HGSP (HG Spot d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HGSP (HG Spot d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Izašao vam je kvartalni izvještaj. Horor.
Nije mi jasno zašto ova firma nije u stečaju. Ovo je šibanje mrtvog konja.

Za njihovu budućnost čak niti ne treba gledati izvještaje i bilance, dovoljno je poslušati muhe oko glava blagajnica i izgled web shopa te se zapitati kada ste zadnje nešto kod njih kupili ili da li znate nekoga tko jest…

Kada se pogleda takva situacija onda je budućnost ovog shopa upitna taman da i nema prenesih dugovanja a ima ih 120 000 000 iz prošle godine. (namjerno ih ne oslovljavam lancem jer osim Utrina sve ostalo su šupe)



Gubitak je očekivan i smanjen je za 90 milijuna kuna. Ove godine tj. već u prvom kvartalu će raditi u pozitivi. Hrpu stvari je Prpić izjavio u prijašnjim intervjuima i perpektiva je nadasve optimistična. Između ostalog iPaid se recimo ne prodaje kao iPhone U t-comu ili VIP-u nego samo putem njih i još nekoliko dućana. Što se tiče same nabave robe isposlovali su komisijsku prodaju tj. plaćaju ono što su prodali ostalo mogu vratiti dobavljaču i to gotovo sa svima, znači više nema rasprodaja u smislu daj šta daš. Imaju ugovor sa appleom, koji će izbaciti definitivno još novotarija i ostali su gotovo jedini na tržištu. Kad uhvatim vremena copy pejstat ću sve navedeno, ovo će jako narasti jer je cijena mizerna.

Kolega, u subotu sam prošao pored HG Spota u Utrinama i mogu vam reći da nisam vidio nikakve redove za iPad. Štoviše, u dućanu je bilo svega četvero ljudi.
Možda da se malo više poradi na marketingu…
[/quote]
Baš se čudim što nije bio red od 100 metara za uređaj koji košta 4500 kuna, pa nije to red za kruh u ratno vrijeme. Bitno je da prodaja ide, pogledajte koliko je ljudi imalo laptope prije par godina, a koliko ih ima sada, koliko ljudi ide na skijanje, a koliko ih je išlo prije 5 godina. Kad iPod kupi Mirko i Slavko kupit će ga i treči zato što ova dvojica ne smiju biti bolja od njega.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ponuda je svakako bolja nego prije, no imate li dovoljno dobavljača? Najčešće se spominju M SAN Grupa i Recro.

– Kad sam došao u HGspot, nisam više htio raditi na nekadašnji način kada je maloprodaja kupovala, a što nije prodala je ili bacala ili prodala ispod cijene. Htio sam da se rizik poslovanja prebaci na dobavljače, dakle da to više ne bude rizik HGspota. Ne želimo imati staru robu, zašto bismo je imali? Kad smo postavili te zahtjeve, svi su nas dobavljači odbili, nitko tako nije htio raditi. Govorili su da smo u problemima, a tražimo da potpisuju ugovor kakav nitko nema. No potpisali su ga M SAN i Recro i kad su ostali dobavljači vidjeli da je tu promet dobar te da ima novca polako su se počeli priključivati. Puno njih je čekalo, Asbis je, primjerice, čekao i tek prije dvadesetak dana potpisao takav ugovor. To je razumljivo, jer takav ugovor nije ugodan za dobavljače, ali je nužan. Jer zašto bi kupac kupovao zastarjelu robu? Sada kad imamo ovakve ugovore staru neprodanu robu jednostavno vratimo dobavljačima.

Evo jedan od razloga pada prihoda koji će se u sljedećoj godini promjeniti, jer su to napravili sada sa svim dobavljačima. ovo je iz intervjua od prije 2 mjeseca.
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Koliki vam je dnevni promet?

– Sada je promet oko 300.000 kuna. U rujnu je bio 400.000, a u nekim trenucima je išao i do 450.000. To su odlični rezultati jer nama treba oko 300.000 za nulu. A s 500.000 kuna dnevnog prometa plaćali bismo ne samo kamatu, nego i dio glavnice. Mislim da ćemo doći i do toga.

Iz istog intervjua:
znači samo 20 prodanih iPadova dnevno ,mjenja totalno krvnu sliku firme jer to je minimum dodatnih 90 000 kuna prometa.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@ Mcinha
zasto nisi doodao i ove stvari:

Koliki je taj ukupni dug HGspota?
– S kamatama to je oko 190 milijuna kuna.

Ipak sad je dug (naravno sa kamatama) preko 200.000.000 kn !!!

Kakva je trenutačna situacija s HGspotovom maloprodajom?
– Rujan i listopad završili smo s plusom, zbog otvaranja Arene bojim da ćemo studeni završiti s minusom, iako ne značajnim, a nakon toga dolazi prosinac nakon čega sam uvjeren da ćemo svaki mjesec ići u plus ….

Ipak sad je gubitak preko 10.000.000 kn !!!

Da danas imamo svoje stare kupce, imali bismo promet od 350 milijuna kuna godišnje koliko smo ga nekoć imali, a ne bismo se kretali na sadašnjoj razini od 100 milijuna kuna.

Ipak sad je prihod samo 80.000.000 kn !!!

>> ovo je i previse dokaza kako Prpic prica samo ono sto zeli, a ne sto je i istina. Vjerojatno je preoptimistican jer se do sada niti jedna najava nije ostvarila. Niti prihod, niti EBITDA, niti dug … Svako izvjesce je sve losije i pobija skoro svaku najavu uprave

pokusajte naci bar jedan primjer najave i ostvarenja ….

@new user
Kao što rekoh s dobavljačima su dogovarali komisijku prodaju i u tome uspjeli, očigledno nisu imali od svih robu, dok to nisu riješili, pa se to i odrazilo na prihode. iPad se može kupiti jedino kod njih i par manjih dućana(nema ga u t-comu ili VIP-u), a to znači da svatko tko ga dođe kupiti postaje njihov potencijalni stalni kupac, a takvih ima i bit će ih sve više.

Prodavat će ga isključivo ovlašteni dućani, i to Appleov dućan iStyle, HG Spot, Technomax i Profil Megastore u Zagrebu. iPad će za sada biti dostupan u Zagrebu, te u trgovinama Technomaxa u Rijeci i Splitu, a poslije vjerojatno u još nekim trgovinama i telekomima.
Vaš link
Najveće nade u HGspotu polažu u dolazak u Hrvatsku glavnog Appleova aduta iPada do kraja ove godine.

– Vjerojatno najveći događaj bit će dolazak iPada u Hrvatsku koji će se u HGspotu moći kupiti već prvi dan. Naime, HGspot ima potpisan ugovor s Appleom o prodaji njegovih proizvoda, a iPad će, za razliku od iPhonea, biti distribuiran putem prodaje informatičke opreme, a ne putem telekom operatera. Osim toga, uskoro završavamo pregovore s jednom malom tvrtkom koja će upotpuniti našu ponudu malih, zanimljivih uređaja koje najčešće nalazimo na eBayu – zaključio je savjetnik uprave HGspota Hrvoje Prpić.
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Udarni termin u 20,00 Zaba 90 sekundi: HGSP i iPad, Zaba brani svoju investiciju, mislim da prvi kvartal ove godine definitivno završavaju u plusu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

ja ne vjerujem u oporavak hgspota na duge staze. mozda se dionica i pomakne gore jer sa burzom nikad neznas, ali poslovanje hg spota odbija svakog informiranog kupca.
cijene su oko 5 – 10% skuplje od konkurencije sto i nije toliko katastrofalno koliko konicni nedostatak izbora.
mozda sam ja prezahtjevan pa iz moje perspektive hgspot ne izgleda kako bi trebao ali ja se pitam ovo.
Zasto bi ja presao pola grada da kupim nesto u hgspotu?
da li konkurencija ima jeftinije iste artikle?

jedino mi je zao sto od kada je hgspot propao konkurencija digla cjene pa se ponovo isplati sverc iz slovenije ili austrije.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!


ja ne vjerujem u oporavak hgspota na duge staze. mozda se dionica i pomakne gore jer sa burzom nikad neznas, ali poslovanje hg spota odbija svakog informiranog kupca.
cijene su oko 5 – 10% skuplje od konkurencije sto i nije toliko katastrofalno koliko konicni nedostatak izbora.
mozda sam ja prezahtjevan pa iz moje perspektive hgspot ne izgleda kako bi trebao ali ja se pitam ovo.
Zasto bi ja presao pola grada da kupim nesto u hgspotu?
da li konkurencija ima jeftinije iste artikle?

jedino mi je zao sto od kada je hgspot propao konkurencija digla cjene pa se ponovo isplati sverc iz slovenije ili austrije.


Vaš link

– činjenica je da dijelovi HGSP uopće nisu radili jedan dio godine zbog zatvaranja ili pretumbacija
– činjenica je da su se morali rješavati stare robe, bijele tehnike i ostalog čak i s minusom, a sad imaju dogovorenu komisijsku prodaju tj.što im ne ide vrate dobavljaču, a plate prodano
– činjenica je da su to dogovorili s gotovo svim dobavljačima
– činjenica je da prodaju iPad, kojeg ladno mogu prodati u više tisuća komada, ako se zna da je u svijetu prodano 14 milijuna primjeraka unazad godinu dana
– činjenica je da su oni trenutno gotovo jedini prodavač istog
– činjenica je da su vodeći ljudi zadovoljni rezultatom prošle godine, zbog svega ovoga gore navedenoga
– činjenica je da su vodeći maloprodajni lanac IT proizvoda u Hrvatskoj

Ove godine završavaju u pozitivi i to je to

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Zabotavio najbitnije:
činjenica je da je HGSP potonuo čak i više od INGR, dobrano preko 90% od att

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


– činjenica je da dijelovi HGSP uopće nisu radili jedan dio godine zbog zatvaranja ili pretumbacija

da radi toga su izgubili brdo kupaca. jednom kada ti kupci odu tesko ces ih dobit nazad pa ces tesko dobit promet.


– činjenica je da su to dogovorili s gotovo svim dobavljačima

to je samo kratkorocno vazno za saniranje gubitaka. ali opet moras kupce vratit.


– činjenica je da prodaju iPad, kojeg ladno mogu prodati u više tisuća komada, ako se zna da je u svijetu prodano 14 milijuna primjeraka unazad godinu dana

nemozes prodati vise tisuca komada skupog uredjaja sa 9 mjeseci zakasnjelim proizvodom na trzistu. prije 9 mjeseci bi prodali mozda koju tisucu ali danas prodaja ce ici relativno slabo.


– činjenica je da su oni trenutno gotovo jedini prodavač istog

ali danas svaki proizvodjac ima tablet na trzistu pa je konkurencija strasna.


– činjenica je da su vodeći ljudi zadovoljni rezultatom prošle godine, zbog svega ovoga gore navedenoga

nikakve relevance nema kada vodeci ljudi kazu da su zadovoljni poslom koji su obavili. gubici su im manji jer su pozatvarali sve zivo i prestali uzimat robu i rasprodali skladiste. da li ce dobici biti moguci tek treba vidjeti jer treba raditi. a treba i novu robu nabavit i prodat


– činjenica je da su vodeći maloprodajni lanac IT proizvoda u Hrvatskoj

pa i nisu bas. bili su vodeci prije 2 godine od onda do danas su postali noko i nis. links ih sisa u prodaji, a svaki ducan tipa tehnomax ima veci promet.


Ove godine završavaju u pozitivi i to je to
Zabotavio najbitnije:
činjenica je da je HGSP potonuo čak i više od INGR, dobrano preko 90% od att

nemaju sanse doci u pozitivu dok god se drze ove katostrofalne poslovne politike.

cinjenica je samo da po nista vise nemoras ici u hgspot jer sve mozes dobiti jeftinije u linksu a pogotovo ako ne zivis u zagrebu.
dok god hgspot prodaje tostere i vesmasine za mene nema ulaska kod njih jer su u razini peveca.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

New Report

Close