HGSP (HG Spot d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HGSP (HG Spot d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne koristim drugi nick. Imao sam par loših iskustava sa Hg spotom, ali se pod prijetnjom novina sve uvijek riješavalo. Što se tiće cijena, posjetite stranicu http://www.nabava.net pa provjerite gdje je hgspot na popisu

…a recite mi kolega gdje necete imati losih iskustava??…rijetka su prodajna mjesta bilo koje kompanije gdje cete biti uslužno posluženi ili što god…ovdje kod mene u gradu su djelatnici Hg Spota uslužni i pomognu,čak i objasne ako treba…a što se tice cijena,cijene su korigirane malo,imam tu informaciju iz jedne ruke…Hg Spot je izbjegao stečaj,to je odavno već poznato a cijene njihove naravno diktiraju vjerovnici,točnije ZABA najvecim dijelom..tako ce i biti još neko vrijeme dok stanje ne bude bolje dosta a tada ce cijene biti u skladu sa konkurencijom…aa osim toga nekima nisu skupi..netko kupuje u Hg Spotu i dalje što mu treba…vjerujem u ovu kompaniju kao što drugi vjeruju u Ingru,Sunčani Hvar,Optimu,Magmu i mnoge druge kompanije u Hrvatskoj koje su također u lošem stanju…eto,ovo je moje osobno mišljenje..Hvala

http://www.seebiz.eu/hr/banke/banke-otpisom-kamata-spasile-hg-spot,108941.html
I kamate i kredit do 2012!

Hg spot je 2002-2003 bila vrhunska firma. Uvijek su imali najnovije proizvode i cijenom bili među najjeftinijima. Pošiljke su im uvijek bile točne i lijepo upakirane. Onda su se počele otvarati poslovnice po drugim gradovima i prvo razočaranje. Aukcija proizvoda koji su došli na reklamaciju. To im je prva blamaža jer ti proizvodi nisu bili provjereni i ispravni. Nakon otvaranja poslovnica po gradovima zanimljivo je da reklamaciju nisam mogao ostvariti u svom gradu, uz objašnjenje da centralni Hg spot nema veze sa podružnicama i da sve moram slati za Zagreb. Tu se počeo nazirati pad Hg spota. Nakon toga dolazi do brojnih varanja kupaca na reklamacijama. Pola kompjuterskih foruma je brujalo o tome. Osobno su me par puta pokušali preveslati ( odnesem hdd od 500gb na garanciju, oni mi vrate od 320 i kažu da je sve ok; zatim odnesem laptop sa 2gb rama, vrate mi ga sa 1gb…susjed odnese kompjuter na reklamaciju, a oni mu vrate nešto sasvim drugo). I jednostavno nakon ovih događaja ne mogu o njima imati dobro mišljenje. Kad se jednom izgubi povjerenje kupca kasnije se vrlo teško stekne.


Hg spot je 2002-2003 bila vrhunska firma. Uvijek su imali najnovije proizvode i cijenom bili među najjeftinijima. Pošiljke su im uvijek bile točne i lijepo upakirane. Onda su se počele otvarati poslovnice po drugim gradovima i prvo razočaranje. Aukcija proizvoda koji su došli na reklamaciju. To im je prva blamaža jer ti proizvodi nisu bili provjereni i ispravni. Nakon otvaranja poslovnica po gradovima zanimljivo je da reklamaciju nisam mogao ostvariti u svom gradu, uz objašnjenje da centralni Hg spot nema veze sa podružnicama i da sve moram slati za Zagreb. Tu se počeo nazirati pad Hg spota. Nakon toga dolazi do brojnih varanja kupaca na reklamacijama. Pola kompjuterskih foruma je brujalo o tome. Osobno su me par puta pokušali preveslati ( odnesem hdd od 500gb na garanciju, oni mi vrate od 320 i kažu da je sve ok; zatim odnesem laptop sa 2gb rama, vrate mi ga sa 1gb…susjed odnese kompjuter na reklamaciju, a oni mu vrate nešto sasvim drugo). I jednostavno nakon ovih događaja ne mogu o njima imati dobro mišljenje. Kad se jednom izgubi povjerenje kupca kasnije se vrlo teško stekne.

Priča je iz SF žanra, pa dobro jeli misliš da smo svi ovdje debili ? Imaš Pc expert forum pa se tamo žali na hardware, ovdje ti je tema dionica HGSP koja je na putu velikog povratka.

Ali dobro, bar popravljaš prosjek, neka te srodna duša (višestruki) neumorno krca 100-ticama, neću kvarit doživljaj. [thumbsup] Vaš link

Sve je to lijepo, krasno, ali meni još uvijek kroz uši odzvanja ona Prpićeva procjena od prije mjesec dana, kako dionice HGspota vrijede 1 kunu! Tako nekako!?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


…ovdje ce se puno toga jos događati u narednom periodu..hehhe…to je sigurno…

to je sigurno…
http://www.poslovni.hr/vijesti/zaba-otpisuje-dug-hg-spotu-176442.aspx
ad 1)
"Informaciju je prvi objavio portal Seebiz koji tvrdi da se rješenje očekuje u idućih desetak dana."
e sad, koji je smisao objave necega ovakvoga 10 dana unaprijed…?!
ad 2)
"Naš izvor pak tvrdi da nisu svi kreditori oduševljeni tom idejom te da su na stolu još ponuđena druga rješenja od dokapitalizacije do pretvaranja duga u kapital."
primjer dokapitalizacije s pretvaranjem duga u kapital nije nepoznat…pocetkom godine nesto slicno napravljeno je na Ingri…samo sto je i nakon istoga cijena dionice jos malo vise potonula…

zakljucak…ovdje nesto smrdi i to gadno…

Optimist - loše informirani pesimist

HGSP – 5.god. grafic … u he.ote sto je roknula, i sad, ocel’ pocet ulazit ozbiljni ili spekulativni kapital …

Optimist - loše informirani pesimist

Pošto se dionica već neko vrijeme nalazi oko povijesnog minimuma,sa svakom pozitivnom vijesti to bi trebalo ići gore(pogledajte validus).Jedino što je potrebno su vijesti,jer bez vijesti brzo se vraća na istu razinu(minimum),stoga bi po meni ovo ipak trebalo odraditi malo veći rast od trenutne 2-3kn po dionici,ali ne više od 30kn.

HG Spot je uvijek bio HG Šrot, i tako će i ostati, smeće za široke mase, nekvalitetne komponente itd. koliko su samo neukih prevarili.

HG Šrot je trenutno prošlo svršeno vrijeme. U toj firmi se kralo ko u državnim, i opreme i chasha. Trebat će 10 god. da to dođe na stare slave pod uvijetom da kupci informatičke opreme opet steknu povjerenje.
A prpić,za takvog nema mjesta u ovom tržišnom okruženju. Nije ovo USA:)
A informacija o otpisu kamata bi trebala biti tajna barem dok nije službena i potvrđena od odbije strane a izašla je par dana nakon sastanka.
Kakava je to poslovna strategija?


HG Spot je uvijek bio HG Šrot, i tako će i ostati, smeće za široke mase, nekvalitetne komponente itd. koliko su samo neukih prevarili.

..kolega govorite u svoje ime kao prvo…a drugo,nitko vam nije kriv što ste imali loše iskustvo koje je očigledno po vašem pljuvačkom pisanju..ljudi kupuju i plačaju višzu cijenu računala i opreme u Hg Spotu što znaci da imaju povjerenje jer da ga nemaju otišli bi sigurno u Konikom kupovati to…prema tome okanite se pljuvanja…Hvala

Vjeko, sagledaj sve probleme realno, nemoj lupetati bez veze! Prihod je najbitnija stavka u cijeloj priči oko HGspota, a on je trenutno katastrofa, sa obzirom na njihove potrebe i obaveze!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

New Report

Close