HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kamping sezona relativno uspješna



i demantiralo priče da su kampisti zbog lošeg vremena ove sezone odlazili iz kampova i otkazivali rezervacije

u hrvatskim kampovima je sve više mobilnih kućica kao samostojećih montažnih objekata koji su dosta traženi među kampistima jer su u prirodi, a ipak u punom komforu

ima ili himr takvih objekata?koliko?
hvala ako netko zna.

u roku tjedan dana očekujemo FI 3Q pozivam i ostale da daju svoje projekcije a evo i moje.

prihod 120 milkn
ebitda 60 milkn
dobit 37 mil kn
dobit je podložna kreativom knjigovtstvu ali ebitda nije a njezino zadržavanje na 50% u ovoj zahtjevnoj(što se tiče vremenskih uvjeta) godini uz povećanje prihoda bio bi odličan rezultat.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

imperial ima mobilnih kućica.koliko ih ima i koliko planiraju kupiti ćeš pročitati u bilješkama uz gfi za 2013.


u roku tjedan dana očekujemo FI 3Q pozivam i ostale da daju svoje projekcije a evo i moje.

prihod 120 milkn
ebitda 60 milkn
dobit 37 mil kn
dobit je podložna kreativom knjigovtstvu ali ebitda nije a njezino zadržavanje na 50% u ovoj zahtjevnoj(što se tiče vremenskih uvjeta) godini uz povećanje prihoda bio bi odličan rezultat.

Bila bi to u tom slučaju senzacija jer bi P/E bio ispod 9 a ROE preko 12 % a dionica ispod booka…
Ja nisam tako optimističan, ali moglo bi biti nešto bolje nego lani.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

prijatelj migra nije dugo izdržao da se ne oglasi.[emo_cool] loše vrijeme mora se odraziti i na pad broja noćenja, a time i na prihode. očekujem veće prihode ostvarene u kampu san marino, zbog novih ulaganja. u hotelskom smještaju na razini prošle godine. dobit razdoblja oko 55 milijuna.



u roku tjedan dana očekujemo FI 3Q pozivam i ostale da daju svoje projekcije a evo i moje.

prihod 120 milkn
ebitda 60 milkn
dobit 37 mil kn
dobit je podložna kreativom knjigovtstvu ali ebitda nije a njezino zadržavanje na 50% u ovoj zahtjevnoj(što se tiče vremenskih uvjeta) godini uz povećanje prihoda bio bi odličan rezultat.

Bila bi to u tom slučaju senzacija jer bi P/E bio ispod 9 a ROE preko 12 % a dionica ispod booka…
Ja nisam tako optimističan, ali moglo bi biti nešto bolje nego lani.

lp
[/quote]
teško je i nezahvalno a zato i izbjegavam komentirati fundamente u čijim izračunima značajan utjecaj ima pps koji se kretao od 20.02.14(objava o poč.privatiz.) od 300 do 640 nedavno.
kada se završi proces privatizacije a cijena ustabili tada će to imati više smisla.
ne mislim da sam optimističan pri svojim gore iznesenim projekcijama dapače prije da sam pao pod utjecaj sentimenta večine na ovoj temi pa bi rekao da je moja projekcija bliže konzervativnoj.
objava za par dana pa ćemo imati materijala za raspravu.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

321 HIMR-R-A 12:03:25 525,00 100 52.500,00
320 HIMR-R-A 12:03:25 522,00 23 12.006,00
319 HIMR-R-A 12:03:25 522,00 43 22.446,00
318 HIMR-R-A 12:03:25 520,00 26 13.520,00
317 HIMR-R-A 12:03:25 519,91 10 5.199,10
316 HIMR-R-A 12:03:25 519,70 45 23.386,50
315 HIMR-R-A 12:03:25 519,69 25 12.992,25

327 komada
ako su ovo valamar ili strani kupci nadam se mojoj prodaji na 600+ kada sam propustila prošlu priliku.


327 komada
ako su ovo valamar ili strani kupci nadam se mojoj prodaji na 600+ kada sam propustila prošlu priliku.

Bez uvrede ali za ove količine oni niti ne dižu slušalicu a kamoli da bi podigli cijenu za 3%.
[emo_palacg]

327 kom(140000 kuna) jedna transakcija mislite da bi to mogao biti mali investitor?
kada bi taj kupac htio kupiti još istu količinu morao bi plačati i po 650 kn
možda je to razlog što više ne kupuje za sada.
ja se nadam da ću prodati prije kraja novog natječaja iznad 600 kuna
ako neće biti zainteresiranih ostajem do kraja natječaja.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/HIMR-fin2014-3Q-NotREV-N-HR.xls

Prihod 116,,4// EBITDA 31,6

prihod za “samo“1,2 mil kn(1%) manji od 2013 u lošoj metereloškoj godini kakva se ne pamti u zadnjih 100 god. bi se mogao i nazvati dobrim rezultatom
ali kada taj prihod istovremeno nebi pratili i 3,7 mil kn veći rashodi a koji su prvenstveno posljedica povečanja troškova radne snage i zato nisam zadovoljan(na prvu,treba to prespavati i detaljnije proučiti) ukupnim rezultatom i tom odlukom uprave koja u ovoj situaciji nije reagirala u interesu večine dioničara.
u godišnjem izvještaju ćemo točno moći usporediti na bazi odrađenih sati rada i preciznije odrediti za koliko su povečane plače.
godinama se povečavaju cijene(kao posljedica ulaganja) pa se i iz ovog prihoda može pretpostaviti da je i ove godine smanjen broj gostiju i noćenja pa je i to u suprotnosti sa nemalim povečanjem troškova radne snage.
vjerojatno je to direktna posljedica procesa privatizacije.
možda je to bilo kupovanje”tišine” ili zauzimanje boljih pregovaračkih pozicija sa budućim vlasnikom.
ostaje još posezona koja nemože bitnije utjecati na već sad predvidljiv rezultat za ovu godinu,očekujem da se neće radi procesa privatizacije usporiti najavljena ulaganja koja bi se završetkom privatizacije i novim vlasnikom trebala značajno povečati.
i dalje očekujemo službenu objavu početka novog natječaja od cerp-a
trgovanu cijenu stabilnom drži veći kupac koji nema konkurenciju na strani kupnje pa strpljivo čeka da ribce same upadaju u mrežu ili počisti ask kada mu se dovoljno toga naslaže.
mogao bi i spustiti cijenu ali bi tada dodatno smanjio i ovako slab interes za prodaju a nižom cijenom bi privukao i ostale na kupnju.
vrlo lukavo,profesionalno čak
treba skupljati dok je zatišje a neće još dugo
bravo majstore
sretno svima

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close