HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



valamar je imao priliku i znali su da su jedini snimatelji ali im je pohlepa zamutila razum.

Kolega, jeste li vi ozbiljni?!? Pohlepa im je pomutila razum? Alo! Pa jel vi pročitate prvo što napišete? A što je onda sa svima koji NISU obavili dubinsko snimanje? Njima je što pomutilo razum? Pisanje na forumu? Ako su već obavili dubinsko snimanje, onda valjda imaju jasnu sliku ŠTO se kupuje ZA koju CIJENU i POD KOJIM UVJETIMA, zar ne? I to vjerovatno puno puno puno bolje nego što to vi ili ja znamo, zar ne? Pa nisu oni djeca pa da se igraju s tim. Da jesu, ne bi Valamar bio to što je. Ili bilo tko drugi, ko je dao pismo namjere, ali nije obavio dubinsko snimanje, jel da?

Zato, kolega, promislite malo kako razmišljate i ne pomućujte sami sebi i drugi razum!

P.S. Nemam HIMR, ovim svojim postom ne govorim ništa o vrijednosti HIMR te nije nagovor na kupnju ili prodaju iste.
[/quote]
za početak između nas je ogromna razlika vi nemate i ja imam dionice da sad ne ulazimo u detalje dali želite ili ne kupiti,činjenica je da ste zakasnili ući ovdje ali ste na nekim drugim ušli na vrijeme i zaradili,između nas je razlika u tome što vi želite sve za sebe a ja želim da nam svima bude dobro.
ali ajmo po redu:
1. da, ozbiljan sam i dalje stojim iza svakog napisanog slova nakon 4 godine i imate priliku citirati i argumentirano dokazati da u nečemu nisam bio u pravu.,a tvrdio sam na < 200 da će biti prodano po Bv(500) ili više dok još nismo imali procjenu Bv od rasta na 782 kn. 2.[b]pročitajte[/b] i postove par stranica unazad tamo sam obrazložio zašto mislim da je 782 kn "u pola cijene" 3.pejnović je izjavio"najveći su problem bili [b]uvjeti[/b]"(cijene znači nije) sada kada su uvjeti [b]ukinuti[/b] biti će još snimača i to vrlo uskoro. 4.želim vam puno sreće i uspjeha u kupnji himr. budite strpljivi možda i nešto kupite kad već niste do sada. ako već sumnjate u moj [b]razum[/b] nemojte i u Rast-ov jer ćete biti još više razočarani. sretno

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Jel ovo netko zna nešto više…?


Jel ovo netko zna nešto više…?

u današnje doba više nema tajni. samo je pitanje da li imaš novaca da uložiš i vremena da dočekaš.

who dares, wins


za početak između nas je ogromna razlika vi nemate i ja imam dionice da sad ne ulazimo u detalje dali želite ili ne kupiti,činjenica je da ste zakasnili ući ovdje ali ste na nekim drugim ušli na vrijeme i zaradili,između nas je razlika u tome što vi želite sve za sebe a ja želim da nam svima bude dobro.
ali ajmo po redu:
1. da, ozbiljan sam i dalje stojim iza svakog napisanog slova nakon 4 godine i imate priliku citirati i argumentirano dokazati da u nečemu nisam bio u pravu.,a tvrdio sam na < 200 da će biti prodano po Bv(500) ili više dok još nismo imali procjenu Bv od rasta na 782 kn.
2.pročitajte i postove par stranica unazad tamo sam obrazložio zašto mislim da je 782 kn "u pola cijene"
3.pejnović je izjavio"najveći su problem bili uvjeti"(cijene znači nije)
sada kada su uvjeti ukinuti biti će još snimača i to vrlo uskoro.
4.želim vam puno sreće i uspjeha u kupnji himr.
budite strpljivi možda i nešto kupite kad već niste do sada.
ako već sumnjate u moj razum nemojte i u Rast-ov
jer ćete biti još više razočarani.

sretno


Kao prvo, trenutno NE namjeravam kupovati HIMR. Ako ikoga zanima moje mišljenje, a mislim da NE zanima, ono je također da HIMR vrijedi više i da je vjerojatno procjena Rasta još i podcijenjena. Baš suprotno, ja ovdje želim puno toga dobroga svim trenutnim i budućim dioničarima, bez obzira što ja nisam, a vjerojatno neću ni biti jedan od njih. Meni će itekako biti drago, i to čim draže što cijena bude veća jer smatram da je to dobro za cijelu burzu, za Hrvatsku, a bome i za Imperijal i otok Rab!

Ja sam se samo osvrnuo na vašu konstataciju da je Valamaru “pohlepa zamutila razum” koja je plod ne znam kakvog razmišljanja. S takvim razmišljanjem nećete daleko. Ja ne kažem ni da su oni pogodili sa svojim potezom niti da su pogriješili, već da valjda najbolje znaju ŠTO i ZAŠTO su tako odlučili. Pa ne igraju se oni sa parsto tisuća kuna kao vi, njima je u igri puno toga, valjda znaju zašto nisu kupili, kao i oni što nisu išli u snimanje valjda znaju zašto to nisu.

Što mi podebljavate što je Pejnović rekao? Pa jesam li ja govorio što o cijeni? S kim se vi borite? Pa ako su UVJETI bili problem, onda su bili PROBLEM, a ne da je pohlepa pomutila Valamaru razum. Ono…koja izjava….

Ili mislite da ste vi jedini pametni i da je vaš dojam najispravniji?

Znači svi potencijalni investitori koji se nisu javili na natječaj i koji nisu kupili HIMR u prvom natječaju su pomućenih razuma? Ajme.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

kresoM@
da bi dobili širu slike trebate čitati temu unazad malo više od jedne strane i ne loviti se za jednu izjavu izvađenu iz jednog posta ali kada je vama teško čitati ja ću obrazložiti moju izjavu “da je valamaru pohlepa pomutila razum”
a nakon toga će se vjerojatno netko javiti da spamam temu

uvijeti iz natječaja(na prethodnim stranicama su detaljno analizirani pa ako vas zanima…) koji su bili navodno preteški su za firmu kao što je valamar su:smijurija teška,mačji kašalj,dječja igra ….

što ostaje?
samo cijena

rast je procijenio na 782 kn
vi kažete” da HIMR vrijedi više i da je vjerojatno procjena Rasta još i podcijenjena

bivši ministar turizma kaže (a ja se sa njima slažem)
” vrijednost Imperiala d.d. ne bi trebala biti manja od milijardu kuna”

što daje >1500 kn po dionici

http://www.istarski.hr/node/13830

iz gore navedenog može se zaključiti da je početna cijena od 782 kn
poklon nekome u stotinama mil kn

a šta rade ti neki
platiti nisu htjeli očito

Od izdavača Poleta do gospodara nekretnina

Pod značajnim smo pritiscima da se ide ispod cijene[/b]”…

pritišću jer im nije poklon dovoljno velik

za mene se to zove “pohlepa koja je nekome pomutila razum”
ako vam ovo nije bilo dovoljno jasno ne očekujte daljna pojašnjenja
završili smo raspravu što se mene tiče
nastavak moguć samo na privat jer ne želim dalje privatizirati temu
čitajte temu unazad tu ćete naći sve odgovore.
umjesto piskaranja da smo danas kupovali mogli smo zaraditi 10% u danu
vi kažete da niste,ja nisam a netko je …
skidalo se i po 200 kom ,neki dan po 300
to su glasnici dobrih vijesti

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

A nitko od “himrovaca” ne komentira današnje kretanje cijene?


umjesto piskaranja da smo danas kupovali mogli smo zaraditi 10% u danu
vi kažete da niste,ja nisam a netko je …
skidalo se i po 200 kom ,neki dan po 300
to su glasnici dobrih vijesti

Odlično! Pa nek ljudi zarađuju! Svaka čsat onima koji su kupovali dok još nitko nije prepoznao ovu dionicu! [emo_palacg] Ja se iskreno nadam da će ovo biti lijepa priča hrvatskog turizma i burze kapitala jer to nama svima paše! Svima, osim zavidnim pojedincima. Al to je njihov problem!


da bi dobili širu slike trebate čitati temu unazad malo više od jedne strane i ne loviti se za jednu izjavu izvađenu iz jednog posta ali kada je vama teško čitati

Baš suprotno! Ja se hvatam i komentiram SAMO tu jednu vašu izjavu koja nema veze s vezom! Ja ništa nisam komentirao vaše mišljenje, analize ili bilo što drugo od prije, čak me niti ne zanima da li imate dionice i na koliko ste ih kupovali. To za tu izjavu nije važno. Važan je takav način razmišljanja koji može dovesti do zaključka da je “Valamaru pohlepa zamutila razum”! Alo! Pa to su ljudi koji rade svoj posao, koji su u tom biznisu, koji su uostalom JEDINI proveli dubinsko snimanje tvrtke koja je bila na prodaji! Alo! Pa nisu to forumaši, to je njihov posao! Vaše razmišljanje je jako, jako loše i neozbiljno, ako takve zaključke donosite i džabe vam sve analize, ako uspijete takve zaključke donositi! Alo, pa oni su DUBINSKI snimili tvrtku! Ušli unutra i izanalizirali SVE što ih je zanimalo! I još k tome je to tvrtka koja se bavi tim poslom i ima novaca za ulaganja! Alo! Pa dajmo malo ozbiljnosti! Pa ne kupuje Valamar dionice tvrtke na burzi bez ikakvih obaveza, kao vi. Pa sami sebe kompromitirate i sami sebi otežavate investicijske odluke koje bi trebale biti objektivne! Ja vam želim da budete objektivni i da promišljate kako stvari zbilja jesu, a ne kako se vama čini, kakav imate dojam, jer to nije onda ništa drugo doli kocka (i sad je tu sasvim neibitno da li mislite da dionica HIMR vrijedi 1 kn ili 10.000kn!). Ako želite shvatiti što pišem, shvatite, ako ne želite, nemojte i držite se slobodno svojih stavova. Sretno vam!

Međutim. jedno je sigurno: Valamaru SIGURNO pohlepa NIJE zamutila razum i svatko normalan ko bude promišljao o ulasku u ovu dionicu o tome će voditi računa. Uostalom, ne znam uopće zašto sam išao komentirati tu vašu izjavu, kad nema baš puno veze sa zdravim razumom…..

Zbilja, od srca vam želim uspjeh na ovoj i ostalim dionicama!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ne znam zasto cerp ne objavi tu skrivenu vrijednost ako postoji. Lrh je kupila sobu bernardina koja zaradjuje 17 000eur za 55 000 eur. Zarada sobe himr je 10 000eur. Kolika je ta moguca skrivena imovima?


A nitko od "himrovaca" ne komentira današnje kretanje cijene?

Pa vidite da se ne usudimo komentirati, samo bi dolijevali ulje na vatru. Otpustimo malo dionica pa se stavimo na bid da bi jeftinije kupili nazad i tako od 450 pa malo upadne nazad, ali većina ne, ode cijena gore dalje.
Evo danas opet. Nadam se da neće sutra bid preko 530?
Sreća da su dostatne količine za otpuštanje, kriza mnogima je bila još tamo od 350-380, pa opet nakon pada od 640 tamo negdje od 380-430.
Odokativno. Tada je trebalo spašavati ljude u nevolji.
Dobro je činiti dobro, to često kažem.

Tu i tamo se javi netko sa teme LRH ( tamo čekaju rast ko žedni u pustinji a tu ima viška vode pa navrate ), legendarni migra tu i tamo napiše nešto dobronamjerno, i tako … polako ali sigurno..mic po mic je smic.. rekla bi moja baka ..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Plavi znas i sam da je plat imao najvise sanse za prodaju, no i tu zlatnu koku su sjeb. Plat je jedina firma koja je bila ociscena. Kod hmst sam se iznenadio sto jos uvijek postoji hipoteka od 10 milja maraka na hotelu uvala. Prije 8god su rekli da ce to skinuti.



umjesto piskaranja da smo danas kupovali mogli smo zaraditi 10% u danu
vi kažete da niste,ja nisam a netko je …
skidalo se i po 200 kom ,neki dan po 300
to su glasnici dobrih vijesti


da bi dobili širu slike trebate čitati temu unazad malo više od jedne strane i ne loviti se za jednu izjavu izvađenu iz jednog posta ali kada je vama teško čitati

Baš suprotno! Ja se hvatam i komentiram SAMO tu jednu vašu izjavu koja nema veze s vezom! Ja ništa nisam komentirao vaše mišljenje, analize ili bilo što drugo od prije, čak me niti ne zanima da li imate dionice i na koliko ste ih kupovali. To za tu izjavu nije važno. Važan je takav način razmišljanja koji može dovesti do zaključka da je "Valamaru pohlepa zamutila razum"! Alo! Pa to su ljudi koji rade svoj posao, koji su u tom biznisu, koji su uostalom JEDINI proveli dubinsko snimanje tvrtke koja je bila na prodaji! Alo! Pa nisu to forumaši, to je njihov posao! Vaše razmišljanje je jako, jako loše i neozbiljno, ako takve zaključke donosite i džabe vam sve analize, ako uspijete takve zaključke donositi! Alo, pa oni su DUBINSKI snimili tvrtku! Ušli unutra i izanalizirali SVE što ih je zanimalo! I još k tome je to tvrtka koja se bavi tim poslom i ima novaca za ulaganja! Alo! Pa dajmo malo ozbiljnosti! Pa ne kupuje Valamar dionice tvrtke na burzi bez ikakvih obaveza, kao vi. Pa sami sebe kompromitirate i sami sebi otežavate investicijske odluke koje bi trebale biti objektivne! Ja vam želim da budete objektivni i da promišljate kako stvari zbilja jesu, a ne kako se vama čini, kakav imate dojam, jer to nije onda ništa drugo doli kocka (i sad je tu sasvim neibitno da li mislite da dionica HIMR vrijedi 1 kn ili 10.000kn!). Ako želite shvatiti što pišem, shvatite, ako ne želite, nemojte i držite se slobodno svojih stavova. Sretno vam!

Međutim. jedno je sigurno: Valamaru SIGURNO pohlepa NIJE zamutila razum i svatko normalan ko bude promišljao o ulasku u ovu dionicu o tome će voditi računa…

Zbilja, od srca vam želim uspjeh na ovoj i ostalim dionicama!
[/quote]

ne brinite vi za moje “analize” investicijske odluke i ostalo jer su moji rezultati iznad prosjeka a i rezultati svih onih koji su po mojim analizama postupili i ušli u himr bilo prije 4 godine ili prije godinu dana.
to se može na ovoj temi pročitati,provjeriti i usporediti.
toliko branite valamar kao da ste njihov odvjetnik a niti nemate dionice himr.čudno
samo citiram i analiziram tuđe izjave koje potvrđuju moju izjavu
ja ih ne napadam niti me zanimaju niti ne očekujem više da će oni kupiti i dalje stojim kod svoje izjava koja vas je tako “pogodila”
a nisam vidio da ste napali Pejnovića radi njegovih izjava,ja govorim isto što i on samo “bez rukavica”
evo vam citata:

http://www.poslovni.hr/karijere/od-izdavaca-poleta-do-gospodara-nekretnina-280609 [poslovni.hr]

“Pod značajnim smo pritiscima da se ide ispod cijene”…

i šta mislite tko si ti koji pritišću???

Cijena Maestrala, Plata i Imperiala ostaje ista

Mijenjat ćemo sve druge uvjete osim vrijednosti objekata, jer prvi put u prodaji imamo grupu tvrtki koja nisu gubitaši i ne želimo ih dati ispod cijene. Kupci su naučili da od države kupuju ispod cijene

i šta mislite koji su to “kupci”

himr se prodaje sa značajnim diskontom (i sami to izjavljujete)
ali traži se još veći popust a to je pohlepa koja može lako rezultirati da će netko valamaru ispred nosa odnjeti himr(i to bi bilo pravedno imali su priliku)
koa što im je prije par mjeseci plag odnio isst ispred nosa jer očito su navikli da im se poklanja ali još nisu shvatili da su ta vremena prošlost
sada se mora platiti,nisu više “lobisti” svemogući jer se za to lako završi u remetincu.
vi očito ne želite razumjeti napisano i ne mamjeravam više pokušavati…

ne želim daljnu raspravu osim na privat kao što sam napisao jer ova rasprava ne vodi nikud a u krug ne želim.
sretno

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


ne brinite vi za moje "analize" investicijske odluke i ostalo jer su moji rezultati iznad prosjeka

Bravo! Svaka čast! Ne brinem se ja za vas, zato i nisam komentirao ništa drugo nego samo onu izjavu koja vam nema baš veze sa zdravim razumom.


toliko branite valamar kao da ste njihov odvjetnik a niti nemate dionice himr.

Ne branim Valamar, nego bi isto napisao da ste za bilo koga tako napisali. Zašto niste npr. napisali da je, ne znam, “LRH lijenost zamutila razum jer nisu niti išli u dubinsko snimanje”? Ili “PLAG više od pohlepe ne zna što bi, nakon što su kupili ISTT, nisu kupili HIMR, a mogli su ga dobiti “besplatno”. Pa dajte, molim vas. Po vama su svi dioničari koji nemaju HIMR i.d.i.o.t.i, a svi investitori koji nisu kupili HIMR na prvom natječaju “zamučenih razuma”. To sam ja pročitao i na to sam htio reagirati, eto došlo mi je. To se ne smije? Vi to javno smijete napisati, a ja vam samo na privat to smijet prigovoriti? Zanimljivo.


a nisam vidio da ste napali Pejnovića radi njegovih izjava

Pa jer ja trebam svaku izjavu komentirati? Vašu sam vidio i komentirao? Znači, ako komentiram vašu, morem prvo kupiti dionice, pa iskomentirati sve ostale forumaše, pa nakon što svih iskomentiram onda mogu vašu?!?


može lako rezultirati da će netko valamaru ispred nosa odnjeti himr(i to bi bilo pravedno imali su priliku)

Imali su svi priliku. Ja ne znam što je svama pa da mislite da je kupovanje jedne turističke kompanije lutrija. Iracionalno razmišljate, i očito da imate neki problem, i da je vama nešto “zamutilo” razum kad ne možete vidjeti stvari objektivno. Prvo, to su ozbiljne turističke kompanije koje na temelju svojih procjena odlučuju da li nešto kupiti ili ne. Kako za ISTT, tako i za HIMR. Procjena Vlamara je bila da im se ZA TU CIJENU NE ISPLATI TO ŠTO DOBIJAJU! Moguće da su procijenili da su zaključili da je bolje i platiti eventualno duplo ili trostruko ili stostruko, ali bez takvih uvjeta jer će više izgubiti nego dobiti.

Pa ja ne znam kako vi ne shvaćate apsurd svojeg razmišljanja, kada smatrate, pazi sada: JEDINOJ (!?!?!) kompaniji koja je napravila DUBINSKO snimanje, da se “igra”. Pa recite mi, što je onda sa drugim kompanijama koje NISU izvršile dubinsko snimanje? Dajte mi kažite, što je s njima? Eto, odgovorite mi to, i onda ću i ja prihvatiti da je “Valamaru pohlepa zamutila razum”! Zašto ostale kompanije NISU niti dubinsko snimanje izvršili niti predali ponudu. Dajte, kažite.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close