HGSP (HG Spot d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HGSP (HG Spot d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1.Tako je, to je izjavio i sam Prpić, ali pridobivaju nove
2. Kupci se vraćaju ako imaš robe različitih marki, a oni su gotovo sve bitne rješili i to s komisijom
3. iPad se kod nas nije mogao nabaviti, jedino u inozemstvu i prodaja će ići, najjače pred kraj godine, ako mu cijena malo padne
4.apple iPad totalno gazi konkurenciju, negdje sam naletio na podatak da je omjer 90% maprama 10 u korist applea
5. Robu su nabavili, zaliha su se rješili, a upravo su im gluposti sa zaliha i donijeli večinu miniusa.
6.O tom potom, nemam podatke za links, ako ih imaš stavi ih, zašto isti nema iPod nego ga ima HGSP, valjda je appleu u interesu da mu je prozvod u boljim dućanima
7.Prpićeva politika je dovela da su sa 120 pali na 30 milijuna gubeža,a sad su sve posložili i ova godina treba donijeti pozitivan rezultat. Veš mašine i tosteri su prošlost.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

ja to gledam ovako.
stari hgsrot je propao.
novi hgspot se tek treba pokazati na trzistu.
zasto neko ima aple uredjaje a drugi ne je pitanje poslovnih politika a sto je ispravno a sto ne tek treba vidjeti.
danas su modernija vremena i izbora robe ima toliko da vise ni neznas sto bi. danas postaje vazno di se mozes parkirati i da li ti je usput za doma.
i cjena.
ja se toplo nadam da si u pravu sto se gubitaka tice iako cisto sumnjam

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

@Coollce
novi hgspot se tek treba pokazati na trzistu.
Slažem se, rezultati su već vidljivi.
danas su modernija vremena i izbora robe ima toliko da vise ni neznas sto bi. danas postaje vazno di se mozes parkirati i da li ti je usput za doma.
Baš u tome je važnost iPada, ne toliko u samoj prodaji, koliko u dovlačenje kupca u sam dućan, gdje ga čeka savršena usluga, objašnjeno u jednom od prošlih intervjua.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Vaš link

‘Jako smo zadovoljni prodajom, no točan broj prodanih primjeraka ćemo objaviti na kraju dana ili kada završi prvi vikend prodaje iPada u našoj trgovini’, izjavila je Željka Krhač Ivanković voditeljica odnosa s javnošću poznate trgovine informatičkom opremom HGSpot.

Sve bolje od boljeg. a cijena na korak do najniže ikad [cool]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@ Mcinha
kad bi HG Spot bilo tako produktivan kao ti sa postovima, gdje bi im bio kraj … [lol]

iPada je prodano prvog dana ukupno 25 komada u cijeloj Hrvatskoj !! Info od Apple osobe. Za sada se prodaju i u Tehnomaxu, i u IStyle i u HG Spot, a uskoro slijedi prodaja u Vip i Tcom mrezi (kao i za sve druge Apple it proizvode). Marza je ispod 10%, tako da će od iPada HG Spot mjesečno zaraditi do 50.000 kn !??

A da bi 1Q2011 bio potitivan, treba im vise od 55.000.000 prihoda samo u 1Q. I to sa marzom od 20%, a sto nemaju (to je jos jedno "obecanje" uprave).

prognoza 1Q2011 za HG: prihod 22.000.000 kn, gubitak -6.000.000 (uz sve kamate), EBITDA -2.500.000. ako znas ovo izracunati, stavi svoju prognozu pa cemo vidjeti 30.4. [thumbsup]

zao mi je sto si uletio u ovaj drek od dionice, ali je zbilja bezveze da tako drukas dok istresas dionice. Vjerojatno radis u Ingri ili uz Čejvana, pa si sad odjednom poceo pisati bajke kako bi se lakse istresao.

u stvari, ne znam zasto polemiziram s tobom jer sad slijede opet 10tak postova sa "cudnim" argumentima, a onda ces odjednom nestati … [bye]

@newuser

Niti jedno, niti drugo, niti treće. Argumenti su iz medija, a ne moji. Ne znam koji ti je lik dao taj info, a još manje mi je nedokučivo, odakle njemu taj podatak,jedino ako nije tražio taj podatak od svih partnera u 20:00 na kraju radnog dana. Imaš na netu da je prodano tridestak u prvih nekoliko sati, ne da mi se tražit tekst. Što ću sa dionicama je isključivo moja stvar, a ti nemoj uć i sve ok. [bye]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

a uskoro slijedi prodaja u Vip i Tcom mrezi (kao i za sve druge Apple it proizvode).

Vjerojatno radis u Ingri ili uz Čejvana, pa si sad odjednom poceo pisati bajke kako bi se lakse istresao.[/u]

…moram se nadovezati na ovaj tekst…kao prvo, T-com i Vip nece prodavati iPad,jasno je receno..samo ce u suradnji sa tim prodavacima(Hg Spot itd..) ponuditi korisnicima odredene tarife interneta i akcije kao sto su prvih 100 pretplatnika na t-com net dobiavju 500kn popusta…a slicno ce nekaj biti i u Vipu….

…drugo,molim nek se malo kolege zabave stanjem na Skdd-u iza 18h svaki dan otprilike pa ce vidjeti da se skrbnicki racun Raiffeisen banke iskrcava od petka..tocnije iskrco je oko 7500 komada..a ne davati lazne izjave kao sto si iskrcavanje Ingre koja se nije iskrcala vec ohoho vremena a i Cejvan takoder….Hvala
[smiley]

@Vjeko1987

1) VIP i Tcom vec prodaju Apple it proizvode u svojoj mrezi. Odi na web pa pogledaj …
Apple distributer je u zadnjim pregovorima sa njima oko pordaje iPada

Ali iPad uopce nije neki proizvod koji moze izvuci HG Spot. Radi se o max. 50.000 bruto zarade (ili tocnije razlike u cijeni) mjesecno !!!

2) Iza RBA skrbnickog stoji Ingra i Čejan. Ako ne znas tko stoji iz skrbnickog RBA, nemoj pisati da lazem. Rađe dobro prouci Ingru, revizorska izvjesca i sl. A ti, kao i do sada, vjeruj u sto god hoces …

molim [cool]



@Vjeko1987

1) VIP i Tcom vec prodaju Apple it proizvode u svojoj mrezi. Odi na web pa pogledaj …
Apple distributer je u zadnjim pregovorima sa njima oko pordaje iPada

Ali iPad uopce nije neki proizvod koji moze izvuci HG Spot. Radi se o max. 50.000 bruto zarade (ili tocnije razlike u cijeni) mjesecno !!!

2) Iza RBA skrbnickog stoji Ingra i Čejan. Ako ne znas tko stoji iz skrbnickog RBA, nemoj pisati da lazem. Rađe dobro prouci Ingru, revizorska izvjesca i sl. A ti, kao i do sada, vjeruj u sto god hoces …

molim [cool]


– Vjerojatno najveći događaj bit će dolazak iPada u Hrvatsku koji će se u HGspotu moći kupiti već prvi dan. Naime, HGspot ima potpisan ugovor s Appleom o prodaji njegovih proizvoda, a iPad će, za razliku od iPhonea, biti distribuiran putem prodaje informatičke opreme, a ne putem telekom operatera. Osim toga, uskoro završavamo pregovore s jednom malom tvrtkom koja će upotpuniti našu ponudu malih, zanimljivih uređaja koje najčešće nalazimo na eBayu – zaključio je savjetnik uprave HGspota Hrvoje Prpić.
Toliko o tome.

Odakle ti info da se ova dvojica kriju iza skrbničkog, jesi ti vidoviti Milan? Svašta ti znaš, čak i koliko su prodali prvi dan i marže. Ili si konkurencija ili hoćeš kupiti niže, strašno čime se ljudi služe, a tek taj tvpj pajdo iz applea, majko mila [bye]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@newuser

Nazvan T-com, 0800 9000, djelatnik mi je lijepo odgovorio,samo putem ovlaštenih dućana informatičke opreme HGSP i drugi, dakle Prpić je govorio istinu

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@ Mcinha i Vjeko1987

ne zelim se prepisivati oko gluposti sa tobom i vjekom …

– od kuda imam info za Apple prodaju nije vasa stvar. ako zelite, raspitajte se o prodaji iPada. Odite u taj toliko "hvaljeni" HG i pitajte prodavace koliko su ih prodali od pocetka …

– za skrbnicki, pogledakte top10 malo duze u proslost i sve ce vam biti jasno …

– jasno pise: "Apple distributer je u zadnjim pregovorima sa njima oko pordaje iPada". To znaci da bi se uskoro trebali poceti prodavati i u VIPu i u Tcomu. Kada tocno, jos ne znam.

ako necete, ili ne znate ili ne mozete doci do informacija, nije OK nekoga prozivati da laze jer ste lijeni i povrsni. Samo napadate bukom i glupostima. Necu vise trositi vrijeme na vas.
over&out [sealed]

Technomax
HGspot
iStyle
Profil Megastoreu

znaci da je svako prodao oko 5-7 komada na dan otvaranja.
ne zvuci impresivno ali ce svejedno doci ljudi i u hgspot

New Report

Close