HGSP (HG Spot d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HGSP (HG Spot d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

daj ljudi ne budite smiješni, nije ovo Japan pa da se ipodi toliko kupuju. Recesija je i potražnja za informatičkim proizvodima je minimalna. Ne znam dali će se hgspot uspijeti oporaviti, treba prvo preživjeti dvije vrlo teške godine- 2011 i 2012

Prpić: HG Spot neće isplaćivati dividendu do 2017.

Uprava kompanije tvrdi da tvrtka stoji višestruko bolje nego lani ali da im je cijenu dionice, koja je ovaj tjedan pala na povijesno najnižu razinu, teško komentirati jer je primarno diktiraju spekulanti

HG Spot neće isplaćivati dividendu idućih barem pet do šest godina izjavio je za Poslovni dnevnik savjetnik Uprave kompanije Hrvoje Prpić. Naglasio je da riječ o njegovom osobnom mišljenju, a ne stavu Uprave ili kompanije.

“To je moj stav temeljen na službeno dostupnim podacima, a ne nekim internim informacijama. Držim da se dionica HG Spota još uvijek nalazi na previsokom nivou i da ona de facto ne bi trebala vrijediti niti kunu”, kaže Prpić. Dodaje da sve što se s tom dionicom sada odvija na burzi su spekulacije jer su vlasnici posljednji na redu za isplatu poslije radnika, dobavljača i vjerovnika. Prpićev je to komentar na naš upit o kretanju dionice HG Spota koja se u četvrtak u jednom trenutku spustila do 16,65 kuna da bi dan zaključila na 17,50 kuna.

…joj,molim te Kanabisu pa nabroji mi na prste koliko uopce kompanija na ovoj burzi isplacuje dividendu osim Ht-a,Erricsona i Atlantica mislim??….
..a nadovezat cu se na izjavu Prpica "kako dionica se nalazi na previsokom nivou i da ona de facto ne bi trebala vrijediti ni kunu"….Upravu je Prpic,slazem se s njim,i ne bi trebala jer kompanija je pocela poslovati ispocetka takoreci,istina,s dugovima zahvaljujuci restrukturiranju koje je nadam se zavrsilo….a sad da vidimo nesto,pa pogledaj Đakovstinu,firma ne postoji mozemo reci a dionica je trenutno na oko 8-9kn..gdje je tu logika…to je samo jedan primjer…..a ima ih puno jos gdje komapnije dionica također ne bi trebale vrijediti vise od kune pa razmisli(Magma)….
…slazem se i s tim da spekulanti manipuliraju s cijenom dionice i tu u narednom periodu ocekujem jedan lijepi rast koji ce nam svima zadovoljiti apetite…..hvala [smiley]

…Držim da se dionica HG Spota još uvijek nalazi na previsokom nivou i da ona de facto ne bi trebala vrijediti niti kunu”, kaže Prpić…

Jedna od glupljih izjava koje sam vidio, a DE FACTO dolazi od pametnog čovjeka!?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

…istina,slazem se s vama kolega spiderman..to mu je bila stvarno glupa izjava.. [smiley]


…joj,molim te Kanabisu pa nabroji mi na prste koliko uopce kompanija na ovoj burzi isplacuje dividendu osim Ht-a,Erricsona i Atlantica mislim??….
..a nadovezat cu se na izjavu Prpica "kako dionica se nalazi na previsokom nivou i da ona de facto ne bi trebala vrijediti ni kunu"….Upravu je Prpic,slazem se s njim,i ne bi trebala jer kompanija je pocela poslovati ispocetka takoreci,istina,s dugovima zahvaljujuci restrukturiranju koje je nadam se zavrsilo….a sad da vidimo nesto,pa pogledaj Đakovstinu,firma ne postoji mozemo reci a dionica je trenutno na oko 8-9kn..gdje je tu logika…to je samo jedan primjer…..a ima ih puno jos gdje komapnije dionica također ne bi trebale vrijediti vise od kune pa razmisli(Magma)….
…slazem se i s tim da spekulanti manipuliraju s cijenom dionice i tu u narednom periodu ocekujem jedan lijepi rast koji ce nam svima zadovoljiti apetite…..hvala [smiley]

Kolega vidim da vam burza ide kao i padeži. Na Zse-u postoji 70 dionica koje su u protekle dvije godine isplatile dividendu. Što se tiče Hg-spota, već bi odavno propao da banke ne brane svoja ulaganja.

…Držim da se dionica HG Spota još uvijek nalazi na previsokom nivou i da ona de facto ne bi trebala vrijediti niti kunu”, kaže Prpić…

Preestrašna izjava, pa on tako nešto nebi niti smijo izjavljivati, zar ne??

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Kolega vidim da vam burza ide kao i padeži. Na Zse-u postoji 70 dionica koje su u protekle dvije godine isplatile dividendu. Što se tiče Hg-spota, već bi odavno propao da banke ne brane svoja ulaganja.
[/quote]

…pa iskreno kolega onda me prosvjetlite s tih 70 dionica koje su isplacivale dividendu….
..dionicari Hg Spota ne ocekuju da se isplacuje dividenda,bitno je da se stanje popravi sto ide svojim tokom…pa koliko znam kad banke ne bi branile svoja ulaganja puno kompanija bi propalo odavno,pa cak i prije krize…Hg Spot nije jedini nit ce biti jedini u koje su banke ulupale veliki novac krivom politikom….

http://www.mojedionice.com/fund/IzvDioniceDividenda.aspx?idDrz=1&idNac=1 Evo kolega tu je popis


…Držim da se dionica HG Spota još uvijek nalazi na previsokom nivou i da ona de facto ne bi trebala vrijediti niti kunu”, kaže Prpić…

Preestrašna izjava, pa on tako nešto nebi niti smijo izjavljivati, zar ne??

čovjek je realan. sad kad je sagledao očajno stanje u bilanci lijepo priznaje da dionica HGSP ne vrijedi niti 1 kn. nakon ovog sasvim je realno idući tjedan očkeivati HGSP ispod 10 kn, 16 kn je jaaaako skupo


http://www.mojedionice.com/fund/IzvDioniceDividenda.aspx?idDrz=1&idNac=1 Evo kolega tu je popis

…hvala kolega Kanabis…jedini manjak tog popisa je sto donekle ima dionica(njih desetak otprilike) koje su davale dividendu a za razliku od ostalih dionica njima nije trgovano minimalno mjesec i pol dana pa cak do 3godine….



…Držim da se dionica HG Spota još uvijek nalazi na previsokom nivou i da ona de facto ne bi trebala vrijediti niti kunu”, kaže Prpić…

Preestrašna izjava, pa on tako nešto nebi niti smijo izjavljivati, zar ne??

čovjek je realan. sad kad je sagledao očajno stanje u bilanci lijepo priznaje da dionica HGSP ne vrijedi niti 1 kn. nakon ovog sasvim je realno idući tjedan očkeivati HGSP ispod 10 kn, 16 kn je jaaaako skupo
[/quote]

…slazem se kolega..hahha…pa iskreno zahvaljujuci špekulantima mozemo ocekivati pad do 10kn,vise od toga nece sigurno…al ono sto ce tada uslijediti mozemo samo zamisliti…tik-tak [smiley]

New Report

Close