HGSP (HG Spot d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HGSP (HG Spot d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slazem se kolega.,na ovim razinama ima potencijala za maksimalan rast.,vratit ce se na 80 nece niko ni skuzit sta se desilo..

Da nije ZABE ova bi dionica vjerojatno bila na razini kruha u kalupu kod Remze, brrrrrrrrrrr

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Intervju sa Prpićem: http://rep.hr/vijesti/poduzetnistvo/intervju-hrvoje-prpic-mislio-sam-da-ce-s-hg-spotom-biti-puno-lakse/1697/

Svaka čast Prpiću ali mislim da je izgubio feeling za prodaju hardvera. Ljudi neće dati 700kn više za grafičku na osnovu facebook profila, novog loga i pive i kobasica na parkingu HGSPOTa.

Inaće, pogledao sam HG cjenik i vidim da su napokon krenuli sa značajnijim obimom artikala po akcijskim cijenama ali random check usporedbe cijena kaže da su još uvijek skuplji od 50 pa do 300 i više kuna u odnosu na druge trgovine bez akcijskih cijena.

IMO, mislim da Hrvoje radi previše poslova da bi se posvetio detaljnije HGu, i sam kaže da je podcijenio posao a glede prodaje hardvera je ispao iz tokova. Ako se do jeseni nešto drastično ne promijeni HG je prošlo svršeno vrijeme.


Intervju sa Prpićem: http://rep.hr/vijesti/poduzetnistvo/intervju-hrvoje-prpic-mislio-sam-da-ce-s-hg-spotom-biti-puno-lakse/1697/

Svaka čast Prpiću ali mislim da je izgubio feeling za prodaju hardvera. Ljudi neće dati 700kn više za grafičku na osnovu facebook profila, novog loga i pive i kobasica na parkingu HGSPOTa.

Neće oni uz pivo i kobasice uvaljivati grafičke nego LCD televizije.
To ti ide skupa: nogomet SP, pivo, kobasice, nova televizija.

I neće ih uvaljivati tebi koji kupuješ oprezno svima ostalima.

Evo imaju i staro za novo:
http://www.hgspot.hr/staro-za-novo

Ako sada ne uvale televizije neće nikad.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.


Neće oni uz pivo i kobasice uvaljivati grafičke nego LCD televizije.
To ti ide skupa: nogomet SP, pivo, kobasice, nova televizija.

I neće ih uvaljivati tebi koji kupuješ oprezno svima ostalima.

Evo imaju i staro za novo:
http://www.hgspot.hr/staro-za-novo

Ako sada ne uvale televizije neće nikad.

Hm, tu bi moglo i biti nešto jer random provjera cijena za tri TVa kaže da su u rangu najjeftinijeg ponuđaća (koji kunu skuplji ali da ne cjepidlaćimo) ili čak jeftiniji sa jednom artiklom, a ako se ukljući i popust 10% sa dostavom i odvozom glomaznog otpada (jer realno gledajući stari katodni je za vikendicu ili za smeće) onda su tu vrlo konkurentni.

Decki hgspot mi se sve vise i vise svida.,moram rec da su super organizirani.,na europskom standardu i tu vidim buducnost.,ako tako nastave probit ce se garant.,znate onu staru.,ko je jedanput napravio lovu napravit ce je i drugi put..

opet iskrcavanje po malim ulagačima na kupnji, pa dokle više?? još malo pa ćemo mi preuzeti HGSP od Prpića i kompanjona, samo se bojim da će mu tada vrijednost biti oko nule [embarass]

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!


opet iskrcavanje po malim ulagačima na kupnji, pa dokle više?? još malo pa ćemo mi preuzeti HGSP od Prpića i kompanjona, samo se bojim da će mu tada vrijednost biti oko nule [embarass]

To su preslagivanja u portfelju špekulanata sa do 2000 dionica, prvih 6 je već neko vrijeme nepomićno a i Filipi, Varga i Raiff su se ustalili tako da tu promjene nema.

Ali opet, u slijedećem kvartalu HG treba iskazati stabilizaciju sa barem pozitivnom nulom a treći kvartal treba donijeti zaradu, inaće sam vrlo skeptićan za njihovu budućnost. Na ruku im ide i to što nije ni konkurencija imuna na krizu jer sam jućer bio u Autronicu i koliko vidim ili se spremaju na preuređenje ili im situacija s obzirom na siromaštvo ponude i nije baš blistava.

HG treba iskorigirati cijene hardvera i to agresivnije izreklamirati, kao i ponudu televizora za koje su sada ukljućujući popust među najjeftinijima. Kobasice i pivo su simpa ali to je fora za kvartovsku trgovinu a trenutačni HG to nije odn potreban mu je širi krug kupaca da bi preživio.

30. svibanj 2010.| Marko Mršić

Analitičari očekuju rast isporuka osobnih računala u 2010. za 22 posto

Analitička tvrtka Gartner prognozirala je da će isporuke osobnih računala u ovoj godini u odnosu na 2009. porasti za 22 posto na 376,6 milijuna jedinica.

Rastu isporuka najviše će pridonijeti netbookovi za koje se predviđa da će zauzimati 18,6 posto od ukupnog broja isporučenih prijenosnih računala, navodi se u izvješću Gartnera. Ukupno će biti isporučeno 41,8 milijuna netbookova, dok je prošle godine rezultat iznosio 32,1 milijuna. Rast isporuka među privatnim korisnicima iznosit će 29,5 posto, dok će poslovni korisnici kupovati 13,1 posto računala više nego prošle godine.
Multimedijalnih tableta trebalo bi biti isporučeno 10 milijuna, a Gartner tu kategoriju definira kao uređaje s ekranom većim od pet inča koji koriste iPhone OS ili Android (i webOS uskoro). Onih "pravih" tableta, dakle s Windowsima, do kraja godine trebalo bi biti isporučeno 2 milijuna.

Iz Gartnera su također izvijestili da će tržišta SAD-a, Kine i zapadne Europe generirati više od polovice rasta isporuka u ovoj godini

marcello


30. svibanj 2010.| Marko Mršić

Analitičari očekuju rast isporuka osobnih računala u 2010. za 22 posto

i kakve to veze ima s malom Hrvatskom na brdovitom balkanu koja je u ovom kvartalu uspjela upisati velik dodatani pad BDP-a od -2,5% (pazi govorimo o padu nakon -6% pada BDP-a prošle godine) dok se cijeli svijet oporavlja? ili to ima veze s rekordnom nezaposlenošću u lijepoj našoj od skoro 320.000 ljudi? [bye]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica


Ali opet, u slijedećem kvartalu HG treba iskazati stabilizaciju sa barem pozitivnom nulom a treći kvartal treba donijeti zaradu, inaće sam vrlo skeptićan za njihovu budućnost. Na ruku im ide i to što nije ni konkurencija imuna na krizu jer sam jućer bio u Autronicu i koliko vidim ili se spremaju na preuređenje ili im situacija s obzirom na siromaštvo ponude i nije baš blistava.

HG treba iskorigirati cijene hardvera i to agresivnije izreklamirati, kao i ponudu televizora za koje su sada ukljućujući popust među najjeftinijima. Kobasice i pivo su simpa ali to je fora za kvartovsku trgovinu a trenutačni HG to nije odn potreban mu je širi krug kupaca da bi preživio.

….slazem se kolega s vama sto se tice kvartala slijedecih…oni ce nam sve reci…ja sam dosta optimistican u s vezi hg spota..treba imat vjere,bit ce bolje…za sada nam je trziste cijelo takodjer u banani tako da treba imat strpljenja za sve pa tako i ostale dionice…
[thumbsup]

New Report

Close