su ih stjecali i to je sva mudrost. kasnije će ovaj to prodati za 800-1000 i razliku para će podijeliti ispod stola. američki SEC takve priče ne puši ni u ludilu. možda nije prava usporedba al ajde, pratim ih dok su imali ukupnu imovinu cca 40 Mkn. tada je i bloger imao otprilike toliko ali samo u top 10. sada bloger ima cca 128 Mkn (bez onih manjih pozicija) a oni cca 82 Mkn. sad vidite koja je razlika kad jedan čovjek sam upravlja sa svojim novcem ili to radi skupina smutljivaca. dok se svi oni namire nema ni para i što je najgore pojma oni o poslu nemaju. ali dok je država ovakva bit će i takvih majstora. i u saboru je isto. a o vladi da ti ne govorim. ako maras može negdje biti ministar mogu i ovi biti menadžeri.

who dares, wins

zlatek@
evo brzog odgovora da sad ne tražim.
slažem se da smo svi generali poslije bitke…
prije više od godinu dana napisao da bi puno poštenije bilo da je vikt postavila sve svoje naloge na ask sukladno količinama koje želi ili mora prodati na taj način bi prodali po večoj avg cijeni a svi bi imali osječaj ravnopravne šanse za kupiti te dionice.
ovako je prodano po dosta manjem prosjeku od prosječne cijene i ostaje nepotrebna sumnja u zraku.
iako ovo dugo pratim ne razumijem zašto se je viktorija dovela u ovo situaciju.
prodavale su se godinama druge turističke dionice osim himr što je svorilo neravnotežu u portfelju i sada smo svi zajedno taoci te neravnoteže.
koja u najvažnijem trenutku značajno utječe na cijenu.
u ovakvoj situaciji očekujem i želim više transparentnosti jer je to u interesu svih nas pa i viktorije.
sve će biti u redu ako će biti ponude ali ako neće i to radi argumenta da je cijena na burzi 500 i da radi toga nije opravdana početna 782 tada smo svi dioničari oštečeni i to u ukupnom iznosu mnogostruko većem od onog što je viktorija propustila.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


@ migra
Uz svo dužno poštovanje na trudu koji si uložio na ovaj izračune, ali lako je biti general poslije bitke.

Evo par pitanja:
1. Da li bi ti prodavao i po kojim cijenama kad je objavljen prvi tender sa cijenom od 782kn i vidiš da cijena na burzi "leti" ili bi čekao da vidiš gdje će stati?
A što misliš zašto cijena nije ostala na 600+ kn? Ja mislim da zato što se nitko nije javio na tender.
2. I što ako se ni sada nitko ne javi i ponudi traženu cijenu?

ostao sam dužan odgovore
1. nisam niti sam prodavao,ali nismo vikt koja mora ili glumi da mora i ja u istoj situaciji
2.ako se nitko ne javi sada na tender cijena će pasti sa 500 na 450 vrlo kratkotrajno i na vrlo malom volumenu i nezmnam kakav bi to trebao biti problem za viktoriju koja je kupovala ove dionice i po >1200 kn kada je firma vrijedila dosta manje od danas.
tako da mi prodaja radi možebitnog straha od pada tendera i cijene 10% zvuči suludo kada prolaskom tendera se ostvaruje min zarada na današnju cijenu 55%.
i to fonda koji ima viška cash-a

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@migra imaju oni u portfelju masu bosanskih dionica koje su sad još i gore podcijenjene nego naše. sasvim je dovoljno tamo opaliti po asku i podići ih za potrebnu količinu % da bi se ovdje neutraliziralo tih famoznih 10%. operacija bi koštala jako malo jer su oni tamo carevi sa količinom novca kojim raspolažu. a niko riječ ne bi rekao da su dokupili malo akcija npr. neke hidrocentrale koje već posjeduju. je li propala hihrocentrala? nije. dok god kiša pada i struja će se proizvoditi. ma sve oni to znaju ali se prave mutavi. čak i oni koji ih brane.

who dares, wins

U akciju otpisa dugova najsiromašnijim građanima Hrvatske Vlada će sutra naložiti uključivanje čak 64 tvrtke i javne ustanove u vlasništvu države. Uz HEP, Hrvatske vode i Hrvatsku radioteleviziju, na toj listi su i Hrvatski zavod za mirovinsko, te za zdravstveno osiguranje, ali i hotelska poduzeća u kojima država ima vlasničke udjele poput Sunčanog Hvara, Hotela Medena i Imperial. Na listi su i tvrtke iz sektora prometa od ACI marina, Hrvatskih autocesta, Hrvatskih cesta i AC Rijeka-Zagreb do HŽ Infrastrukture, Lučke uprave Rijeka, Jadroplova i Plovputa.

who dares, wins

KD 16779 kom. kao što kaže verdi može se % u portfelju mijenjati i na drugi način.ovo je učinkovitije.

Ovo se automatski prenio neuspjeh s HMST ili netko zna nesto vise?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Ovo se automatski prenio neuspjeh s HMST ili netko zna nesto vise?

kad nije prošao dubrovnik jasno je da će isto biti i ovdje

Ignore: KressoM, delux

pokusaj pecanja drhtavih rucica nije uspio a netko si je lijepo popravio ulazni prosjek.
5000 Kn moguci gubitak “ribara” ali izgleda da je mreza ostala ostala prazna.
🙂



Ovo se automatski prenio neuspjeh s HMST ili netko zna nesto vise?

kad nije prošao dubrovnik jasno je da će isto biti i ovdje
[/quote]
vrlo vjerovatno ali meni se ovo čini bolja prilika od dubrovnika.

who dares, wins

Ljudi pročitajte bilješke uz izvještaje, vidite koje su potencijalne obveze koje kupac preuzima pa tek onda procijenite da li je cijena u redu ili bi ti sve kosture kupili tek uz diskont. I ako da koliki bi bio.

A ne zaboravite ni da je riječ o otoku. Hidroavioni su šuplja priča, možda zvuči atraktivno ali na kraju dana to je osam putnika dok je u autobusu 50 odnosno šest puta više. I onda kada netko uspoređuje to sa LRH stvarno je za zapitati se..

Dalibor vam sve fino nacrta, samo malo oči treba otvoriti [emo_palacg]

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close