HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imperial ima najveću EBITDA maržu, veću čak i od Arenaturista. Sjajno!

http://www.seebiz.eu/imperial-i-i-arenaturist-s-najvecom-ebitda-marzom-u-turistickom-sektoru/ar-98279/

founder@

17.10.14 str 133

…nama netreba kupac već partner koji će svojim kapitalom ubrzati proces modernizacije smještajnih kapaciteta
ovo je profitabilna firma sa 38% ebitda a to nemaju niti mnoge privatne firme
nedavno prodani istraturist za 1,3 Bv kao privatna firma nije još dostigao te rezultate.
potencijal je ovdje ogroman a pogotovo kad se uzmu u ubzir ogromne površine s kojima raspolaže himr dodaj tome monopol,kvalitetnu upravu,rješen višak radnika(među boljima u hr turizmu po parametru troškovi radne snage)i uspjeh je zagarantiran.
na nama je da strpljivo pričekamo da vrijeme napravi svoje a “grofovi,”braća” ili netko treći,peti ,deseti neka si nađu otok ,kupuju zemljiše i neka sami grade ako misle da im je tako jeftinije ili pametnije,nitko sretniji od mene.
zadnji primjeri izgradnje smještajnih kapaciteta u hr govore da je neusporedivo skuplje graditi u odnosu na kupnju postojećeg.
dopuštam da nekima novac nije najvažnija stvar na svijetu ali ovdje mi ipak govorimo o poklonu u stotinama mil kn pri početnoj 782

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

I kad ce natjecaj?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

kada ovaj koji na 500 po tiho kupuje veli dosta.
🙂

ovdje bi bilo dobro uložiti sredstva za marketing
http://danas.net.hr/novac/trose-vise-i-od-rusa-i-ponovno-biraju-hrvatsku?rss=2
http://danas.net.hr/hrvatska/bankomati-na-zrcu-ostali-bez-novca
da se ovo realizira što brže
http://danas.net.hr/hrvatska/njima-ne-smetaju-razuzdane-zabave-zele-zrce-na-svom-otoku

nekima više ne odgovara “zatišje” ???
neće još dugo a ni ova cijena
pa bi bilo mudro možda …
ili su se nakrcali koliko su planirali pa se
povlači mačka za rep iz dosade ili namjerno?
ćemu žurba biti će vremena za prodaju dovoljno a za kupnju neće.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Iz dosade, iz dosade.

Za HMST danas izasla obavijest [/url]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Za HMST danas izasla obavijest [/url]

kod HMST je ubrzo nakon propasti prvog natječaja raspisan novi natječaj, danas je objavljeno da je pristiglo više pisama namjere i uskoro će izaći poziv zainteresiranima da podnesu finalne ponude.
ovdje nakon propasti prvog natječaja nije se dogodilo ništa i sve stoji na mjestu. zašto???

jedva te čekam sresti

znači imamo potvrdu onog što se i pretpostavljalo da za hmst nije cijena bila problem u prošlom natječaju.
isto se pretpostavlja i za himr a ako se to i potvrdi tada bi naše dionice mogle vrijediti bitno više i to vrlo uskoro?
ili možda griješim?[emo_naivan]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


znači imamo potvrdu onog što se i pretpostavljalo da za hmst nije cijena bila problem u prošlom natječaju.isto se pretpostavlja i za himr a ako se to i potvrdi tada bi naše dionice mogle vrijediti bitno više i to vrlo uskoro? ili možda griješim?[emo_naivan]

za HMST je ponovo raspisan natječaj i vodi se postupak privatizacije, kod HIMR se ne događa ništa! zar ne primjećujete da postoji “sitna” razlika između ove 2 firme!?!?

jedva te čekam sresti

točno. 15 rujna je za hmst objavljeno da nije bilo ponuda. 1.listopada izašao je ponovni poziv.
za himr je objavljeno da nije bilo ponuda 10. listopada.ništa se ne zbiva. kao ni za jadroplov i plat.
očito je prodaja hmst vrlo izgledna.



znači imamo potvrdu onog što se i pretpostavljalo da za hmst nije cijena bila problem u prošlom natječaju.isto se pretpostavlja i za himr a ako se to i potvrdi tada bi naše dionice mogle vrijediti bitno više i to vrlo uskoro? ili možda griješim?[emo_naivan]

za HMST je ponovo raspisan natječaj i vodi se postupak privatizacije, kod HIMR se ne događa ništa! zar ne primjećujete da postoji "sitna" razlika između ove 2 firme!?!?

[/quote]
nisu istovremeno završili natječaji pa je meni i logično da novi ne počinju istovremeno,možda je to i namjerno ako je jedan kupac zainteresiran za obje tvrtke.
ipak naša birokracija nije multidisciplinarna još.
svakim danom u svakom pogledu napreduju ali …
a možda vi želite insinuirati da natječaja neće biti?
za takvo što nema nikakvih temelja za sada već baš suprotno.
treba biti još samo malo strpljiv i sve će biti crno na bijelo
pa će valjda tada i najveći nevjernici povjerovati[emo_smijeh]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close