HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kressom@

na privat nisi htio nastaviti raspravu a i tvoje konstantno ponavljvljanje istog govori koja je bila namjera tvoje pojave na ovoj temi i zato sam te stavio na ignore,i očekujem da ćeš isto postupiti.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


kressom@

na privat nisi htio nastaviti raspravu a i tvoje konstantno ponavljvljanje istog govori koja je bila namjera tvoje pojave na ovoj temi i zato sam te stavio na ignore,i očekujem da ćeš isto postupiti.


OK. Tvoja odluka. Zato i služi funkcija “ignore”. Ja nemam tebe zašto staviti na ignore, baš suprotno, ne želim ignorirati kada se piše nešto što nema veze sa stvarnošću, a prodaje se “zdravo za gotovo”.

Žao mi je samo što nisi odgovorio na moje zadnje pitanje, što je sa drugim kompanijama koje nisu izvršile dubinsko snimanje? Zanimljivo…. Vjerojatno bi to puno reklo o tvojem razmišljanju. No, tvoja odluka je kakva jest, a ljudi nek sami procijene što je ispravno, zato i postoji forum, a baš zato sam i reagirao na tvoju izjavu javno, a ne privatno.

Lijep pozdrav! I svako dobro! Nadam se da će HIMR biti priavtiziran i postići čim bolju cijenu!

P.S. Nemam dionice HIMR i ovo nije poziv na kupnju ili prodaju istih…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Plavi znas i sam da je plat imao najvise sanse za prodaju, no i tu zlatnu koku su sjeb. Plat je jedina firma koja je bila ociscena. Kod hmst sam se iznenadio sto jos uvijek postoji hipoteka od 10 milja maraka na hotelu uvala. Prije 8god su rekli da ce to skinuti.

Ne znam to.
Kakve veze to sve ima? Trenutno je situacija takva da u narednom periodu možemo očekivati samo dobre vijesti, bilo za HIMR bilo za HMST. Slijedom toga mogla bi cijena gore.Zašto? Sa katastrofalnim ostalim uvjetima cijena HMST je došla gotovo do cijene koju država traži, Himra do 650 ako se ne varam. Sada će uvjeti biti olabavljeni a zna se cijena unaprijed i još k tome ima zainteresiranih domaćih i stranih u 1. krugu za HMST. Za pretpostaviti je da će biti i za HIMR.Hm.. za razmisliti zar ne ?
Ne vidim koja bi loša vijest mogla izaći pa da spusti cijenu obje dionice.
Kule u zraku.. možda opstanu ako se prodaju tvrtke, za što po meni sada postoje realne šanse, možda se sruše. Ako se sruše, opet će se srušiti pa početi dizati do nekog slijedećeg kruga prodaje, vjerojatno u skorije vrijeme.
Cost risk sasvim prihvatljiv.

Da ne nabrajam sve ovo što migra piše, sa čime se apsolutno slažem.
Pokušavam biti objektivan, iako sam dioničar trenutno mi odgovara da padne cijena.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

po meni nema u prethodnoj odluci o prodaji…. nikakvih katastrofalnih uvjeta.postoji cijena za dionicu od 782,34 kn i uvjeta kojim su željeli spriječiti preprodaju hotela (kupiš, ne ulažeš i čekaš da se pojavi kupac ili digneš hipotekarni kredit ,po mogućnosti veći od vrijednosti nekretnine) i ovrhu.svesti mogućnosti malverzacija na što manju vjerojatnost. zato su i stavili uvjet dokapitalizacije od 200 milijuna u roku od tri godine iz vlastite imovine, dizanjem 3z na 4z. dosadašnja iskustva o privatizaciji državne imovine rh su u pravilu bila negativna. i meni kao dioničaru želja je da cijena bude što viša, a za ostalo mi se j..e. samo pokušavam razmišljati na drugi način.


po meni nema u prethodnoj odluci o prodaji…. nikakvih katastrofalnih uvjeta.postoji cijena za dionicu od 782,34 kn i uvjeta kojim su željeli spriječiti preprodaju hotela (kupiš, ne ulažeš i čekaš da se pojavi kupac ili digneš hipotekarni kredit ,po mogućnosti veći od vrijednosti nekretnine) i ovrhu.svesti mogućnosti malverzacija na što manju vjerojatnost. zato su i stavili uvjet dokapitalizacije od 200 milijuna u roku od tri godine iz vlastite imovine, dizanjem 3z na 4z. dosadašnja iskustva o privatizaciji državne imovine rh su u pravilu bila negativna. i meni kao dioničaru želja je da cijena bude što viša, a za ostalo mi se j..e. samo pokušavam razmišljati na drugi način.

To nije istina.
Po mojim informacijama tehnički nije bilo moguće u tako kratkom periodu podići kapacitete na 4 zvjezdice u hotelima u TN San Marinu.
Da ne govorimo o uvjetu vlastitog kapitala ..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

u tri godine dijete se rodi, prohoda i progovori kod nas nije dovoljno za neke stvari ni 20 godina. (npr. uređeno zemljište).ako misliš na papire???. građevinska operativa to odradi časkom posla.
valamar riviera je mogla realizirati kupoprodaju.imaju te novce.tada nisu.njihova procjena i odluka.

http://danas.net.hr/novac/jedna-od-najvecih-stranih-investicija-u-sibeniku-nice-luksuz-tezak-20-mil-eura?rss=2

“Na gradilištu budućeg hotela u Mandalini s četiri plus zvjezdice, koji će imati 69 soba, radnici su već stigli do zadnjeg kata gdje je počela gradnja velikog restorana s kojeg će pogled pucati na cijeli šibenski arhipelag i naravno, na staru šibensku jezgru. Uz hotel, koji će imati i veliki predsjednički apartman od čak 120 kvadrata te pet premium apartmana, bit će sagrađene i tri luksuzne vile. Usto, kompleks koji se prostire na 24.000 kvadrata”

cijena 150 mil kn

usporedite to sa imovinom himr i površnom analizom brzo ćete doći do zaključka kao i bivši ministar turizma “milijardu kuna“=1500 kn po dionici
sve ispod toga je poklon
a tko kaže da se mora sada prodati
ljudi moji pa nije ovo stečajuša već[emo_ooooo][emo_ooooo][emo_ooooo]
http://www.seebiz.eu/imperial-i-i-arenaturist-s-najvecom-ebitda-marzom-u-turistickom-sektoru/ar-98279/

i to kao državna firma a šta će tek biti kad se privatizira

pa u zadnjih godinu dana nakon Rastove procjene imovina vrijedi min 3% više.
treba sve te nazovi “kupce” pustiti neka si kupuju zemljište i grade.
i bez njih ćemo za 5 godina biti na 1500 pa tek tada raspisati natječaj.
jedini razlog što im je “skupo” je činjenica da je cijena na burzi do prije godinu dana bila na 0,25 Bv(Rastovog)a i danas smo još uvijek daleko od tog istog Bv.
glavnog krivca znamo to je veliki štopač,rasprodavač viktorija
i ovih su dana prodavali ali i po po bid-u
u pon 03.11 po 506 kn iako par dana ranije im >528 nije bilo ok.
to je trenutno veliki “argument” u rukama nazovi kupaca.
od kad su počeli sa tom praksom prije godinu dana sam upozorio da će viktorija utjecati na cijenu po kojoj će biti himr prodan.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

onaj kome je viktorija prodala masu korf-a u bescijenje po 22kn bit će kupac i imperijala. tu se ne treba uzdati u zakon, hanfu i pravdu već oportuno plivati niz vodu. koliko su me oštetili u fondu x3 ću zaraditi ovdje jer sam im otkrio modus operandi.

who dares, wins

Vjeruju da će turizam ostati ključnim sektorom, no produžavanje glavne sezone i smještajni kapaciteti s višom vrijednošću nužni su

Procjenjuju da turizam karakteriziraju snažni rezultati, da je privlačan za ulaganja i uspješan u konsolidaciji

Erste: RH malo radi na reformama, premda mnoge nisu politički ‘skupe’

svakih par dana netko kupuje 200-300 kom. u paketu uz rast cijene
cijena je dotaknula 585 u ponedjeljak
ja se nadam prodaji na 625 ili ostajem do kraja natječaja

U sutrašnjem Jutarnjem novi natječaj, pisma namjere do 17. prosinca.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/We1kwDFnqey2AGRrVEocEQ==.pdf

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Javni poziv za iskazivanje interesa za kupnju dionica
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/We1kwDFnqey2AGRrVEocEQ==.pdf

danas na hr radio 1.program u 8.00 poslovni tjedan
ministar lorencin “interes za investicije je velik”

New Report

Close