HGSP (HG Spot d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HGSP (HG Spot d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tablet računalo iPad na svjetskom tržištu se pojavilo u travnju prošle godine, a do sada je prodano u preko 14 milijuna primjeraka. Appleov iPad trenuto drži oko 90 posto udjela na tržištu tablet uređaja.
Vaš link

Dakle i HGSP će prodati koju tisućicu, pa će izaći noviteti koji će također vrlo vjerojatno ići preko njih, a tu je narvno i dodatna prodaja, a već sada rade u pozitivi, dosta nije loša perspektiva [wink]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

..ja sam unutri od 1mj.prosle godine,sad nadokupljujem tako da mogu bezbrizno docekati rast koji ce uslijediti… tik-tak [cool]

Dok je cijela burza crvena, mi zeleni [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Izašao vam je kvartalni izvještaj. Horor.
Nije mi jasno zašto ova firma nije u stečaju. Ovo je šibanje mrtvog konja.

..


Izašao vam je kvartalni izvještaj. Horor.
Nije mi jasno zašto ova firma nije u stečaju. Ovo je šibanje mrtvog konja.

…i sta s tim kaj je izvjestaj los??…pa sam Prpic je rekao da ce naredni period ostvarivati gubitak jer sad otplacuju i glavnicu i kamate i tako ce biti narednih cca 5god…. tik-tak [cool]


..

Izašao vam je kvartalni izvještaj. Horor.
Nije mi jasno zašto ova firma nije u stečaju. Ovo je šibanje mrtvog konja.

…i sta s tim kaj je izvjestaj los??…pa sam Prpic je rekao da ce naredni period ostvarivati gubitak jer sad otplacuju i glavnicu i kamate i tako ce biti narednih cca 5god…. tik-tak [cool]
[/quote]
Kolega, HG Spot stvara gubitke i kad se gleda samo operativa bez financijskog dijela poslovanja (kamata i glavnice).
A što se tiče same otplate dugova, glavnica ne ide kroz RDG. Samo kamata.

Ajd za završni račun , znalo se da je gubitak ,
ali kako to da su toliko pali prihodi?

smanjuje se minus.......

Gubitak je očekivan i smanjen je za 90 milijuna kuna. Ove godine tj. već u prvom kvartalu će raditi u pozitivi. Hrpu stvari je Prpić izjavio u prijašnjim intervjuima i perpektiva je nadasve optimistična. Između ostalog iPaid se recimo ne prodaje kao iPhone U t-comu ili VIP-u nego samo putem njih i još nekoliko dućana. Što se tiče same nabave robe isposlovali su komisijsku prodaju tj. plaćaju ono što su prodali ostalo mogu vratiti dobavljaču i to gotovo sa svima, znači više nema rasprodaja u smislu daj šta daš. Imaju ugovor sa appleom, koji će izbaciti definitivno još novotarija i ostali su gotovo jedini na tržištu. Kad uhvatim vremena copy pejstat ću sve navedeno, ovo će jako narasti jer je cijena mizerna.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Gubitak je očekivan i smanjen je za 90 milijuna kuna. Ove godine tj. već u prvom kvartalu će raditi u pozitivi. Hrpu stvari je Prpić izjavio u prijašnjim intervjuima i perpektiva je nadasve optimistična. Između ostalog iPaid se recimo ne prodaje kao iPhone U t-comu ili VIP-u nego samo putem njih i još nekoliko dućana. Što se tiče same nabave robe isposlovali su komisijsku prodaju tj. plaćaju ono što su prodali ostalo mogu vratiti dobavljaču i to gotovo sa svima, znači više nema rasprodaja u smislu daj šta daš. Imaju ugovor sa appleom, koji će izbaciti definitivno još novotarija i ostali su gotovo jedini na tržištu. Kad uhvatim vremena copy pejstat ću sve navedeno, ovo će jako narasti jer je cijena mizerna.

Kolega, u subotu sam prošao pored HG Spota u Utrinama i mogu vam reći da nisam vidio nikakve redove za iPad. Štoviše, u dućanu je bilo svega četvero ljudi.
Možda da se malo više poradi na marketingu…

iPad je čista bezvezarija. Zadnji put kada sam uspoređivao maloprodajne cijene hg-a i ostalih oni su uvjerljivo bili najskuplji. Sad mi se ne otvaraju cjenici. A što se tiće cijene, meni je i 10 kn previše


…i sta s tim kaj je izvjestaj los??…pa sam Prpic je rekao da ce naredni period ostvarivati gubitak jer sad otplacuju i glavnicu i kamate i tako ce biti narednih cca 5god…. tik-tak [cool]

ovo su nevjerojatni komantari [lol]
4 kvartal 2010:
prihod od 23.000.000; EBITDA od -2.200.000 kn; gubitak od -10.300.000 kn
kreditnih obaveza preko 200.000.000 kn !!!

sve to znaci da je 1Q2011 biti jos gori, jer ce vjerojatno imati manje prihode, a vece troskove kamata. Samo kamate na 200.000.000 kn kredita su vece od 15.000.000 kn

I klasa “forum superoptimist” ovo tumaciti dobrim izvjestajem ?? i uspjesnim poslovanjem ??

Pitanje za ove superoptimiste, od kuda ce HG vratiti 200.000.000 kn kada svaki mjesec radi EBITDA gubitak od oko 750.000 kn? I sve to bez ijedne kune placenih kamata !

A dionice vam i dalje uvaljuje Čejvan ili Ingra. Toliko oni vjeruju u happy end [thumbsup]

..kolege Newuser i Kanabis pa sad vidim da ste upravu…trebao sam danas prodati dionice pri ovom beznacajnom rastu i spasiti portfelj dok ga jos imam…ev sutra cu biti prvi na prodaji pa ako ko zeli kupiti od mene jeftinije dionice nek izvoli…..
[lol] [lol]

…tik-tak.. [cool]

New Report

Close